Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Swieczka nie chce sie zapalic (Junkers wr 250-1 ke).

06 Lis 2006 19:08 23625 10
  • Poziom 10  
    Witam

Na poczatku chcialem pogratulowac wszystkim uzytkownikom tego forum. Wielka skarbnica wiedzy, naprawde!

Probowalem odnalezc podobne zapytanie na forum, ale niestety nie udalo mi sie.

Ale do rzeczy. Mam taki problem. Wynajmuje mieszkanie. Posiadam termę Junkers wr 250-1 ke. Pewnego dnia podczas nalewania wody do wanny, zauwazylem ze woda leci zimna. Sprawdzilem terme i nie pali sie swieczka. Wymienilem baterie ale bez skutku. Iskra jest po nacisnieciu przycisku, ale swieczka nie zapala sie wcale albo zapala sie na doslownie sekunde. Objawy takie jak przy braku gazu. Na termach niestety sie nie znam, wiec tutaj pojawia sie moje pytanie. Jakie moga byc tego przyczyny? Raczej nie zdecyduje sie na naprawe samodzielna, ale chcialbym mniej wiecej zorientowac sie, co moze byc z piecykiem nie tak. Glownie po to, aby pierwszy lepszy "fachowiec" nie wymienil mi polowy piecyka za spora kase, w przypadku gdy konieczne bedzie tylko przeczyszczenie. A moze ktos jest w stanie polecic dobrego fachowca ze Szczecina?

pozdrawiam serdecznie
    Hubert
  • Poziom 14  
    Czesc!
    Nie znam za bardzo twojej termy ale podstawowa zasada aby utrzymac swieczke w stanie palenia jest to czy czujnik ktory <czuje > lub <widzi>te palaca swieczke jest dobry. Wszystko od niego zalezy bo inaczej jesli by termostat dal sygnal ze jest zimna woda i wlaczyl gaz to byloby niedobrze i niewesolo a tak to wlasnie ten czujnik nad tym czuwa.
    Musisz go sprawdzic.Powodzenia
  • Poziom 28  
    Pod spodem zespołu wodnego w czarnym plastiku jest wkręt-podkrec go co nieco.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Wyczyszczenie ęściej wszystkiego delikatnie szczoteczka i odmuchanie najczęśiej wszystko naprawia.
  • Poziom 10  
    Dzieki bardzo za podpowiedzi, po przyjsciu do domu wieczorem poprobuje waszych rad. Napisze o rezultatach oczywiscie. dziekuje
  • Poziom 12  
    jesli jest iskra, a swieczka nie pali lyb "pyknie" na sekunde to najprawdopodobniej uszkodzony jest elektrozaworek za zespole gazowym albo modul zaplonowy. sprawdz tez czy iskra przeskakuje szybko czy wolno (tak raz na sekunde) bo moze pani w kiosku sprzedala ci zuzyta baterie
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    jarokx napisał:
    Wyczyszczenie ęściej wszystkiego delikatnie szczoteczka i odmuchanie najczęśiej wszystko naprawia.

najprostrzy sposob okazal sie najbardziej skuteczny. Dzieki bardzo wszystkim za rady, w szczegolnosci Tobie jarokx

pozdrawiam!
  • Poziom 1  
    jmk napisał:
    Pod spodem zespołu wodnego w czarnym plastiku jest wkręt-podkrec go co nieco.

Miałem podobny problem, kiedy podkręcałem nieco wkręt raz odpalał piecyk a raz nie, lecz zauważyłem, że za każdym razem jak dotykam śrubokrętem tego wkrętu piecyk odpala. Co mogę zrobić na własną rękę aby piecyk odpalał za każdym razem bez konieczności używania śrubokrętu.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Zrób przegląd. Terma wymaga konserwacji.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Wystarczy corocznie dbać o urządzenie i nie będzie problemu. A co do dotykania śrubokrętem wkręta - to nawet beż odkręcenia wody w ten sposób odpali, ale to już inna bajka :) Jeżeli się na tym nie znasz to nie ryzykuj swojego życia i bliskich bo zrobisz coś co może doprowadzić do nieszczęścia.

Kiedy ludzie dojdą do wniosku iż urządzenia gazowe naprawia osoba która się na tym zna i wie co robi. Raczej nikt jeżeli nie jest diagnostą samochodowym to przeglądu na samochód nie podbije-tylko jedzie do stacji diagnostycznej i tam załatwia sprawę :)
  • Poziom 35  
    Mogą być różne przyczyny. Wielce prawdopodobne jest zanieczyszczenie elektrody jonizacyjnej (to ta dłuższa) - czyszczenie jest dosyć proste. Może być uszkodzony elektrozawór (to już trudna sprawa, musi być serwis Junkersa). Oczywiście nie należy wykluczyć banalnej przyczyny - zużytych baterii. Trzeba zwrócić uwagę na to, że do piecyków daje się baterie alkaliczne (koniecznie!!!) - zwykłe baterie cynkowo-węglowe nie trzymają stabilnie napięcia. Nie jest to zadziałanie czujnika braku ciągu, gdyż wtedy piecyk by zapalił a czujnik zadziałałby po pewnym czasie (gdyby się nagrzał spalinami - jest to termistor).