Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sampo AlphaScan 712 - różowy obraz

deter 10 Lis 2006 18:09 863 3
  • #1 10 Lis 2006 18:09
    deter
    Poziom 10  

Mam ten monitor od paru lat i dziś coś pykneło i od tamtej pory obraz na monitorze jest różowy. Noi mam pytanie co się popsuło i czy da się to naprawić ? jak tak to ile części do tego kosztują ?
    proszę pomożcie. Wygląda tak jakby wcieło zółty kolor.

0 3
  • #2 11 Lis 2006 06:12
    Hammer111
    Poziom 28  

Witam.Czy kolego chcerz i potrafisz go naprawić czy tylko pytasz.Wg.opisu uszkodzenie zaistniało na PK i być możę są to zimne luty a być możę uszkodzeniu eległ tor R w w nimnp.tranzystor podlegający wymianie lub jakieś inne elementy.Być może,żę i inne elementy są uszkodzone ale aby się o tym przekonać należy wykonać pomiary napięć i syg.RGB.Uważąm,żę naprawa jest tania i warto naprawiaćpod jednym warunkiem,że nie jest to wina kineskopu.pozdr.

0
  • #3 13 Lis 2006 14:04
    deter
    Poziom 10  

Chcę a czy potrafię to nie wiem bo ostatni raz parę lat temu bawiłem się w takie rzeczy przy starym telewizorze. Mam schemat i właśnie widzę że nie ma tam żadnych punktów na których podane były by napięcia jakie powinny być. Jedno jest pewne że nie ma zielonego koloru. Pytanie tylko gdzie go wcieło ;)
    Jak sprawdzić czy to nie coś z kineskopem? Jaki powinien być poziom G na wejściu kineskopu?

0
  • #4 19 Lis 2006 11:47
    deter
    Poziom 10  

to były 3 zimne luty na płycie kineskopu i jeden tranzystor był do wymiany i wszystko prawie ok tylko teraz mam wrażenie że obraz jest minimalnie rozmazany :|

0