Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dls do opla. Czy da się to jakoś wstawić w drzwi?

10 Lis 2006 10:08 1530 25
  • Poziom 11  
    Może ktoś montował głośniki DLS R6A na przód do Opla astry 95r. Pisze tam ze glebokosc montazowa 76 mm i niewiem czy da sie to jakos wstawic w drzwi.
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=140310637
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 17  
    Prawdopodobnie będziesz musiał zastosować pierścienie z mdf-u. Gdy montowałem DLS MS6 które są minimalnie krótsze od R6A niestety musiałem posłużyć się dystansami w Vw golfie a tam nawet zdaje się jest większy otwór.
    OOoo Zresztą widzę, że oni montują gratis to zadaj im pytanko jak to sie ma do twojego auta.
  • Poziom 11  
    dobry pomysł zaraz ich zapytam.
    Mam drugie pytanie odnosnie kabla zasilającego wzmacniacz. Widziałem w sklepie z materia.łami budowlanymi i tanie kable zasilające 10 mm po cenie 5 zł za metr, a w sklepie z głosnikami po 10 zł. Czym one mogą sie róznic?
  • Poziom 14  
    jesli wygladaja identycznie to zapewne niczym tylko cena bo te sa do wzmacniaczy :D czysty sposob na zarobienie grosza. Ale czy czasem 10m to nie za malo jaki chcesz zasilic przez to wzmak :?:
  • Poziom 11  
    kable różną sie ogumieniem zewnetrznym napewno. Oba sa zasilające. Ale moze chodzi o domieszki metali w środku?
    Mój wzmacniacz to (pisze na nim) magnat clasic 360 2x180 4x90. Chcem podłączyć do niego głośniki 80 rms na przód i subofer jakiś. To zamałana to srednica kabla 10 mm?
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 14  
    nie znam sie az tak ale wydaje mi sie ze do 360W to chyba troszke za malo, jesli nie sa takie same to moga sie czyms roznic wiec i w cenie tez.
  • Poziom 27  
    Mi się wydaje że 10mm powinien być w sam raz. Moim zdaniem lepiej zainwestować kilka groszy i mieć pewny kabel niż oszczędzić a puźniej żałować i za jakiś czas kupić jednak kabel w sklepie CA
  • Poziom 11  
    też tak myslałem. A jaki głośnik polecacie do subofera do 300 zł. Słucham najwiecej muzyki hause
  • Poziom 17  
    PowerBass 1054 w do obudowy zamkniętej. Będzie niewielka skrzynia a basik przyjemny.
    250W RMS, max 350W
  • Poziom 11  
    a czym sie różni PowerBass PB-B1054 od PowerBass PB-B1254 ? czy zmacniacz pociągnie ten drugi?
  • Moderator CarAudio
    Ten wzmacniacz ma 4x90w ale to moc muzyczna rms to musisz podzielić na pół ,czyli na suba ma ok 100w rms(raczej 90w rms) ,a to raczej słabo.Nawet nie szukaj mocnych głośników i raczej 120w rms to max(JL10w0 ,IT mds 08 ?).

http://szkoper.w.interia.pl/classic360.html ten ma 4x140 w muzycznej ale na suba 120-140w rms.

Dodano po 1 [minuty]:

pocztowa1 napisał:
    a czym sie różni PowerBass PB-B1054 od PowerBass PB-B1254 ? czy zmacniacz pociągnie ten drugi?

średnicą

Dodano po 2 [minuty]:

wirgin napisał:
    PowerBass 1054 w do obudowy zamkniętej. Będzie niewielka skrzynia a basik przyjemny.
    250W RMS, max 350W

Głośnik fajny ale on potrzebuje mocy ,a kolega ma wzmak z 90w rms na mostku!
  • Poziom 11  
    to możze cos konkretnego odnosnie głośnika? jaka marka?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    jeżeli chodzi o kable to montujesz głośniki za parę groni a chcesz zaoszczędzić kilkanaście pln:?::!:
    czasem na balledro pojawiają się suby dls-a i można wyrwać je za miłą kasie!nie są bardzo prądozerne a jakościowo - to aqrat wiadomo:D
    pamiętaj że zawsze wyznacznikiem naszej nuty jest naj słabsze ogniwo:!:
    elo!dan
  • Poziom 11  
    a jakia skrzynia do tego? jakie wymiary?
    wszystko masz opisane pod fotką!
  • Poziom 11  
    tam pisze:

OBUDOWA ZAMKNIĘTA:
    Optymalna całkowita objętość wewnętrzna: 20 L
    Akceptowalna objętość wewnętrzna: 14 - 28 L
    Zalecana moc wzmacniacza (RMS): 150 - 250 W

20 l mi duzo niemówi - może jakieś parametry obudowy w cm.
  • Poziom 42  
    objetosc wewnetrzna to ta co ma byc w srodku obudowy:) czyli musisz dokonac takiego pomiaru szerokosc wewnatrz 28 cm wysokosc 28 cm i glebokosc 25,5 cm plus np scianki grubosci 18 mm to wtedy szerokosc 29,8 cm,wysokosc 29,8 cm i glebokosc 27,3 cm i wtedy masz juz konkretne wymiarki po dodaniu grubosci scianek:)
  • Poziom 17  
    Wszystko cacy te DLSy z przodu kabelki, subik, ale ten wzmak mnie martwi. Jakość DLSów nie będzie wykożystana i jak zmostkujesz Magnatana to też będzie na dolnej granicy mocy suba . Radziłbym Ci go sprzedać i troszkę dołożyć na jakąś mocniejszą używkę z wzmacniaczy. A wtedy to uch....:D:D
  • Moderator CarAudio
    Na dolnej granicy ?Magnat ma 90w rms na mostku,a do zamkniętej potrzeba dużo więcej mocy niż BR .Te 90w tylko połaskota tego PB po cewce :-) .
  • Poziom 11  
    To czy mój zmacniacz może jak tak sie spalic? czy tylko głośniki niewpełni bedą wykozystane?
    poledzcie jakis zmacniacz do 300-400 zł (może byc uzywany)
  • Moderator CarAudio
    Podkręcając słaby wzmak "podkręcasz" również zniekształcenia THD ,a to jest nieprzyjemne do słuchania.Natomiast jeśli wzmak jest dobrany do głosnika (lub głosnik do wzmaka) to wszystko jest wtedy na odpowiednim poziomie(najlepiej jak wzmak jest trochę mocniejszy od głośnika ,bo ma wtedy lepszą kontrolę nad membraną).Jaki to ma być wzmacniacz 2 czy 4 kanałowy?Wydaje mi się ,że polecanie Monacora do DLS to nieporozumienie i od razu szukaj uzywki (lepszej klasy).
  • Poziom 11  
    a coś konkretnego co do marki i mocy? (4-ro kanałowy)
  • Moderator CarAudio
    Musi mieć min200w rms na mostku(jeśli ma być PB12" i DLS) ,a co do firmy trzeba poszukać coś "firmowego" na allegro(poszukaj,wklej linki i zobaczymy co sie da wybrać).
  • Poziom 17  
    powalla ma rację by cieszyć się dźwiękiem DLSów i Suba musisz zapewnić im moc wzmacniacza. Nie ma co iść na jakieś ustempstwa bo juz ma sie jakiś wzmacniacz. Faktyczni ten Magnat by tylko "łaskotał" głośniki.
    pomyśl o crunch-u,starszej linii kenwooda zwłaszcza kenwooda można wyrwać za dobre pieniądze.
    jeżeli chcesz to mogę sprzedać ci crunch-a 4-ro kanałówke.
    elo!dan