Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porównanie i zapisanie. Program porównujący zawartość katalogów.

06 Lis 2006 22:45 3962 5
  • Poziom 23  
    Czy zna ktoś program porównujący zawartość katalogów i zapisujący wynik? Samo porównanie daje np. Total Commander, ale nie zapisuje wyniku, a w moim przypadku jest to 460 pozycji, które nie za bardzo chętnie będę musiał zapisać ręcznie...
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Co chcesz uzyskać ? - Sprecyzuj.
    Jeżeli chodzi o TC to użycie funkcji porównania zawartości katalogów powoduje zaznaczenie tych składników, które są odmienne. Wystarczy je tylko przekopiować w inne miejsce i masz to samo jak byś miał zapisany wynik różnic.

Jacek "Plumpi"
  • Poziom 23  
    To wiadomo, że różnicę można przekopiować, ale to nie to samo, co zapisanie wyniku. 460 plików po ok. 5 MB to 2,3 GB.
    Dokładnie, to chcę mieć w pliku wynik porównywania, np. w formie pliku txt, czyli te pliki, które się różnią, byłyby zapisane np. jako lista, którą mogę wgrać na dyskietkę i przenieść do innego kompa.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Czyli chcesz zapisać tylko i wyłącznie nazwy plików tych, które są inne ?
    Jeżeli tak to także zrobisz to przy pomocy Total Commandera.
    Program ten posiada masę wewnętrznych funkcji (komend), które nie są bezpośrednio dostępne. Tobie będzie potrzebna funkcja kopiowania wskazanych nazw plików. Stwórz sobie na pasku ikonek nową ikonkę z funkcją kopiowania nazw plików do clipboardu (schowka).
    Wejdź w menu: Konfiguracja -> Zmień pasek narzędzi -> Dodaj
    Przesuń sobie powstałe, puste pole w to miejsce, gdzie ma być.
    W polu polececenie otwórz menu rozwijane.
    Wybierz polecenie cm_CopyNamesToClip z grupy Clipboard
    Wybierz ikonkę, która będzie Ci najbardziej odpowiadała do tego polecenia.
    Naciśnij OK.
    Teraz na górnej belce z ikonkami powinna się pojawić nowa funkcja, która bedzie Ci kopiowała do clipboardu nazwy zaznaczonych plików.
    Zrób teraz porównanie plików tak jak to poprzednio opisywałem.
    Efektem tego porównania będą zaznaczone na czerwono pliki, które są różnicą Twojego porównania.
    Teraz kliknij na tą nową ikonkę z funkcją kopiowania do clipboardu.
    W tym momencie już masz w clipboardzie nazwy wszystkich tych plików.
    Teraz wystarczy zawartość clipboardu (schowka) wkleić do dowolnego edytora tekstu.
    Jeżeli chodzi o edytor tekstu także masz w Total Commanderze :)
    Kliknij teraz klawisze [SHIFT] + [F4]
    Jeżeli wcześniej pasek zaznaczenia Total Commandera stał na jakimśkolwiek pliku to nazwa tego pliku pojawi się w okienku, które się pojawi. Jeżeli pasek ten stał w miejscu (PARENT) tj. to miejsce, które się klika, aby wyjść do katalogu nadrzędnego (to jest to najwyżej znajdujące się w okienku) wtedy okienko, które się pojawi będzie puste.
    W okienku tym wpisujesz nową nazwę pliku np. Wynik.txt
    Klikasz [OK] lub naciskasz [ENTER] i w tym momencie otwiera się notatnik czyli najprostrzy edytor tekstu.
    W edytorze tym wybierasz funkcję [WKLEJ] - możesz to zrobić na 3 sposoby:
    1. Wybrać z menu Edycja -> Wklej
    2. Wkleić kombinacją klawiszy [CTRL] + [v]
    3. Nacisnąć prawy klawisz myszki, a następnie wybrać z menu, które sie pojawi funkcję [Wklej]
    Teraz możesz zapisać ten plik i już masz to o co Ci chodziło :)
    Przy odrobinie wprawy całość nie powinna zająć jak 10-15 sekund :)

Na marginesie dodam, że na prawdę warto zainteresować się wewnętrznymi funkcjami Total Commandera, ponieważ przy ich pomocy można wyczarować masę fajnych rzeczy :)

Jacek "Plumpi"

Dodano po 8 [minuty]:

Aha, zapomniałem dodać, że wewnętrzne funkcje możesz także dodawać do menu zamiast ikonki. W tym przypadku zamiast w:
    Konfiguracja -> Zmień pasek narzędzi
    wchodzisz w
    Początek -> Zmień początkowe menu
    Ale idiotyczne tłumaczenie ;))))

Jacek "Plumpi"
  • Poziom 35  
    W windowsie jest komenda
    fc plik.1 plik.2 > wynik.txt
    lub poszukaj w sieci pliku ac.exe (Advanced Compare)
    polecenie ac plik.1 plik.2 > wynik.txt
  • Poziom 23  
    Plumpi - dziękuję za wskazówki, ikonkę do polecenia zrobiłem. Jednak wchodząc w zakładkę Polecenia - Synchronizuj katalogi, nie mam już do niej dostępu. Coś nie tak...