Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Młynek kawowy 2x15W

trzygrosze 06 Lis 2006 22:36 6186 36
  • Młynek kawowy 2x15W
    Witam Szanownych :]

Młynek jak młynek, wyglada jak wygląda. W srodku siedzą dwa układy LA4496 wyciągnięte z jednego modułu miniwieży JVC jaki kupiłem na targu za 5zł. Za pomoc w uruchomieniu scalaczków dziekuję jednemu z uzytkowników elektrody :]

Obudowa po starym młynku do kawy SIEMENSa,który jakis miesiąc temu się spalił, miał prawo.. miał z 15 lat.

Nózki to prowadnice ze strego scanera do kompa, wskaźnik od jakiegoś tam magnetofonupodswietlany jest na niebiesko żarówką ( Później wrzuce foty ).

Na przednim panelu jest też niebieska dioda i włącznik,brak potencjometru, nie zmiescił się zresztą w zamyśle wzmacniacz miał byc do komputera, a z praktyki wiem ze gałki do głośności we wzmacniaczu się wtedy tak naprawde nie uzywa, zresztą jego moc nie jest zbyt duza, więc nie musimy sie obawiac że nagle rykną niesamowicie głosniki ! Całość pomalawana srebrnym sprayem.

Transformator również pochodzi od wczesniej wspomnianego modułu JVC, pasował na styk :D

MOc Transformatora to około 40-50W,zasilanie 15,5V po wyprostowaniu przez kondensator 6800uF
    Moc wg katalogu to 2x15W

Cały ten klocek jest bardzo ciężki co też robi wrażenie :]

Koszt budowy : 5 zł + 2zł na złącza głośnikowe

Co do dzwieku : nie mam zastrzeżeń

Całość jest jeszcze w fazie poprawek i prób, mile widziane krytyczne opinie.

Pozdrawiam

trzygrosze

Fajne!
  • SterControl
  • #2 06 Lis 2006 23:07
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

No no ciekawe ciekawe.........

mam tylko takie zastrzeżenia : mogłeś bardziej poukładać kable w środku

po za tym jak za tak "duuuurze" pieniądze to za....sty sprzęt.

• #3 06 Lis 2006 23:11
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

no nie powiem za pomysł na obudowę 5+/6 a ogólnie 5/6. mam tylko wątpliwości co do sposobu zamontowania transformatora: czy przypadkiem się nie przemieszcza przy przenoszeniu??

• SterControl
  • #5 07 Lis 2006 00:00
    13Smok
    Poziom 10  

ja mam obudowy silniczka rowerowego i chyba zrobię z niego obudowę do mojego wzmacniacza :D Fajny pomysł 5/6 Pozdr. :)

• #6 07 Lis 2006 08:05
    romek77r
    Poziom 16  

Bardzo ciekawy i oryginalny pomysl na obudowe 5/6

• #7 07 Lis 2006 10:07
    maziu
    Poziom 18  

:) hehe dla mnie bąba :D pieknie sie wszystko komponuje za samą obudowe dam 10 na 10 :)

tylko ze do takiego młynka już większe bebechy nie wejdą ale widziałem odkurzacz :D też o takiej fajnej obudowie tylko że większy , może warto spróbować ...

• #8 07 Lis 2006 10:54
    lukas_m2
    Poziom 11  

niezły pomysłm na obudowe gratuluje pomysłowości 5+/6

• #9 07 Lis 2006 11:23
    kmr
    Poziom 16  

Dla mnie bomba 5/6 za obudowę, a niewątpliwą zaletą jest to że jeszcze można z tym nakręcić jakiś film amatorski o podróżach w kosmosie:)

• #10 07 Lis 2006 11:31
    cometti
    Poziom 11  

Ech... Rozbawił mnie ten projekt :D wygląda inaczej niż wszystko co do tej pory widziałem jeśli chodzi o wzmacniacze...
    Gratuluje oryginalnego pomysłu.
    Pozdrawiam

