Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VITOPEND 100 - problem z cisnieniem

08 Lis 2006 17:42 5441 4
  • Poziom 10  
    Witam.

Posiadamy w mieszkaniu piec viessmann vitopend 100. A problem z nim jest taki.

Jesli uzywany jest tylo do grzania wody w domu to jest ok. Wlacza sie leci ciepla woda w karnie i wszystko ok. Ale idzie zima w wlaczylismy ogrzewanie. Sterownik wlacza ogrzewanie i piec zaczyna grzac. No i tu pojawia sie problem.

Piec grzeje, kaloryfery robia sie cieple. Ale cisnienie idzie w gore caly czas, az w koncu dobija prawie do 3 bar i zaczyna kapac woda od dolu pieca. Wylaczymy grzanie i przestaje kapac bo cisnienie spada.

Co moze byc przyczyna??

pozdrawiam
    Lukasz
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Przyczynę opisałeś sam, myślę że masz coś ze zbiornikiem przeponowym, nie niweluje różnicy ciśnień.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    dokladnie tak jak napisal kolega powyzej
    sprawdz w naczyniu przeponowym cisnienie i ewentualnie dopompuj powietrza do ok 0,8 do 1,2 bara (w zaleznisci od wielkosci instalacji w domu)
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    dopompuj powietrza.... A czy tam jest jeszcze membrama???
    Wyglada że kiedyś to może i była ale nie dziś?
    Naczynie do wymiany.
  • Poziom 1  
    Należy :
    0. zakręcić króćce do kaloryferów - oznaczenia nie ma natomiast jest bardzo prosty zawór do dolotu i do spustu. albo w pionie albo w poziomie - co dla wody wiadomo poziom zamyka układ.
    1. spuścić wodę z układu grzewczego.
    2. odkręcić osłonkę wentylka na zbiorniku wyrównawczym ..pod nim jest wentyl samochodowy..
    3. sprężarką podać pod ciśnieniem powietrze do zbiornika zbiorczego do ok 0,9-1,2 bar , zapewnić swobodny wypływ wody z kotła podczas pompowania.
    ...............
    5. zamknąć zawór spustowy oraz zawory na instalacji
    6. napełnić instalację grzewczą do poziomu ok 1,0- bar.
    7. otworzyć króćce w pozycję pionową.
    8. odpalić piec, obserwować ciśnienie.
    9. jeśli jest ok cieszyć się ciepłem,
    jeśli ciśnienie skacze nadal, to należny wymienić naczynie kompensacyjne.
    Tak zrobił mój instalator - i piec /bez wymiany "naczynia" - jak na razie pracuje /