Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony Pioneer DEH-30MP

06 Lis 2006 08:06 1212 5
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam problem z nowym radiem, które dostałem w prezencie ale niestety nie dostałem do niego paragonu (dlatego gwarancja przepada :-( ).

Problem polega na tym, że przy włączonych wszystkich 4 głośnikach "pierdzą" mi. Jak włączę tylko przód, to działa ok. Jak prawą stronę to też jest OK. Pierdzą tylko wtedy gdy jest włączony lewy tylny głośnik.
    Pozatym jak włączyłęm sam lewy tylny głośnik, to gra on bardzo cicho i niewyraźnie. Pozatym radiator z tyłu się mocno grzeje. Co może być popsute? Na elektronice za bardzo się nie znam, tylko podstawy, dlatego proszę o pomoc.
  • Moderator Radia Samochodowe
    Niestety nie ma na to gotowej recepty ;) może przywierać gdzieś kabel co idzie do tego głośnika lub uszkodzona być końcówka mocy w radiu.

Jak sprawdzasz to na stole a nie w aucie to wtedy to drugie lub okolicach
    /lutowanie bezołowiowe też może dać znać o sobie/

Radiator musi się grzać kilkadziesiąt stopni to norma przy uszkodzonej końcówce to aż parzy ;)
  • Poziom 11  
    No właśnie radiator aż parzył, a radio grało kilka minut. Czyli uszkodzona końcówka. Jaki jest koszt wymiany końcówki mocy?
  • Poziom 32  
    To zależy jaka tam siedzi. za orginał zapłacisz dużo za zamiennik połowe ceny ale pewnie nie będziesz miał sterowania automatyczna anteną i ciut mniejsza moc (tam chyba siedzi PAL007)
  • Poziom 11  
    może uszkodzony jest sam głośnik podłącz lewy tył pod inny głośnik
  • Poziom 11  
    Dziekuje wszystkim za pomoc.
    Problem rozwiązany. Okazało się że w kablu, który prowadzi do tylniego głośnika jest zwarcie i dlatego tak mocno sie grzało radio. Dobrze że sie nie spaliło.