• #11 07 Lis 2006 13:44
    marcin13
    Poziom 14  

Ty to masz pomysły :D Wygląda jak nieuzbrojona rakieta ;) 5+/6

• #12 07 Lis 2006 15:09
    MaThiR
    Poziom 16  

Super pomysł na obudowę. Wygląda jak sanki z napędem odrzutowym. Za radiator mogła posłużyć obudowa. Ocena 5/6

• #13 07 Lis 2006 15:10
    elmer2
    Poziom 28  

Szkoda ze nie udalo sie dalosci zmiesic do obudowy mlynka

• #14 07 Lis 2006 15:56
    Krzysztof33
    Poziom 15  

Wzmacniacz z UMTS, trzecia generacja wzmocnienia sygnału dźwiękowego o 2x15Watt. Do tego dochodzi mega wypasiona obudowa z potężnym agregatem chłodzącym i również mega wypasiony wskażnik wysterowania, który idealnie się komponuje do obudowy.
    Dla użytkownika Krzysztof33 ten projekt się bardzo podoba za swoją oryginalność, oraz umiejętne wykorzystanie młynka do kawy. Ocena bez zastanowienia 5++/6
    PS Jakby kto chciał takowy odkurzacz to mam na zbyciu, pomieści nawet 2x1000Watt. Oczywiście chłodzony cieczą.
    Pozdrawiam

• #15 07 Lis 2006 17:22
    CMS
    Administator HydePark

swietny pomysl na obudowe (nic nowego nie napisalem :) 0

pokombinuj zeby upchac elektronike do srodka, wywal ten radiator (jak juz ktos napisal swietnie go zastapi obudowa) zostaw dylko gniazda na glosniki, bedzie jeszcze lpiej

• #17 07 Lis 2006 18:23
    lambers
    Poziom 12  

Trzygrosze, trzeba chyba tobie jakiś fanclub zarzucić... przyglądam się tym konstrukcjom i za każdym razem jestem pełen podziwu... czekam na wzmacniacz w wydmuszce po kurzym jajku ;)
    wielkie pozdrowienia!

• #18 07 Lis 2006 18:31
    VIGOR_PICTURES
    Poziom 20  

haha. Tak patrze na krótki opis na stronie głównej i zachodzę w zagwostke - o co chodzi .... :D
    Młynek? 2x 15 W? Niee, no muszę to zobaczyć :P

Obudowa wypas. Jeszcze radziłbym Ci zrobić kolumienki z książek ( tak do zestawu )- kumpel takie zrobił. Ludzie nie wiedzieli skąd dźwięk leci...

• #19 07 Lis 2006 19:22
    Tranzystor_1992
    Poziom 16  

Bardzo fajny wzmacnoiacz szkoda tylko, że to jest 15W, a nie więcej ale niektórzy nie lubią głośnej muzyki. Obudowa bardzo ciekawa fajnie by wyglądała w aucie :D Okrągłe obudowy są naprawde fajne, szczególnie metalowe :D

Pozdrawiam

• #20 07 Lis 2006 19:24
    Wrather
    Poziom 11  

ehehe pomysl obudowy poprostu swietny! ladne wykonanie

• #21 07 Lis 2006 19:35
    trzygrosze
    Poziom 21  

Oświadczam wszem i wobec ze obudowa jest z PLASTIKU ! i za radiator raczej nie posłuży :P Ale faktycznie Radiator moim zdaniem jest troche spory i smiało mozna by go skrócić o tem mały srebrny radiatorek :] Do srodka na pewno nie wejdzie, wszystko jest na styk !

Dzieki za przychylne i niekiedy rozbrajające komentarze :P

• #22 07 Lis 2006 19:39
    Tranzystor_1992
    Poziom 16  

Wygląda jakby była z metalu, ale i tak ładnie się prezentuje :D Jak bym mógł jeszcze wstawiać oceny to dałbym 6 :D Niestety nie moge :(

• #23 07 Lis 2006 20:55
    Armosus
    Poziom 26  

Barman!! Piwo dla tego Pana!!

