Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Humax CRCI5500 nie włącza się.

RomanDW 09 Nov 2006 11:53 2022 8
    RomanDW
    Level 13  
    Humax CRCI5500 nie włącza się. Jest zwęglony rezystor R21 i zwarta zenerka ZD3. Nie posiadam schematu przetwornicy w tym tunerze dlatego proszę o podpowieź. Jaka to jest zenerka i rezystor? Domyślam się też, że na tym się nie skończy dlatego też może ktoś z doświadczeniem mógłby mi pomóc. Z góry dziękuję.
    RomanDW
    Level 13  
    Niestety, diodę i rezystor wymieniłem kilka kondensatorów też (resztę sprawdziłem mostkiem) i nic. Dioda i rezystor bardzo się grzeją.
    szabla12
    Level 19  
    Witam kolege,jeżeli masz sprawne zasilanie to .
    1-na stronie
    http://dvb-board-pl.com/board.php?boardid=11&sid=499ebd9ddc06b4a4c6d7fdcb8be5cc7d
    masz opisane jak wgrać oprogramowanie.
    2 wykasowałbym klinerem a ,dopiero wgrałbym najnowszy soft.
    Pamiętaj o generalnej zasadzie .
    Podłączasz tuner do kompa tylko wtedy jak jest wyłączony z 230V,i dopiero włączasz jak wszystko masz podpięte,to samo tyczy się i kompa-!!!musi być wyłączony.
    pozdrawiam.
    geco
    Level 26  
    Schemat zasilacza jest na elektrodzie to ten sam co 5400 ,5300, 5500, 5900,a pozatym widzialem caly nowy zasilacz za 89zeta na allegro.
    RomanDW
    Level 13  
    Pobrałem schemat Humaxa CRCI5500 z elektrody ale niestety nie ma tam schematu zasilacza. Albo ja nie umię szukać.
  • Helpful post
    elek77
    Level 24  
    Kilka razy naprawiałem tego Humaxa. Nieraz mimo prawidłowych napięć na wyjściu zasilacza tuner nie chciał zastartować. Kondensatory po stronie wtórnej się wymienia a nie mierzy, z tego co pamiętam najbardziej wrażliwe są 470uF (ale ja wymieniam wszystkie). Oczywiście trzeba też sprawdzić stronę pierwotną bo mogły być jakieś przepięcia, jak i też możliwość zwarcia w układach zasilanych ze strony wtórnej.
    RomanDW
    Level 13  
    Dzięki, wszystkim za pomoc. Okazało się, że jeden z tych kondensatorów, który tylko zmierzyłem okazał się felerny(C9 1000mikro/10V). Po wymianie zasilacz wystartował i tuner jak narazie działa poprawnie.