Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARISTON ALS 109X demontaż krzyzaka

donfetycjo 07 Lis 2006 21:15 4480 18
  • #1 07 Lis 2006 21:15
    donfetycjo
    Poziom 9  

Witam wszystkich
    Mam psoblem z pralką ARISTON Margerita ALS 109X a dokładnie z wymiana łożyska ( wg mnie to łozysko - strasznie chuczy w czasie wirowania i jak się pokręci bębnem słychać wyraźny grzechotanie w okolicach łożyska) "Fachowcy" oszacowali usługę na 320 pln więc żeby zaoszcządzić posanowiłem to zrobić sam. Zrobiłem właśnie pierwsze podejście i zastopowała mnie śruba mocująca koło "zamachowe" do bębna za żadne skarby nie chce się odkręcić a na siłe troche się boje żeby coś nie uszkodzić.
    Prosiłbym o poradę jak dokładnie to zrobić i czy sam "początkujący" jestem w stanie to zrobić.

2 18
  • #2 07 Lis 2006 21:21
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 07 Lis 2006 21:23
    maciejesiuaga
    Poziom 15  

czy śruba jest na tzw. imbus?
    jeśli tak to porządny imbus i skrzepy w ręcach zablokować koło i heya do przodu

0
  • #4 07 Lis 2006 21:28
    donfetycjo
    Poziom 9  

Czyli rozumiem że trzeba to zrobic na siłe!!!!
    Jescze jedno - mam nadzieję że to jest normalny prawy gwint?
    Wczesniej gdzieś wyczytałem że ta śruba jest przyklejona i trzeba ją podgrzać- czy może ktoś to potwierdzić z góry dziękuje
    a śruba jest płaska z wejściem na gwiazdke T40

1
  • #5 07 Lis 2006 21:30
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 07 Lis 2006 21:31
    donfetycjo
    Poziom 9  

czyli trzeba ją podgrzać i kręcić w prawo ?????
    i jest to jedyny sposób???????

0
  • Pomocny post
    #7 07 Lis 2006 21:37
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #8 07 Lis 2006 21:44
    maciejesiuaga
    Poziom 15  

tylko klucz gwiazdkowy musi byc porządny bo byle badziewie ci sie złamie albo rozwalisz śrubę

0
  • Pomocny post
    #9 07 Lis 2006 21:46
    eeban
    Specjalista AGD

Bleble napisał:
    Jeszcze nigdy nie stosowałem podgrzewania , tylko porządny klucz i odkręcać ,gwint normalny (prawy)

kolega napisał porządny klucz nie bez przyczyny jak obrobisz gniazdo śruby to kaplica :!::!::!: a tam jest tych śrub wiecej >>>> tam jest cos takiego jak sie pogubisz>>>i dlatego tyle miało kosztować

0
  • #10 07 Lis 2006 22:10
    donfetycjo
    Poziom 9  

Dzięki właśnie skończyłem się mocowac i jedyny efekt to rozwalona śruba :cry:.teraz to brzeszczot i spróbujre zrobić bruzde na płaski moze wtedy się uda
    Serdeczne dzięki za schemat z tego wnioskuje że 2,4,5 to łożyska i uszczelniacz

0
  • #11 08 Lis 2006 09:42
    KOALA 58
    Poziom 18  

mi też nieraz to sie zdarza wtedy wierce małą dziurke na płaszczu śróby i nasówam wnią przecinakiem albo jakimś punktakiem i zawsze sie odkręca

0
  • Pomocny post
    #12 08 Lis 2006 11:05
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 08 Lis 2006 19:30
    donfetycjo
    Poziom 9  

Dzięki wszystkim za pomoc w sprawie odkręcenia śruby
    :D w końcu pusciła bez jakiś szczególnych następstw.
    Ale ugrzęzłem teraz na ściąganiu bębna z krzyzaka.
    Mam wielką prośbę o pomoc w dalszych czynnościach w czasie wymiany tego chol..... łożyska.
    pozdrawiam i czekam na pomoc

Moderowany przez skryn:

Wiadomości scaliłem.

0
  • #14 08 Lis 2006 19:54
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 08 Lis 2006 20:35
    donfetycjo
    Poziom 9  

Dzięki wszystkim za podpowiedzi
    Wszystko zdemontowałem i jutro jade kupić nowe łożyska (diagnoza okazała się słuszna).
    Mam nadzieje że w odwrotną strone pójdzie łatwiej.
    Pozdrawiam wszystkich pomagających a ciekawych powiadomie o zakończonych pracach

0
  • #16 08 Lis 2006 21:09
    KOALA 58
    Poziom 18  

ale ja to robie na warsztacie i dopiero jak jest zepsuta śróba albo ktoś przedemną sie znią siłował

0
  • #17 09 Lis 2006 10:49
    markis
    Poziom 15  

donfetycjo napisał:

Mam nadzieję, że to tylko przejęzyczenie bo śrubę z prawym gwintem odkręca się oczywiście w lewo. W przeciwnym razie nie pomoże nawet najlepszy torx:D

0
  • #18 05 Paź 2010 14:50
    glapsson
    Poziom 17  

markis napisał:
    donfetycjo napisał:

Mam nadzieję, że to tylko przejęzyczenie bo śrubę z prawym gwintem odkręca się oczywiście w lewo. W przeciwnym razie nie pomoże nawet najlepszy torx:D

sugeruje usunać wpis o odkręcaniu w prawo -- moze wprowadzic w błąd i doprowadzić do nieodwracalnych szkód poprzednik słuszne zauważyl że ma nadzieję że to tylko przejęzyczenie

0
  • #19 05 Paź 2010 18:14
    skryn
    Admin grupy AGD

glapsson napisał:
    markis napisał:
    donfetycjo napisał:

sugeruje usunać wpis o odkręcaniu w prawo -- moze wprowadzic w błąd i doprowadzić do nieodwracalnych szkód poprzednik słuszne zauważyl że ma nadzieję że to tylko przejęzyczenie

Należy czytać ze zrozumieniem.
    Prawy gwint, oznacza odkręcanie śruby w lewo.
    Temat zamykam.

0