Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Ford 2000, Pobiera prąd z akumulatora nawet wył.??

08 Lis 2006 23:17 2322 5
  • Poziom 2  
    Mam problem z radiem FORD 2000 podłączyłem i ładnie gra, było by nawet ok gdyby nie to że po wyłączeniu wciąż pobiera prąd z akumulatora. Zauważyłem to jak chciałem odpalić samochód po 3 dniowym postoju i zastałem kompletnie rozładowany akumulator, zacząłem węszyć i zauważyłem że radio jest ciepłe mimo iż nie grało przez 3 dni. Po sprawdzeniu miernikiem rzeczywiście radio nawet po wyłączeniu pobiera około 0,4A? Co mogłem zrobić nie tak może pokręciłem cos z tymi dwoma masami? Bo tam w gnieździe jest 2x MASA?
  • Poziom 24  
    a jak podłączyłeś plusy? w radyjkach fordoskich nie można łączyć obu + ;podłącz jeden + stały ,a drugi po stacyjce i będzie ok.
  • Poziom 2  
    Tam jest jakoś tak

styk sygnał
    1 +12V podtrzymanie
    2 masa ............................ ??
    3 +12V zasilanie
    4 podświetlenie
    5 nie podłączone
    6 masa ............................ ??
    7 ster. ant. automatyczną
    8 głośnik LF
    9 głośnik LF
    10 głośnik LR
    11 głośnik LR
    12 głośnik RF
    13 głośnik RF
    14 głośnik RR
    15 głośnik RR

To który plus i jak bym musiał odłączyć..? Może źle zrobiłem zwierając obie masy razem??
  • Poziom 22  
    Zostaw tylko "podtrzymanie", a "zasilanie" przełącz na "po stacyjce". Jeśli nie wiesz na pewno które jest które, to jeśli źle podłączysz, radio "zapomni" zaprogramowane stacje po wyłączeniu zapłonu na dłuższą chwilę - wtedy zamień "podtrzymanie" z "zasilaniem" i powinno być OK! Radio oczywiście da się włączyć tylko po przekręceniu stacyjki na zapłon.
  • Poziom 24  
    opis masz i jaki problem ,
    2 i 6-masa
    1- +12V stały (bezpośrednio z aku)
    3- +12V po stacyjce
  • Poziom 10  
    Minu1 ma rację -pisze prawdę .Miałem takie radyjko z USA i też orginał Ford i tez musiałem połączyć po stacyjce,tylko pamęć na stałe.
    Ale ja mam jeszcze pytanko do kolegów -Czy może ktoś z kolegów powiedzieć czy jest szansa na to, aby można było dostrajać się do stacji co 0,1 kHz.Często nie mogę się dokładnie dostroić i mam zniekształcenia .To jest Radio CD Player w Mitsubishi outlander.Strojenie na wyświetlaczu co 0,2 Khz np 88,3 88,5 88,7.Cozrobić aby było można dostrajać się na 88,1 88,2 88.3 itd
    Bardzo proszę o pomoc doświadczonych Roadiowców.
    Czekam
    magra