Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Notebook Fujitsu Siemens LifeBook E7010 - migotanie matrycy

11 Lis 2006 09:52 4147 11
  • Poziom 12  
    Witam.

Mam problem z ww laptopem.

Objawy:

Komputer nie uruchamia się. Ekran bez żadnej reakcji. Wentylator pracuje na maksymalnych obrotach. Po chwili dwa krótkie głośne sygnały i się wyłącza. Ale czasami nie występują te sygnały i wygląda na to, że uruchamia się system, ale na matrycy nic nie widać

Jeśli komputer się uruchomi, to zawiesza się w momencie poruszenia nim. Obraz na matrycy zaczyna migotać, lub w ogóle ekran staje się biały nieczytelny. System jest zupełnie zawieszony. Tylko Power off.

Jeśli się nim nie porusza to działa super - przechodzi wszystkie testy itp.

Przyczyna: nie wiem.

Ważne: rozkręciłem laptopa i odłączyłem wszystko co możliwe, zostawiłem tylko proca, pamięć, myślę, że to jakaś pęknięta ścieżka, bo jeśli wygnę troszkę płytę główną to jest ok. i wszystko pięknie chodzi, ale wystarczy poruszyć trochę płytą i zwis, myślę, że to problem z płytą główną lub z kartą graficzną, która jest zintegrowana - Ati radeon 7500

Szukałem w sieci na temat tego laptopa i okazało się ze nie tylko ja mam taki problem, identyczne objawy występują w modelach Fujitsu Siemens LifeBook E7010

Jeśli ktoś wie, co to może być, miał juz takie objawy, lub po prostu wpadł mu jakiś pomysł, bardzo proszę o POMOC
  • SterControlSterControl
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Proszę spróbować podłączyć zewnętrzny monitor i zobaczyć, czy na nim coś widać. Proszę sprawdzić, który z klawiszy funkcyjnych wymusza przełączenie obrazu między panelem laptopa a monitorem zewnętrznym.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 12  
    połączenie płyty głównej z matrycą lcd jest ok, to też nie jest wina klawiatury, laptopa rozkręciłem zostawiłem tylko inwenter, pamięć procesor, no i grafika która jest zintegrowana z płytą, przy odpowiednim wygięciu płyty laptop działa 100% ok, przechodzi wszystkie testy, przy delikatnym poruszeniu - zawiesza się, wiem już ze to 100% uszkodzenie płyty głównej – prawdopodobnie pęknięta ścieżka lub coś nie styka, wiem że ten typ laptopów tak ma – znalazłem w sieci kilka informacji na ten temat, ale pozostały bez odpowiedzi 
  • Poziom 12  
    Miałem taki problem z Lifebook P7120. Poszedł do reklamacji i wymienili płytę główna
  • Poziom 32  
    Na 100% zimne luty/pęknięcia na płycie. Ten sprzęt to szajs straszny. Wygrzewanie płyty nie przynosi większego efektu. Kilka dni temu miałem całą skrzynię tego modelu z podobnymi objawami, poszły na części.
  • Poziom 12  
    Cytat:
    Wygrzewanie płyty nie przynosi większego efektu. Kilka dni temu miałem całą skrzynię tego modelu z podobnymi objawami, poszły na części.

Pisałem do serwisu fujitsu-siemensa - oni twierdzą że problem jest z chipsetem, więc może on gdzieś nie styka, da się go przelutować??
  • Poziom 12  
    Mam ten sam problem !!

Witam, poszukuje serwisu/naprawy laptopow Fujitsu-Siemens na terenie Wrocławia lub okolicy !!

Mam laptopa Fujitsu-Siemens Lifebook E7010 z ponoc uszkodzonym ukladem BGA na plycie, znajomy stwierdzil ze on nie pisze sie na przelutowanie tego ukladu bo moze rozwarstwic plyte, ale moze ktos sie lepiej na tym zna i on sobie z tym poradzi. Jestem wogole sklonny za rozsadne pieniadze kupic do niego plyte ale oczywisice ze sprawnym wspomnianym ukladem. Moze ktos na tym forum ma jakies pomocne informacje. Z gory dziekuje
  • Poziom 20  
    Mam ten sam problem co Saquel. Napewno uszkodzenie jest na plycie głównej. Ja tez podejrzewam grafike. Wszystko było wygrzane i niestety nic z tego. Moze ktos wie jaka jest przyczyna tej usterki. Na elektrodzie ten temat sie powtarza. Może jest jakiś fachowiec co rozwiązał ta ustereczke.
  • Poziom 12  
    Poradziłem sobie z problemem, trzeba przelutować chipset i grafikę - zapłaciłem 220zł za naprawę
  • Poziom 12  
    A czy mozesz napisac kto i gdzie ci tak go naprawil, moze jakas stronka, tel kontaktowy itp ?
  • Poziom 17  
    Klasyka we wszystkich budżetowych (tanich) laptopach - odkleja się chipset - wystarczy odlutować i przylutować. Przyczyną jest prawdopodobnie wiotkość obudowy, a właściwie brak metalowego szkieletu - przy przenoszeniu, zwłaszcza w jednej ręce cała obudowa i pł. główna wyginają się - chipset jako sztywniejszy pręży i prędzej czy później musi się odkleić.

Jeśli na gwarancji to biegiem wysłać do serwisu wymienią płytę gł, jeśli po gwaranci to możemy porozmawiać na priv albo gg.
  • Poziom 11  
    Witam. Własnie siedze przed laptopem fujitsu E7010 , który miał identyczne objawy . Przyczyną jest odklejony chipset do grafiki , trzeba niestety podgrzać go gorącym powietrzem i przy odrobinie szczęścia będzie działał , a warto to uczynić ponieważ sprzęcik jest całkiem przyjemny w eksploatacji.