Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi a6 2.5 tdi 98r pompa wtryskowa POMOCY !!!

06 Lis 2006 21:03 4767 2
  • Poziom 10  
    Witam posiadam audi a6 silnik afb 150km.problem polega na tym ze jak postoi przodem w gore to sie chyba zapowietrza .wymieniłem zaworek zwrotny na filtrze paliwa ,przewody od powrotu sprawdziłem pompe w baku która wydaje mi sie ze nic tu nie daje jesli jest zbiornik zalany do pełna bo ona tylko przetłacza paliwo ze zbiorników do tego gara z ktorego pompa wtryskowa sama ssie paliwko. do pompy nie ida zadne pęcheze powietrza i niewiem co może byc a wiem ze usterka jest czesto spotykana
    przy tych autkach moze ma ktoś jakiś pomysł lup porade z własnej praktyki???

Dodano po 10 [minuty]:

a jeszce jedno autko jak stoi poziomo pali za kazdym razem przestaje palic jak sie wjedzie przodem na jakis podjazd wtedy trzeba odpowietrzyc gruszką i znowu chodzi.
  • Poziom 18  
    prawdopodobnie przelewy wtryskiwaczy
  • Poziom 10  
    tominex napisał:
    prawdopodobnie przelewy wtryskiwaczy

wymieniłem kabelki od powrotu co dalej moge sprawdzić .Czy w samej pompie może byc jakis zawór bardziej narazony na zawieszenie lub zapowietrzenie jak autko jest pod kontem?sprawdziłem jeszcze czy w zbiorniku nie ma podciśnienia ktore wypija mi paliwko z pompy ale na przewodzie dolotowym do pompy jest cały czas ropa .na szczęście jest przezroczysty i cos tam widac gorzej z przewodem od powrotu bo jest czarny. co dalej?

Dodano po 9 [minuty]:

mam jeszcze jedno pytanko czy pompa wtryskowa gdyby była uszkodzona w jakis tam sposób po odpowietrzeniu działała by poprawnie do chwili ponownego zapowietrzenia .zadawałem sobie pytanie czy z chwilą małego ubytku ropy wewnatrz ma za małą siłę zassania iczy napewno pąpka ze zbiornika nie powinna podawac tej ropy do pompy wtryskowej?