Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyj±tek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problemy z pomp± PA5560A420

najderka 09 Lis 2006 13:22 1236 10
  • #1 09 Lis 2006 13:22
    najderka
    Poziom 9  

Pralka od jakiego¶ czasu zaczęła mieć problemy z odpompowaniem wody. Można było zrobić pranie raz dziennie, póĽniej odmawiała posłuszeństwa. Z tego co podczytałam na forum 6-letnia pralka tego typu może już prosić się o wymianę pompy(migaj±ca dioda też wskazuje na pompę), Ostatnio pralka odmówiła całkowicie posłuszeństwa w tym zakresie. Pierze prawidłowo do momentu odpompowania (o wirowaniu nie ma mowy). Nie sprawdzili¶my jeszcze filtra i węża czy nie s± zapchane, chcemy obejrzeć pompę i ewentualnie j± wymienić. Na chwile obecn± problem jest tylko w lokalizacji pompy. Jeste¶my laikami w tej kwestii (choć dzięki waszym podpowiedziom naprawili¶my programator). Czy pompa znajduje się z przodu (prawa dolna czę¶ć pralki) tuż za filtrem? Ile kosztuje nowa pompa? Co ewentualnie sprawdzić żeby nie wymieniać jej całej ?

• #2 09 Lis 2006 13:54
    Paw_el

Specjalista AGD

1.Tak
    2.ca 50,00
    3.można sam silnik.

• #3 09 Lis 2006 15:18
    staszekf
    Poziom 32  

Odkręć doln± cze¶ć z przodu (wkręty po bokach ) i będzie widoczna pompa. Pozdrawiam.

• #4 09 Lis 2006 15:35
    euro2L
    Poziom 41  

Sam siliczek 25zł - zobacz czy nie ma luzów na wiatraku i czy nic ma w niej lub w wężach

• #5 09 Lis 2006 16:46
    anbon
    Poziom 13  

Jak rpzkręcisz tyln± ¶ciankę na dole ukaże się pompa wodna. takie małe urz±dzonko z wiatraczkiem. zobzacz ile do niej doł±czonych jest rurek (2 lub 3). nie koniecznie musisz wymieniac pompy na orginaln±. ja np. przerobiłem pompę niemieck± z włoskiej ,polskiej i ruskiej. działa bez problemu. napisz mi ile jest wejsc do tej pompy to moze ci pomogę. mam ze 20 róznych pomp wodnych w domu. pozdawiam

• #6 09 Lis 2006 18:02
    staszekf
    Poziom 32  

Jak tyln± ¶cianke ? chyba przedni± . Wystarczy wymienić silnik pompy i po kłopocie nie wiem po co takie kombinacje . Pozdrawiam

• #7 10 Lis 2006 10:11
    najderka
    Poziom 9  

W±ż, pompa i filtr nie s± zapchane. Jak sprawdzać pompę dalej? Czy można j± podł±czyć pod 220V?

• #8 10 Lis 2006 10:22
    staszekf
    Poziom 32  

Można ale silnik pompy po kilku latach użytkowania pralki powinno się wymienić na nowy przecież to nie duży koszt a problem jest załatwiony na kilka lat .Powodzenia

• #9 10 Lis 2006 12:36
    najderka
    Poziom 9  

Możecie polecić mi sklep gdzie najszybciej kupię silnik do tej pompy. Najlepiej w Łodzi ale może też być jakis sprawdzony sklep internetowy.

• #10 10 Lis 2006 12:37
    euro2L
    Poziom 41  

Był kiedy¶ na TUWIMA koło koscioła teraz jest na Legionów

• #11 10 Lis 2006 15:20
    najderka
    Poziom 9  

wielkie dzieki, mam nadzieję że pralka znów bedzie sprawna

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME