Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kto potrafi? CDX-f7500, nie chce działać wyświetlacz.

08 Lis 2006 02:23 1779 11
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie, weteranów tego forum. Nie jestem tu częstym bywalcem i nie znam się dość dobrze na elektronice.
    W związku z tym mam ogromną prośbe.
    Problem mój polega na tym, iż kupiłem panel do radia Sony CDX-f7500 z modelu podobnego :CDX-F-7750.
    Po włożeniu panelu i wielokrotnym resecie, nie chce działać wyświetlacz.
    Wszystkie przyciski pracują radio gra , ale jest ciemno. Podświetlenie przycisków też nie świeci. Przeczytałem kilka postów i dowiedziałem się, że winę za to mi. ponosi tranzystor kluczujący itp. Dla bliższej informacji napiszę, że panel jest nowy, a radio na bank grało do ostatnich minut zanim ktoś przywłaszczył sobie mój stary, orginalny panel.
    Być może sądzę że na taśmie coś pozmieniali. Schemat radia ściągłem, lecz jest to dla mnie czarna magia. PROSZĘ O POMOC. Może ktoś z okolic KATOWIC jest w stanie temu zaradzić. Mam nadzieję że znajdzie się grono uczynnych ludzi, a kasa za panel nie pójdzie w błoto.Pozdrawiam Jarek.:cry:
  • Spec od car audio
    I znając życie zamienione jest miejscami SEL z SOURCE. Nie wiem w czym jest rzecz ale te panele zamiennie nie bardzo chcą pasować a jest tak zrobionych zestawów już kilka na rynku.
  • Moderator
    Sprawdź u tego, kto Ci sprzedał sam panel. Może ukradł całe radio? Ale uważaj: będzie wiedział komu sprzedaje ;-)
  • Poziom 10  
    Panel sprzedał gość z innego miasta.Pewnie miał ten sam problem co ja.

Dodano po 7 [minuty]:

CZY KTOŚ Z CZYTAJĄCYCH TEN POST przypadkiem wie co można z tym fantem zrobić.Może jakieś ? wskazówki lub propozycje , które przekazałbym oddając radio majsterkowiczowi.PROSZĘ O WYPOWIEDZI
  • Poziom 43  
    Ponoć złodzieje nie kradną , tylko zmieniają właściciela i rozkompletowują zestawy. Są takie strony jak Allegro.pl na których się kontaktują.
    Niekiedy miesiącami szuka się kompletu a nieraz robi to specjalistyczna firma w niebieskich uniformach.

A co do porady to poszukać lub kupić w specjalistycznej firmie schematy lub serwisówki obu radii, porównać schematy i próbować je przerobić lub nadal szukać kompletu a ten co masz oddać skąd przyszedł. Fachowcy nim kupią tak własnie sprawdzają czy ma szanse działać a nie kupują podobne numerki. Co komplet to komplet.

SławeK
  • Poziom 21  
    niestety nie zamienne są te modele , z 7500 na 7700 tak ,ale już 7750 nie zadziała- troszkę inny układ połączeń i inny procerk w panelu ,jest znana usterka w radiu dotycząca nie działania wyświetlacza w 7500 ,ale to chyba nie ten przypadek
  • Poziom 10  
    Tak sądziłem, lecz istnieje możliwość zmiany procesora? i zamiany kolejności połączeń ?

Dodano po 2 [minuty]:

Ile taka impreza może kosztować, kto tego może się podjąć .Wydaje mi się że będzie to nie opłacalne a w szczególności oddając radio do serwisu.
  • Poziom 21  
    to nierealne
  • Spec od car audio
    W zasadzie do zrobienia - trzeba wymienić całą elektronikę w panelu. Ale czy warto (chyba, że kupić stłuczonego a wyświetlacz powinien być już taki sam).
    Ciekawe czy znana usterka nie wynika właśnie z kombinacji z innymi panelami.
  • Poziom 27  
    niema rzeczy niemozliwych. jak pisał kolega wczesniej do reki dwa schematy i szukac roznicy miedzy tymi panelami. ale wydaje mi sie ze jak jest duza roznica to szkoda psuc panela (przecinanie sciezek, łaczenie drucikami, dodanie pewnych ukladów). i niewiem czy ktos by sie podjal tego za rozsadna cene.
  • Poziom 10  
    Dzięki wszystkim, sądzę że najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedać panel. Czekać, aż pojawi się właściwy.Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    witam. b chetnie odkupie tyl do tego radia w chwili gdyby nie udalo Ci sie JarkuG rozwiazac problemu. w rozliczeniu dodam nowe kupione w slkepie w niemczech radio cd/mp3 tevion z kompletem dokumentów. pisz na witpo(malpa)interia.pl. pozdrawiam