Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Ford 2000, Pobiera prąd z akumulatora nawet wył.??

08 Lis 2006 23:17 2322 5
 • Poziom 2  
  Mam problem z radiem FORD 2000 podłączyłem i ładnie gra, było by nawet ok gdyby nie to że po wyłączeniu wciąż pobiera prąd z akumulatora. Zauważyłem to jak chciałem odpalić samochód po 3 dniowym postoju i zastałem kompletnie rozładowany akumulator, zacząłem węszyć i zauważyłem że radio jest ciepłe mimo iż nie grało przez 3 dni. Po sprawdzeniu miernikiem rzeczywiście radio nawet po wyłączeniu pobiera około 0,4A? Co mogłem zrobić nie tak może pokręciłem cos z tymi dwoma masami? Bo tam w gnieździe jest 2x MASA?
 • Poziom 24  
  a jak podłączyłeś plusy? w radyjkach fordoskich nie można łączyć obu + ;podłącz jeden + stały ,a drugi po stacyjce i będzie ok.
 • Poziom 2  
  Tam jest jakoś tak

  styk sygnał
  1 +12V podtrzymanie
  2 masa ............................ ??
  3 +12V zasilanie
  4 podświetlenie
  5 nie podłączone
  6 masa ............................ ??
  7 ster. ant. automatyczną
  8 głośnik LF
  9 głośnik LF
  10 głośnik LR
  11 głośnik LR
  12 głośnik RF
  13 głośnik RF
  14 głośnik RR
  15 głośnik RR

  To który plus i jak bym musiał odłączyć..? Może źle zrobiłem zwierając obie masy razem??
 • Poziom 22  
  Zostaw tylko "podtrzymanie", a "zasilanie" przełącz na "po stacyjce". Jeśli nie wiesz na pewno które jest które, to jeśli źle podłączysz, radio "zapomni" zaprogramowane stacje po wyłączeniu zapłonu na dłuższą chwilę - wtedy zamień "podtrzymanie" z "zasilaniem" i powinno być OK! Radio oczywiście da się włączyć tylko po przekręceniu stacyjki na zapłon.
 • Poziom 24  
  opis masz i jaki problem ,
  2 i 6-masa
  1- +12V stały (bezpośrednio z aku)
  3- +12V po stacyjce
 • Poziom 10  
  Minu1 ma rację -pisze prawdę .Miałem takie radyjko z USA i też orginał Ford i tez musiałem połączyć po stacyjce,tylko pamęć na stałe.
  Ale ja mam jeszcze pytanko do kolegów -Czy może ktoś z kolegów powiedzieć czy jest szansa na to, aby można było dostrajać się do stacji co 0,1 kHz.Często nie mogę się dokładnie dostroić i mam zniekształcenia .To jest Radio CD Player w Mitsubishi outlander.Strojenie na wyświetlaczu co 0,2 Khz np 88,3 88,5 88,7.Cozrobić aby było można dostrajać się na 88,1 88,2 88.3 itd
  Bardzo proszę o pomoc doświadczonych Roadiowców.
  Czekam
  magra