Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola V3 - problem w komisie GSM

07 Lis 2006 16:22 2300 10
  • Poziom 11  
    Dzisiaj byłem w jednym w słupskich komisów GSM chciałem wymienić oprogramowanie na nowe, ponieważ wymieniałem wyświetlacz a te nowe wyświetlacze potrzebują nowego oprogramowania.

Telefon przedtym chodził miał zdjętego simlocka, można było dzwonić, widać to było na małym zew wyświetlaczu duży sie tylko zapalał bo był rozlany.

Gościu wziął tel i zaczał coś wgrywać, nie sprawdził czy nie ma simlocka i nie spisał IMEI.
    Wgrywał kilka razy mówi ze coś źle zrobiłem, tak sobie pomyślałem nie jestem głupi i wymienić wyświetlacz umię.
    Po kilku próbach wgrał ful flesh noi mowi ze wystartował wyświetlacz, później musiałem się z nim wykucić zeby zdjął simlocka bo był zdjęty. Noi okazało się że tel nie łapie sieci powiedział że siec go nie interesuje.
    Wkońcu powiedział ze jak mu przyniose pudełko od niego to to zrobi.A ja nie mam pudełka bo zostawiłem je w niemczech (a bede jechał dopiero za 3 miesiace). Telefon chodził na 100%, wydaje mi sie że wgrał całego flesha i zmienił się IMEI, i nie spisał go i teraz jest problem. Nie wyszukuje wogóle sieci. Proszę o rade

Moje pytanie:
    1. czy po wgraniu całego flesza zmienia się IMEI w tel z tego całego flesha
    2. czy po wgraniu flesha i sciaganiu simlocka powinien też ustawić UpdateFaid tak jak jest to w nokiach czy powinno chodzić bez tego.
    3.

Prosze wszystkich o rade, co powininienem zrobić zapłaciłem za wgranie flaha a nie mam tel sprawnego.
  • Poziom 19  
    moze ja pomoge

ad1 nie zmienia sie IMEI w Motoroli po wgraniu monstera

ad2 po wgraniu monstera telefon jest gotowy do uzytku ale ... o ile monster ktory ten pan wgrywal nie mial w sobie simlocka, bo bywaja oczywiscie takie, stad moze byc problem ktory tu zaistnial

z tym co powiedzial do ciebie zebys przyniosl mu pudelko to ... chyba chlop na glowe upadl, masz "karteczke" z serwisu czyli zlecenie naprawy, zasieg mogl byc uwalony np przy uszkodzeniu LCD tak wiec .... on naprawial LCD i zasiegu robic nie musial, no chyba ze udowodnisz mu ze telefon ze zbitym wyswietlaczem dzwonil normalnie :P
  • Poziom 25  
    jak tak bardzo potrzebuje IMEI to niech sobie przeczyta na naklejce, kartonik jest niepotrzebny:)
  • Poziom 11  
    Senk w tym że naklejki nie ma, bo obudowe miałem wymieniana na nową, jeżeli nie zmieniło IMEI to jest taki sam jak jest w telefonie, więc sprawdziłem jeszce na wszelki wypadek IMEI na innym telefonie, i nie jest zablokowany i nie może być zablokowany bo ja mam od niego wszystkie dokumenty.

Wgrał mi oprgogramowanie później wsadziliśmy karte sim i pisało SIM ZABLOKOWANY, później podłączył jakies inne użądzonko chwile potrwało i mówi że simlock sciągniety.W domu wsadziłem karte Idei i pisze POP ale nie można zadzwonić, to samo jestr z era a plusa nie wykrywa wogóle.

I jescze jedno pytanko czy ta blaszka może coś mieć wspólnego z zasiegiem jaki się dzieje, bo możliwe że ona wypadła mi jak wymieniałem wyświetlacz.

Motorola V3 - problem w komisie GSM
  • Poziom 22  
    nie, zasieg w motoroli V3 znajduje sie wogole gdzie indziej niz jest wyswietlacz, znajduje sie on w dolnej czesci telefonu tam gdzie jest mikrofon! jezeli w komisie rozbierali telefon do sima to mozliwe ze oni zepsuli ci ten zasieg, proponuje naprawic PDS i rozebrac telefon i jeszcze raz go zlozyc tylko bardzo dokladnie
  • Poziom 25  
    w jednym poscie piszesz, ze nie wyszukuje sieci, w drugim, ze na wyswietlaczu pisze pop tylko nie mozesz zadzwonic, zdecyduj sie:)
    Ps. zmien rozmiar tego obrazka bo jakis wielki jest
  • Poziom 11  
    No tak bo plusa wogóle nie znajduje, ide i era znajduje noi jak chcem zadzwonić to ni idzie odrazu pisze nieudane.

Czy ta blaszka może coś mieć wspólnego z zasięgiem, moge gdzies sprawdzić gdzie ta blaszka powinna być, albo niech ktos podpowie.

czy jest to wina blaszki czy wgrywania, bo już sam nie wiem.
  • Poziom 19  
    podeslij telefon do ktoregos z chlopakow ktory sie zna na rzeczy i ci powie co dokladnie jest nie halo z twoim telefonem, lub wyslij do autoryzowanego serwisu to dostaniesz konkretny opis usterki.

ale wydaje mi sie ze ten telefon jest kradziony ... czyz nie?
  • Poziom 11  
    telefon nie jest kradziony bo używał go mój kuzyn a ja mam do niego wszystkie paiery był brany w orange i na 100% nie jest kradziony, telefon działa jak miał zbity wyswietlacz dzwoniłem na niego i odbierałem telefon, dziwne że po zmianie softu który był potrzebny by wyświetlacz działał nie łapie sieci, albo ten koleś nie umie wgrywać albo winna jest ta blaszka -chociaż w to wątpie.
  • Poziom 23  
    no to moze czas na mnie :D zobacz w ustawieniach polaczen jaki masz zakres jak cos to przestaw na Europa nastepnie wyszukaj sieci to moze smieszne ale jak pomoze to byloby spoko nasptenie wgralbym seema odpowiedzialnego za zasieg moge Ci wrzucic od L7, V220 nie bedzie zadnych problemow (przynajmniej tak mi sie wydaje) jezeli to nie pomoze to albo flash na nowo albo uszkodzenie sprzetowe :(
  • Poziom 11  
    przemo_wielki naprawde jestes WIELKI, wystarczyło zmienić w ustawieniach sieci z 850/1900 na Europa/Azja i hula, telefon dzwoni. Naprawde pomogłeś dzieki Ci i tym którzy mi w jakis sposób chcieli pomóc, nierozumiem tylko takich oósb w komisach, co podejmuje się a później coś mu nie pasuje i chce jeszce więcej zarobić na klijencie, coś wiem na ten temat.

Także jeszce raz dzięki, dostajesz punkty odemnie, temat uważam za roztrzygniety i do zamknięcia.