Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Złe działanie prędkościomierza Golf3 1.9TDI

przemrtv 09 Nov 2006 11:27 2233 4
    przemrtv
    Level 22  
    Witam, proszę o podpowiedź co może być uszkodzone bo szaleje mi prędkościomierz w liczniku Golfa3 1.9TDI. Usterka wygląda tak: na postoju gdy gwałtownie dodaję obrotów wychyla się wskazówka prędkościomierza nawet do 120km/h. W czasie jazdy licznik też wariuje i podaje zawyżone wskazania. Wsad zmieniałem już ponad 20 razy bo ktoś już grzebał w eepromie. Nawet wpisałem sprawdzony wsad od kolegi korekkorek (któremu bardzo dziękuję!), ale dalej jest to samo.Licznik jest taki: Motometer 1H0.919.860.H SW:4.2 HW:3.0. Podejrzewam licznik lub czujnik przy skrzyni biegów, ale może ktoś się już spotkał z taką usterką? Proszę o pomoc i pozdrawiam!
    elektr.sa
    Level 15  
    liczniki motometra są trefne i padają,najlepiej załatwić jakiś używany v.d.o.
    wienio
    Level 14  
    sprawdz przelotki lączące ścieżki z jednej strony plytki drukowanej na drógą stronę - mialem to samo w polówce - znalazlemi zadzialalo

Wienio
    elektr.sa
    Level 15  
    przelotki można poprawiać w licznikach VDO, w motometrze nie ma dojścia tam siada mikroprocesor , a charakterystycznym objawem jest to że w początkowym stadium dzieje się to głównie rano i jak jest zimno
    przemrtv
    Level 22  
    Witam Wszystkich, usterka okazała się prozaiczna, nie było porządnej masy na silniku i przy większych drganiach, czujnik podawał fałszywe sygnały. Poprawiłem połączenie i jak ręką odjął. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie!