Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNITRA DIORA AMATOR 2 STEREO jaka moc??

09 Lis 2006 00:07 5377 10
  • Poziom 14  
    Witam!
    Zakupiłem dziś na allegro amplituner DIORA AMATOR 2 STEREO. Na aukcji jest napisane, że jego moc to 2x60W. Teraz sobie przeglądam elektrodę, i coś mi nie pasuje. W niektórych posatch czytalem, że to ma 2x10W. Czy dalem się nabrać na to 2x60W?? Link: http://allegro.pl/show_item.php?item=139013739

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Cześć!!!
    To jest cytat z instrukcji obsługi, dział Dane techniczne.
    "Znamionowa moc wyjściowa: 2x4 W przy h≤5% i obciążeniu 8Ω"
    "Pobór mocy: ca 30 W"
    Pozdro.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Zależy jeszcze jaki "Amator", 1 czy 2.
    Amator 1 ok 2 x 4W.
    Amator 2 ok 2 x 8 -10W.
    Pozdrawiam
    Krzysztof
  • Spec od sprzętu Unitra
    dymeq napisał:
    DIORA AMATOR 2 STEREO
    Wyraznie pisze jaki AMATOR.Ma on 2×10W przy 8Ω.
  • Poziom 27  
    Jasne - Amator 2 lub 3 mimo swoich co najmniej 20 lat działa i za 20 lat działał będzie (w przeciwieństwie do wielu wynalazków z logo niegdyś "mocnych" firm). Jego znamionowa moc 2x10-12VA przy trafie Zatry o mocy 60VA (wg mnie niedoszacowanej) przy dobrej efektywności kolumnach potrafi narobić dużo zamieszania. Nie jest to mój ulubiony amplituner (słucham go w pracy po przestrojeniu, zmianie stereodekodera i wymianie konensatorów) i osobiście wolę z diorowskich Merkurego 303A, ale uważam że na lata 70/80 była to niezła konstrukcja segmentu popularnego.
  • Poziom 27  
    Nie piszemy o tym samym obecnie segmencie rynku. Proponuję zajrzeć na allegro - za ile kupić można amatora3 lub choćby zodiaka. Te modele sa do wzięcia taniej niż koszt ich przesyłki. Wiem - jest to tani, popularny segment ale kiedy widzę i słucham japońców made in china, to uważam że elektronika polska z lat 80-ych była przyzwoitej konstrukcji a na pewno żywotności.
    S-z-a-m-a-n > UNITRA rulez!!!
  • Poziom 23  
    Też tak uważam,bo nadal jestem szczęśliwym posiadaczem takowego sprzętu jakim jest Zodiak.Gra do dzisiejszego dnia,a złożyłem go w 1983 r.