Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrysler Neon - jaką wybrać zmieniarkę?

11 Nov 2006 11:36 1412 13
  • Level 13  
    Witam,
    mam samochód Chrysler Neon z orginalnym radiem takim jak z tej aukcji:
    http://www.allegro.pl/item140769486_radiomagnetofon_chrysler_corporation.html
    Radio jest firmy Alpine i ma możliwość sterowania zmieniarką i teraz moje pytanie:
    czy lepiej będzie dokupić zmieniarkę (starego Alpina) za 200-250zł z Allegro, czy lepiej dołożyć 100zł i kupić Pioneera DEH-2800MP ??
    http://www.allegro.pl/item138771115_pioneer_deh_p_2800mpb_super_oferta.html
  • TermopastyTermopasty
  • Level 42  
    osobiscie wzial bym i dolozyl 100 ziko kupil pioneera:)
  • Level 22  
    ja zostawilbym to co jest i dokupil zmieniarke, za male pieniadze mozna wyhaczyc naprawde dobry uzywany sprzet. poza tym orginalne radio ma wymiary 2 DIN a ten pioneer 1 wiec musialbys jeszcze zalatwic sobie jakas zaslepke. poza tym te wszystkie pioneery jbl itd. w tej cenie to jest zwykla masowka robiona dla przecietnych nie wymagajacych odbiorcow. dlatego lepiej kupic uzywany sprzet z wyzszej polki, nawet bez gwarancji, bedzie dzialal napewno dluzej niz jakies g... za 300zl. oczywiscie przy normalnej eksploatacji.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 13  
    jeśli chodzi o zaślepke to nie problem 26zł na Allegro.
    Opinie są 1:1 :) , prosze o wypowiedzenie się więcej osób.
    Pozdrawiam
  • Level 17  
    elektryk1e - i to jest wlasnie dobre podejscie :) jak masz np 700zl na radio to nie kupuj nowego bo to bedzie shit... kup uzywke, a napewno bedziesz zadowolony... bo w takiej samej cenie mozna dostac naprawde swietny sprzecik, a ze uzywany... alpiny i pioneery maja nawet 15 lat a dalej graja :)

Czester2005 - rozbuduj swoj sprzecik albo dopadnij alpinke 2din :)

http://allegro.pl/item140117345_kenwood_dpx_501uy_2_din_nowosc_kia_mitshubishi.html :)
  • Level 22  
    hmm tylko czy autor tematu moze wydac tyle na to radyjko.

a co do tych 15 letnich sprzetow. to masz zupelna racje. teraz koncowki mocy we wszystkich praktycznie radiach to zwykle tda najczesciej 1562. kiedys nie bylo masowek. pozadniejsze sprzety byly skladane recznie i dokladniej. nie zalowano cyny. a teraz spojzcie tylko na jakas plyte z radia. cyny na lutach tyle jakby wcale jej nie bylo. wszystko schodzi na psy.

mam znajomego ktory ma zaklad montaz car audio. i ostatnio pokazywal mi kenwooda starszego odemnie czyli ponad 20lat. sprzet naprawde super jak na tamte lata. czysciutkie brzmienie, do tego byl jeszcze procesor dzwieku. mowil ze przez caly czas jaki to ma wymienial tylko 2 zebatki w mechanice kasety. ma prawo sie zepsuc.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    doqp zmieniarkę!masz alpinę i po co kombinować z innymi sprzętami.pozatym nie wydłubią ci tego!zmieniarka w schowq lub bagaju i po klopocie!
    elo!dan
  • Level 13  
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi,
    chyba zdecyduje się na dokupienie zmieniarki.
    Mam jeszcze pytanie czy każda zmieniarka będzie pasować . W radiu jest gniazdo 8 pinowe i jeśli kupie zmieniarkę z takim samym wyjściem to będzie działać ? (Radio jest seryjne ale przeczytałem w necie że produkowane przez Alpine i zmieniarke dokupił bym też Alpine)
  • Level 17  
    elektryk1e - ten kenwood to tylko taki przyklad byl :) a co do reszty... absolutna racja :)

Czester2005 - niby wexlara powinna byc mitsubishi... ale sam nie wiem... trzeba bedzie sie wiecej o tym dowiedziec :)
  • Level 13  
    Quote:
    niby wexlara powinna byc mitsubishi... ale sam nie wiem... trzeba bedzie sie wiecej o tym dowiedziec

Nie rozumiem tego

A mam jeszcze pytanie, w niedalekiej przyszłosci planuje wsadzić do auta jakiegoś suba ale te radi chyba nie ma wyjścia, co sądzicie o urządzeniach z allegro robiące z sygnału wysokopoziomowego sygnał liniowy, zdaje to egzamin ?
  • Level 22  
    wzmacniacze zazwyczaj maja wejscie hi-input. czyli mozesz tam podac sygnal bezposrednio z wyjscia radia wiec nie masz sie co martwic.
  • Level 13  
    właściwie to mam :)
    bo chce zrobić suba na głośniku stx ap i miał by to napędzać carpower hpb602 a on nie ma wejścia high
  • Level 22  
    no to musisz sobie kupic taki gadzecik:)
  • Level 13  
    No i chyba nici z pomysłu dokupienia zmieniarki :(
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic525674.html
    z wypowiedzi użytkownika sq6ade wynika że chociaż urządzenia tej samej firmy niekoniecznie muszą ze sobą współpracować,
    myślałem że firmy stosują jakiś jeden standard :(