Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Whirpool AWT 4105 skacze w czasie prania

06 Lis 2006 09:51 4292 11
  • Poziom 10  
    Witam,

mam problem z pralką whirpool AWT 4105, ładowana od góry
    od pewnego czasu (2-3 tyg. według relacji żony) zaczęła głośniej działać
    a od kilku dni dodatkowo podskakiwać w czasie prania, nie wirowania tylko zaraz po włączeniu zaczyna biegać po całej łazience
    zdjąłem obudowę, jedno łożysko jest na 100% do wymiany
    i tu pytanie: z tego co znalazłem na forum pod łożyskiem powinien być Vring a ja znalazłem tylko taką blaszkę i pod blaszką gumową uszczelkę czy to jest ten Vring ?

drugie pytanie to dlaczego tak skacze czy to wina łożyska czy amortyzatorów ? sprężyny wyglądają na dobre
    na forum znalazłem informacje ze amortyzatory whirpoola bardzo drogie czy te phlico lub inne zamienniki mają jakiś symbol ?
    ew. gdzie w Warszawie je kupić ?

Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Do wymiany łożyska strona czynna i bierna ,to co pozostało to jest cześć V-ringa uszkodzonego i dlatego woda dostała się do łożysk.Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    nie znam się na pralkach więc zadam chyba głupie pytanie
    co to jest strona czynna i bierna ? czy po jednej stronie bębna są 2 łożyska ? (znalazłem tylko jedno w takiej aluminiowej obudowie

czy jak podjadę do sklepu z częściami agd z łożyskiem w ręku to wystarczy czy muszę podać typ ?

pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Strona czynna to ta przy kole pasowym strona bierna po przeciwnej stronie.Można wziąść łożyska w sklepie dobiorą takie jak należy.Nie zapomnij o V-ringach. Powodzenia
  • Poziom 10  
    dzięki za podpowiedź, mam jeszcze pytanie
    jeśli łożysko po stronie czynnej jest dobre to mimo wszystko wymienić oba ? bo padło tylko to po stronie biernej
    i czy przy wymianie trzeba je czymś smarować ?

czy masz jakieś sugestie odnośnie amortyzatorów ?
    pierwszy raz widzę co pralka ma w środu i trudno mi ocenić czy amortyzatory są do wymiany czy nie.
    chodzą dosyć ciężko, zardzewiałe nie są, więc nie wiem czy to skakanie pralki mogło być spowodowane uszkodzonym łożyskiem ?

pozdrawiam
  • Poziom 31  
    W czasie prania to pralka nie powinna (to jest niemożliwe!) skakać :? Nawet przy uszkodzonych amortyzatorach. Czepiłbym się sterowania silnikiem -czy nie dostaje dużych obrotów z powodu braku jakiegoś wysterowania czegoś, czy jakiegoś tam sygnału z tacho, czy co tam jeszcze może być. Nie znam tego modelu :?
  • Poziom 32  
    Wymienia się zawsze obydwa łożyska +V-ringi które należy nasmarować
  • Poziom 10  
    no cóż w takim razie wymienię łożysko i zobaczę co się będzie działo
    bo to właśnie tak wygląda jakby w czasie prania dostawała sygnał że ma przyśpieszyć do 1000 obr./min
    tylko jak namierzyć taką usterkę ?
  • Specjalista AGD
    jeżeli na praniu nagle zrywa to do wymiany programator>>>>jeżeli zrywa w jedną stronę na wolnych obrotach :cry:
  • Poziom 10  
    o rety, czy taka naprawa jest opłacalna ?
    pralka ma już 6 lat, więc jeśli mam w nią włożyć ponad 500 zł to troche bez sensu, zwłaszcza że nie lubię jej od samego początku
    nie pamiętam już czym sie kierowałem przy zakupie, ale kultura pracy tej pralki pozostawia wiele do życzenia

czy wie ktoś ile może kosztować taki programator ? i gdzie go kupić w Warszawie ?
  • Poziom 10  
    mam jeszcze jedno pytanie
    czy pralkę ładowana od góry można włączyć bez jednego boczku ?
    bo obudowa wyraźnie traci sztywność i trochę się obawiam
  • Użytkownik usunął konto