Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z antena sat. czy konwerterem ??? Prosze o pomoc !

MarKo_wawa 06 Nov 2006 00:57 2280 12
    MarKo_wawa
    Level 1  
    Witam Wszystkich i bardzo prosze o pomoc.
    Mam powizyjnego Philipsa 3010 z softem Krasnala oraz cyfre, talerz (60 cm ?) przytwierdzony na balkonie, poniewaz mocowanie (1 sruba) jest takie sobie, zawsze przy wietrze talerz przekrzywia mi sie do przodu uniemozliwiajac odbior, wychodze wtedy na balkon i cofam go do pionu, tak bylo do dzisiaj, wyszedlem ok 14, ustawilem (patrzac na antenke sasiadow) i niestety obraz byl kiepski (zatrzymywal sie), wlaczylem funkcje instalacji (paski poziomow sygnalow) i zaczalem krecic talerzem chcac poprawic sygnal, niestety poziom sygnalu zgrubienie max.37 a precyzyjnie 0:-(. Po chwili i to zniklo, nawet ustawienie anteny podobnie jak u sasiadow nic nie daje (sygnalu brak!), probowalem podlaczyc Phila 6010 oraz Ferdka 7018 oraz uzywalem innego kabla - niestety zero jakiegokolwiek sygnalu :-( !!! Co robic ??? Czy mogl mi poleciec konwerter, czy zle ustawiam antene ??? Bardzo prosze o pomoc, bede wdzieczny za wszelkie porady.
    Serdecznie pozdrawiam
    MarKo
    Preskaler
    Level 39  
    Niestety! Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie! Trzeba najpierw dokładnie ustawi kierunek i pochylenie anteny. Zamocować ją pewnie a dopiero wtedy szukać (ew.) uszkodzonych elermentów. Wszystkie wymienione wyżej usterki mają podobne objawy i tylko żmudne eleiminowanie kolejnych z nich pozwoli na "wyłapanie" uszkodzenia. Do precyzyjnego ustawienia anteny powinien być użyty miernik sygnału sat lub analogowy odbiornik sat (tuner).
    cienkipyrtol
    Level 17  
    Zrób dokładnie tak jak mówi kolega preskaler. W pierwszej kolejności musisz dokładnie ustawić antenę- najlepiej i najprościej jest podłączyć tuner analogowy i ustawić na tvn po podłączeniu szukać jak najlepszego orazu żeby był bez mrówek a przynajmniej z jak najmniejszą ich ilościa i wtedy jak podłączysz Philipsa to powinno byc ok. Na "oko" tego nie ustawisz bo u ciebie kręcisz o milimetr a w kosmosie jest przesunięcie powiedzmy 100km czyli jest różnica:) pozdrawiam i życzę udanego odbioru:)
    omega 2000
    Level 12  
    sprawdz sobie tunerek u kolegi
    El Diablo
    Level 20  
    witam co by nie zakladac nowego postu chce zapytac o podobna sprawe ale u mnie jak padlo to poszedlem na dach zeby sprawdzic czy czasem wiatr nie ukrecil ale nic nie bylo tylko obok mojej pojawila sie nowa antena p*lszmatowska...wiec czy czasem im nie przyszlo do łba zeby uszkodzic mi cos? a co by bylo jakby odkrecic ant. od konwertora i podac napiecie na kabel ? czy glowica sie uszkodzi ? zalozylem teraz nowy konw. przelaczylem 3010 na konfig. c_yfry+ i tam gzie byl poziom sygn. nie mam nic :( czyli co tuner ?
    cienkipyrtol
    Level 17  
    Ale po co chcesz podawać napięcie na kabel ??co Ci to da?? sprawdź tuner u kolegi- bedziesz miał pewność czy jest dobry. Jeżeli konwerter jest nowy to sprawdź kabel antenowy (dobrze się mu przyjżyj czy nie jest gdzieś przecięty albo czy nie jest w niego coś wbite (spotkałem się z wbitą szpilką tak że robiło zwarcie a na pierwszy rzut oka było ok. ) sprawdź czy na wtyczce do konwertera nie ma zwarcia (czy ekran nie styka się z drutem) jak to wszystko jest ok to musisz sobie sprawdzić ustawienie anteny.
    El Diablo
    Level 20  
    ja nie chce podawac napiecia, tylko co by bylo jakby instalatorzy p**syfu tak zrobili....
    cienkipyrtol
    Level 17  
    Żebyśmy się zrozumieli - Ci instalatorzy montowali Tobie tę antenę?? czy komuś innemu i boisz się że Twój sprzęt na złość uszkodzili??
    Zajdź do dziadka, wujka, sąsiada kogokolwiek i sprawdź sobie tuner- wtedy będziesz pewien co do tunera. A jak już Ci się nie chce to jak masz w domu zwykły miernik to zmierz napięcia jakie Ci wychodzą tam gdzie podłączasz antenę- powinno być 14 lub 18V.
    El Diablo
    Level 20  
    montowali sasiadowi ale obok mojej, sprawdze miernikiem.
    cienkipyrtol
    Level 17  
    W pierwszej kolejności sprawdź sobie bezpośrednio na dekoderze- jak bedzie ok to podłącz kabel antenowy i wyskocz na dach i tam sprawdź drugi koniec kabla antenowego - w ten sposób wyeliminujesz ewentualne zwarcie kabla antenowego.
    El Diablo
    Level 20  
    heh juz wczesniej tak zrobilem na tunerze mam 18V a na dachu 0V :)
    cienkipyrtol
    Level 17  
    Skoro wszystko juz działa to może zamknij temat.
    Pozdrawiam i cieszę się że zrobiłeś:)
    El Diablo
    Level 20  
    hmmm jesli to do mnie to jeszcze nie zrobilem (chodzilo o kabel) bo nie mam czasu a posta nie ja zalozylem...pozdrawiam

juz jest, to byla wina kabla :)