Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Mikser kupić? Jaki byłby najodpowiedniejszy?

WeePee 08 Lis 2006 20:54 1113 13
  • #1 08 Lis 2006 20:54
    WeePee
    Poziom 11  

Czesc:) Mam problem z mikserem a mianowicie z jego zakupem... Chciałem dowiedziec się jaki mikser byłby dla mnie najodpowiedniejszy...
    posiadam 2 razy CD DVD i amlituner... Da się to podłšczyc do jednego miksera co znaczy np wej line, stereo itp Błagam pomózcie z góry dzięki:)

0 13
  • #2 08 Lis 2006 21:37
    344979
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 10 Lis 2006 11:27
    MarcinG
    Poziom 30  

Wej line znaczy wejście liniowe, takie do którego możemy podłączyć sygnał np. z CD, są jeszcze wejścia mikrofonowe o dużo większej czułości i chyba wiadomym przeznaczeniu.
    Potrzebujesz miksera z 2 wejściami liniowymi stereo, chyba że masz zamiar rozbudować sprzęt i wtedy warto się zastanowić nad czymś większym (więcej wejśc, auxy, itp).
    Takie minimum to np: Xenyx-502 Behringera lub Phonic AM-120 to chyba najprostsze miksery tych producentów i najtańsze zarazem.

0
  • #4 11 Lis 2006 17:07
    WeePee
    Poziom 11  

Dziękuje za pomoc...ale jeszcze jedno pytanko znalazłem mikser Behringera Xenyx 802 o właœciwosciach Złšcza:

- 2 wejœcie mono (mikrofonowo liniowe)
    - 2 wejœcie stereo
    - 1 wejœcie stereo typu RCA
    - 1 wyjœcie Rec Out
    - wyjœcie słuchawkowe
    jakie mozliwoœci dajš mi te cechy i do jakiego wyj wzmacniacz...?:)

0
  • #5 11 Lis 2006 17:18
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

A nie prościej podłączyć jedno CD/DVD w wejscie CD, a drugie do jakiegokolwiek innego wolnego złącza (poza gramofonem) np. magnetofon albo aux ??

Jeśli już sie upierasz to potrzebujesz mikser z 4 wejściami mono lub dwoma stereofonicznymi

Pozdrawiam

0
  • #6 11 Lis 2006 18:14
    MarcinG
    Poziom 30  

Wzmacniacz podłączasz do wyjścia MAIN OUT. Do tego miksera możesz podłączyć dwa mikrofony (kanały 1 i 2) i dwa sygnały liniowe (mono lub stereo do kanałów 3/4 i 5/6). Do pierwszych dwóch kanałów można też podłączyć sygnały liniowe ale tylko monofoniczne. Można także podłączyć zewnętrzny procesor efektów(gniazda FX send i return).

0
  • #7 12 Lis 2006 06:54
    Artur k.
    Admin grupy audio

MarcinG napisał:
    Do pierwszych dwóch kanałów można też podłączyć sygnały liniowe ale tylko monofoniczne.

Nie prawda !!

Dwa pierwsze kanały mają możliwość współpracy z mikrofonami, jednak jest jeszcze gniazdo duży jack, które umozliwia podłączenie sygnału o poziomie liniowym.
    Odpowiednie ustawinie gałek "pan" powoduje prace obu kanałów w trybie stereo (jeden będzie lewy, a drugi prawy).

Teoretycznie z dość dużym utrudnieniem w obsłudze można ten mikser użyć do celów o których pisze autor.

Dwa pierwsze kanały zrobić żeby pracowały w trybie stereo i to nam da jedno wejscie, natomiast kanał stereofoniczny uzyć jako drugie wejście.

Utrudnienie polega na tym że jeden odtwarzacz będzie regulowany (barwa głosność itp.) na obu kanałach jednocześnie, natomiast drugi będzie miał oddzielną regulacje dla każdego z kanałów (L oraz P).

Pozdrawiam

1
  • #8 12 Lis 2006 18:12
    WeePee
    Poziom 11  

Dzięki serdeczne za pomoc:)

0
  • #9 13 Lis 2006 15:21
    MarcinG
    Poziom 30  

Artur k. napisał:
    MarcinG napisał:
    Do pierwszych dwóch kanałów można też podłączyć sygnały liniowe ale tylko monofoniczne.

Nie prawda !!

Skoro to nie jest prawda to proszę podłączyć sygnał stereo do pierwszego lub drugiego kanału.
    Można zrobić z dwóch kanałów monofonicznych jeden stereo, ale i tak do poszczególnego kanału będzie doprowadzony sygnał mono (L lub P) i o tym pisałem :D

0
  • #10 13 Lis 2006 16:34
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

No to widze Marcienie że sie nie zrozumieliśmy.

Oczywiście że syganły L oraz P są mono i wtedy trzeba odpowiednio ustawić panorame na mikserze, ale mozna też zrobić tak żeby sygnał mono szedł na oba kanały jednocześnie.

Generalnie chodzi nam o to samo tylko że z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że kanał mono jest mono i koniec - nie da sie już nic z tym zrobić choćby mieć 100 kanałów mono :).

Pozdrawiam

0
  • #11 04 Sty 2007 16:12
    WeePee
    Poziom 11  

Jeżli podłšcze do tego miksera wzmacniacz pod wyjœcie main out to póŸniej jak niby mam podłšczyc CD iDVD do miksera czy wzmacniacza?? Nie rozumiem samego działania miksera Prosze napiszcie czarno na białym co do czego

0
  • #12 04 Sty 2007 18:29
    michał 1985
    Poziom 27  

Wejścia LINE to są stereofoniczne w postaci gniazd duży JACK.W zależności od miksera może ich być kilka.A mikser to nic innego jak przedwzmacniacz czyli te wejścia na cinch z tyłu amplitunera i na przodzi przełaczne. W postaci CD, TAPE, TUNER itp.

0
  • #13 04 Sty 2007 21:19
    WeePee
    Poziom 11  

Jejciu nie rozumiem:(

0
  • #14 05 Sty 2007 09:24
    michał 1985
    Poziom 27  

Masz GG?Napisz do mnie na PW to Ci wyjaśnię

0