Normalnie jak widze ze konstrukcja trzygrosze to musi byc cos fajnego :D A tu mlynek, normalnie super obudowa :D 10/10

• #24 07 Lis 2006 23:40
    Mr.Macki
    Poziom 16  

Witam!
    No po prostu gratuluję inwencji! Z reguły jestem tylko cichym obserwatorem, ale tenże projekt aż zmusił mnie do zalogowania! ;) To jest coś pięknego - jak zrobić z niczego coś, wykorzystując przy tym zbędne i bezużyteczne klamoty (nigdy bym nie pomyślał o młynku do kawy jako obudowie wzmacniacza! :D )
    ZMIANY które bym sugerował: szkoda że zastosowałeś akurat prostokątny wskaźnik - są takie (chyba czeskie :?: ) okrągłe, gdzie skala jest na kształt banana. Dużo lepiej by się tam z przodu komponował. Ale rozumiem, że ten a nie inny spełniał założenia idei "za 3 grosze" (tj. był akurat pod ręką :D ) więc OK!
    Jeszcze terminale - można było kupić jakieś metalowe zaciski (najlepiej zakręcane) - takie okrągłe chromowane by tu idealnie pasowały!
    Pozdrawiam i liczę, że jeszcze nie raz nas zadziwisz!

• #25 07 Lis 2006 23:50
    trzygrosze
    Poziom 21  

Chromowane zaciski głosnikowe ? nigdy nie widziałem, może nie zwracałem uwagi... zawsze i wszędzie są złote (złotopodobne ) hmmm... no przyznam ze wygladałyby elegancko, ale pewnie też są drogie plus jeszcze wysyłka.. ja mieszkam w takim małym miasteczku gdzie nic kupić nie mozna :/

ehhh.. moze coś się pomyśli, jak wpadną w łapy to takowe wkręce :]

• #26 07 Lis 2006 23:53
    badworm
    Poziom 18  

Pomysł na okrągłą obudowę nie jest nowy - jedna z firm produkuje właśnie w takich walcowych obudowach przetworniki C/A, przedwzmacniacze i chyba wzmacniacze. Niestety jej nazwy nie pamiętam a mojego archiwum "Magazynu Audio" nie mam pod ręką. Tym niemniej jest to chyba pierwsza amatorska konstrukcja tego typu - gratulacje!

• #27 08 Lis 2006 11:14
    Mario Forever
    Poziom 10  

Fajny pomysł z tą obudową. Mała i estetycznie wygląda, oczywiscie pożądne wykonanie.
    6/6

• #28 08 Lis 2006 14:18
    Scubzik
    Poziom 14  

Hehe .. no obudowa kosmos... Proponuję zrobić obudowe do czegoś "większego" z odkurzacza takie jak kiedyś były..podobne do bomby lotniczej tylko bez "skrzydełek".. to to byłoby coś..! i dodatkowo ustawiony w poprzek...Gratuluję pomysłu...
    Kolejny dowód na to że można zrobić coś niekonwencjonalnego...
    Jedyny problem to że z takich obudów to wieży z klocków (hifi) sobie nie ustawisz heh
    Pozdro!

• #29 08 Lis 2006 15:35
    Tranzystor_1992
    Poziom 16  

To teraz zrób 2x100W w obudowie od odkurzacza :D Od razu możesz dać cyfrowy przedwzmacniacz i wiele różnych bajerów :P

Pozdrawiam

• #30 08 Lis 2006 22:58
    slomka
    Poziom 11  

No fane fane... Ciekawe....
    Ciekaw jestem jaki wzmachor można wcisńąć w pudełoko od zapałek????
    To może być wyzwanie????

Ale mi sie podoba!!!! Miodzio Delicje :D