Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zerwane pady, a moj pomysl i obserwacje.

kazekk84 08 Lis 2006 19:13 1515 0
    kazekk84
    Poziom 18  
    Witam!!

Otrzymałem w sobote Nokie 6610i, lecz wpadła ona najpierw w ręce jakiegoś pośpieszalskiego który wyrwał wyświetlacz z gniazdem. Po padach zostały tylko wspomnienia.

Szukając sposobu na własną rękę znalazłem lakier grafitowy, który jak szybko dostałem to tak szybko się go pozbyłem - ładne gówno za pare złotych.

Mam w tej chwili coś o nazwie Glukon (dostępne w każdym większym sklepie elektronicznym). Jest to metaliczne srebro, które pod wpływem powietrza twardnie stanowiąć trwałe łącze. Używa się tego przy naprawie ogrzewania szyb samochodowych, ale i można łączyć też ścieżki za jego pomocą.

Wykorzystałem to do stworzenia do nowych ścieżek. Po wyschnięciu i przed przylutowaniem efekt jest wspaniały. Cudownie przewodzi prąd. Rezystancja jest znikoma, w końcu to jest srebro, czyli lepiej przewodzi niż miedź, choć zawiera jeszcze jakieś pierdoły, potrzebne do łączenia i schniecia, ale nie wpływają negatywnie na własności nowych padów.

Należy pamietać, że twarde luty tworzy się za pomocą srebra i cyny. Przy normalnej temp lutowania takie polaczenie bardzo szybko sie uzyskuje. Nalezy pamietac ze taka reakcja jest troche niekorzystna, ponieważ do twardych lutow trzeba dużej temperatury (ok 800stopni celsiusza), zeby nastetnie stopic lacze latwym sposobem.

Wydaje mi sie, ze nie jest to juz tak istotne, biorac pod uwage koszty, i nie bedzie potrzeby rozlutowywania tego. Nalezy wszystko robic bardzo dokladnie i miec duzo cierpliwosci, gdzy sam Glukon schnie od 3 do 12 godzin, po czym nalezy jeszcze upewnic sie czy sciezki sa poprawnie i dobrze zalozone. Jezeli by jednak ktos sie spieszyl to trzeba go poinformowac ze ze zwyklej lutownicy nie uzyska 800 stopni, a po za tym tak mialbym przy takiej temp po plycie glownej.

Przy nakladaniu Glukonu szybko zasycha, ale nie wysycha. Do jego rozcieczenia i zmniejszenia czasu zaschniecia uzywam izopropanolu, ktory nastepnie sam wysycha nawet z preparatu.

Powiedzcie mi czy ktos z Was bawil sie juz w to i czy mam wiele racji i czy o czyms zapomnialem oraz czy zdaje to egzamin na wieksza skale??

Jestem rowniez ciekaw jak szybko schnie Glukon w tubce??[/youtube]
  • TermoPasty.pl