Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiana Ah na Farady. Jak przeliczyć pojemność akumulatora?

czerwonyred 10 Lis 2006 12:41 8149 4
  • #1 10 Lis 2006 12:41
    czerwonyred
    Poziom 9  

Jak moge przeliczyć pojemność akumulatora w Ah na Farady, w celu przeprowadzenia symulacji. Simulink nie posiada w bibliotece akumulatora, który by się rozładowywał, wiec trzeba zastąpić aku przez sekcje kondensatorów. Pojemność akumulatora to 78Ah.

0 4
  • #2 10 Lis 2006 13:12
    Quarz
    Poziom 43  

Witam,

czerwonyred napisał:
    Jak moge przeliczyć pojemność akumulatora w Ah na Farady, w celu przeprowadzenia symulacji. Simulink nie posiada w bibliotece akumulatora, który by się rozładowywał, wiec trzeba zastąpić aku przez sekcje kondensatorów. Pojemność akumulatora to 78Ah.

Ojojoj ... Pane Havranek, to se neda .... :D :sm3:
    Przecież jednostka oznaczana A•h (amperogodzina) jest jednostką pojemności ładunkowej akumulatora, lub krótko; ładunku elektrycznego Q jaki ten akumulator gromadzi (legalna jednostka Układu SI to Culomb 1[C]=1[A•s]).
    Natomiast jednostka F (Farad) to jest jednostka pojemności elektrycznej C
    Podstawowa zależność jaka wiąże te wielkości fizyczne ale tylko w kondensatorze elektrycznym (nigdy w akumulatorze) to:
    C = Q/U, gdzie
    U - napięcie na okładzinach kondesatora o pojemności C (elektrycznej) który zgromadził ładunek Q.

Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, zbyś zrobił sobie model takiego akumulatora który będzie liczył wydatkowany ładunek wedle zależności:
    Q = ∫i(t)• dt w granicach od zera do t, czyli jest to całka funkcyjna.

Pozdrawiam

0
  • #3 10 Lis 2006 13:18
    czerwonyred
    Poziom 9  

To może wiesz jak zasymulować akumulator w simulinku??

0
  • #4 10 Lis 2006 13:27
    Quarz
    Poziom 43  

Witam,

czerwonyred napisał:
    To może wiesz jak zasymulować akumulator w simulinku??

tak wiem i napisałem już jak to zrobić ... :D
    Czy może jeszcze mam to za Ciebie policzyć? :cry:

Pozdrawiam

0
  • #5 10 Lis 2006 13:35
    czerwonyred
    Poziom 9  

hehe no dobra może mi się uda :)tylko musze sobie przypomnieć jak się liczy całki....

0