Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc w wyborze amplitunera do Kina domowego

Sharku83 11 Nov 2006 09:35 1723 8
    Sharku83
    Level 10  
    Witam. Mam zamiar kupić amplituner do kina domowego (będzie też grał na stereo). Mam pokój 30 m2 i będę miał kolumny diy na gdn 13/50/9/2 a kopółki jeszcze nie wybrałem, ale coś z visatona to będzie (sc10n albo g20sc). Budżet do 2000. Na początku byłem napalony na Yamahę 659 (kierowałem się mocą i nagrodą Eisa, mikrofonem do kalibracji, no i marką), potem w sklepie koleś mi doradził denona i teraz sie zastanawiam ad modelem 1907, 1707 i 1906. Jaka jest różnica w między nimi? Wyglądem i alu gałkami, wyświetlaczem w dwuwierszowym i mocą. Ale może ktoś ma styczność z którymiś i może mi doradzić tak obiektywnie? Dzięki za pomoc.
  • Helpful post
    Gilotyn@
    Level 30  
    HARMAN/KARDON AVR 235
    Pioneer VSX 1016
    DENON AVR 1907
    Z tego wszystkiego pewnie bym wybrał
    1. harman
    2. pioneer
    3. denon
    Sharku83
    Level 10  
    Dlaczego taki wybór? Czym sie kierowaleś, jakimi kryteriami?
    Caleb_
    Level 33  
    mi sie bardzo podobaja w brzmieniu denony - wyzej je cenie niz pioneery. nigdy natomiast nie mialem okazji odsluchac jakiegokolwiek harmana. tak obiektywnie to najlepiej jakbys sam mogl odsluchac - popros sprzedawce, a powinien sie zgodzic.
  • Helpful post
    Gilotyn@
    Level 30  
    Czym się kierowałem? Moim słuchem miałem okazje słuchać ( podkreślam w tym samym pomieszczeniu) tych trzech ampli na zestawie kolumn 5.1 JBL Balboa i 5.1 JBL E30(tył)+E100(front)+EC35(central)+E250P(sub)
    Najbardziej spodobał mi się dźwięk z harmana w obydwu zestaw kolumn. Pioneer i Denon stały dla mnie na jednym poziomie co do jakości dźwięku, aczkolwiek każdy miał zupełnie inny charakter brzmienia. Nie wiem czemu ale dźwięk z pioneer minimalnie lepiej Mi się podobał niż denona. Yamahy nie miałem okazji słuchać tego konkretnego modelu co podałeś, ale słuchałem yamahę 350 na kolumnach 5.1 (eltax discovery+koda sw 1000) moim zdaniem dźwięk przyzwoity jak za taką kasę tylko osobiście mnie niczym nie poruszył.

pozdrawiam Gilotyn@
    Pablo1964
    Moderator
    Jako użytkownik harmana, gorąco polecam, szczególnie do rocka i kina. Jednak nawet kupując AVR 130 z najskromniejszymi z JBL Northridge, nie zmieścisz się w budżecie.
    angelos
    Level 11  
    A czy H/K 132 poradzi sobie z JBL Balboa.
    Na marginesie pokój 18m2
    Pablo1964
    Moderator
    Widziałem, że wielu użytkowników chwali sobie taką konfigurację. Ale posłuchaj przed zakupem.
    dzidek2644895
    Level 10  
    Osobiście użytkuję ponad rok Harmana AVR 235 i bardzo sobie chwalę . Zależało mi bardziej na muzyce , a wyboru dokonałem w sklepie po odsłuchu podobnych cenowo modeli Denona i Pioneera .