Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zanik TVP1, TVP2 i innych na polsacie cyfrowym ... - cd

09 Lis 2006 19:59 4430 7
  • Poziom 19  
    ciąg dalszy tematu zanik TVP1, TVP2 i innych na polsacie cyfrowym od dwóch dni
    Problemy z odbiorrem TVP 1, 2, Discovery, etc. nadal trwają. Moja znajoma od kilku dni nie ma tych programów co wymieniała większość z Was. Straciła 20zł na rozmowę z BOK, a jej problem dalej nie został rozwiązany.
    Inne programy z Tp. 12.188 V odbiera, więc co może być problemem? Polsat?

Edit: 09 Lis 2006 21:59
    Sprawdziłem osobiście. Odbiera inne programy Polsatu, ale nie odbiera żadnego programu z Tp. 12.188 V:
    - Extreme Sports;
    - Discovery Channel
    - Animal PLanet
    - AXN
    - ESPN Clasic Sport
    - Kino Polska
    - Jetix
    - TVP1
    - Cenamax
    - TVP 2

Co może być powodem jeśli na innych transporderach siła sygnału wynosi 75% a jakość 55%?
  • Specjalista elektryk
    Witam

Czy aktualizowałeś oprogramowanie tunera ?
    Najlepsza metoda - podstawić w to miejsce inny sprawny tuner - wykluczać drogą dedukcji poszczególne elementy.

Pzdr
  • Poziom 15  
    Zerknij na antenę. Sprawdź sygnał. Rozejrzyj się czy czasami na linii antena -satelita nie wyrosła jakaś przeszkoda. Czasami jest tak że przy bardzo zasyfionej antenie lub konwerterze, mogą uciekać niektóre kanały. Spróbuj zaktualizować listę dostępnych kanałów. Napisz jaki dekoder posiada znajoma.
  • Poziom 19  
    @ Kasprzyk
    Aktualizowałem oprogramowanie tunera.
    @seba0101
    Przed anteną - szczere pole. Konwerter czysty (nie licząc kurzu). Tuner to Polsatowski Echostar. Listę aktualizowałem (dałem scan całej satelity, oraz feralny Tp osobno też). Satelitę przeskanowało normalnie, ale na Tp. 12.188 V nie znalazł nic - brak sygnału :(

Jutro spróbuję podstawić tam mojego Ferdka, ale tylko będę mógł sprawdzić poziom sygnału, gdyż z nadawanych na Tp programów wszystkie są kodowane.
    Pzdr.
  • Poziom 22  
    To nie jest sprawa "odgórna".Dość często zdarza się że jest to wina konwertera,ale czasami zdarza się taka usterka tunera.Podstaw konwerter jeśli nie zadziała to tuner do serwisu
  • Poziom 19  
    Dzisiaj podjechałem do znajomej i wszystko działa - dziwne.
    Powiedziała mi, że wczoraj pojawiły się programy z TP. 12.188V, a zanikły jej programy z Tp. 11158 V. Dzisiaj natomiast wszystko działa.
    Taka huśtawka to dla mnie naprawdę dziwne zjawisko.
    Podłączyłem dzisiaj u niej mój tuner dla sprawdzenia sygnału.
    Wiem, że wskazania na tunerze nie są miarodajne, ale na Fergusonie pokazało mi siłę sygnału 99%, a jakość od 90 do 99% w zależności od transpordera. Na wszystkich Tp sygnał był.
    Zapomniałem dodać, że talerz to 90ka. Może to konwerter się psuje? Tylko czy może być tak, że popsuty konwerter odbiera jedne częstotliwości (nie mówię o polaryazcji) a inne nie?
    Pzdr.
  • Poziom 10  
    mialem podobny problem....I raz wystarczylo wyjęcie i wlożenie karty
    zresztą jak poleca POLSAT na swojej info lini....2 raz już nie pomagalo i
    w koncu sie dodzwonilem,zrobilem awanture i nic bo mieli przerwe techniczną...........potem nagle pojawil sie komunikat o zablokowaniu dekoder i nagle bylo wszystko OK!
  • Poziom 38  
    I ja potwierdzam wystepowanie poruszanego problemu. Nie zgadzam sie z sugestiami ze jest to wina talerza lub konwertera bo sila sygnalu jest tak jak mam od dawwnna 80 % . Zanik dotyczy tylko pakietu polsatowskiego, wszystkie inne kanaly zagraniczne odbierane sa prawidlowo. Pewno znow grzebali w sofcie i cos schrzanili, bo z okazji swiat udostepnili rozszerzone pakiety a teraz je nieudolnie porzadkuja. Ciekawe jak dlugooooo.