Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bluetooth i Nokia N-Gage

11 Lis 2006 14:03 2225 12
  • Poziom 14  
    Ostatnio dowiedziałem się że można używać słuchawki bluetooth do rozmów na Skype... z ciekawości sprawdziłem u kolegi czy mój telefon (Nokia N-Gage) może być taką słuchawką. U kolegi wykryło że Nokia udostępnia usługę audio gateway i jak się ją odpaliło na telefonie widziałem znaczek oznaczający że zestaw głośnomówiący jest podłączony. Jako że nie miałem przy sobie wtedy zestawu głośnomowiącego nie mogłem sprawdzić czy aby na pewno to działa. Wróciłem więc do domu gdzie też mam moduł bluetooth przy swoim komputerze i on już mi nie wykrył takiej usługi w moim telefonie, mimo że oprogramowanie do tego modułu posiada obsługę takiej usługi... I teraz pytanie... Czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego mój moduł nie wykrył tej usługi w moim telefonie?? Czym to może być spowodowane?? Może już ktoś miał taki problem... Może ktoś zna jakiś uniwersalny sterownik który to na pewno obsłuży?? Proszę o jakąkolwiek pomoc... I jeszcze pewnie ważna informacja... Kolega miał moduł bluetooth wbudowany w notebooka HP nie wiem konkretnie jaki model, ja natomiast mam moduł firmy Billionton jedyne co widzę jeszcze na obudowie to P/N USBBT02-B... Czekam na jakieś wskazówki...
  • Poziom 14  
    Używałem oryginalnego oprogramowania... ale właśnie zainstalowałem to co poleciłeś... ale to nic nie dało ;( nadal nie wykrywa mojego telefonu jako audio gateway a w tym przypadku bluetooth av... może jakieś inne rady??
  • Poziom 27  
    Przede wszystkim podaj model bluetooth-a, może jaką fotkę modelu,pewnie jest to w formie dongla na USB, a co do nie wykrywania twojego n-gage'a to najprawdopodobniej jest to wina odbiornika bluetooth który nie obsługuje tej funkcji urządzeń, dla pewności sprawdź w instrukcji obsługi dongla, a jak nie posiadasz podaj model i ewentualnie zdjęcie, w celu szybszego rozpoznania urządzenia, gdyż teraz jest tego mnóstwo na allegro.
  • Poziom 20  
    CDMaster napisał:
    I teraz pytanie... Czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego mój moduł nie wykrył tej usługi w moim telefonie??

no to Twoj komputer nie wykryl telefonu czy tej uslugi?? Bo jak przeczytalem to Pan dedopl tam mial napisane w odpowiedzi do Ciebie ze komputer nie wykryl telefonu...

Rozumiem ze masz zainstalowane bluesoleil ktory radzil kolega. Po zainstalowaniu wchodzisz w ten program bluesoleil i tam pokaze sie okno w tym oknie masz na samym srodku taka kule chyba jest ona niebieska jak dobrze pamietam no i klikasz na nia i pokaze Ci sie ze w okolicy wykryto jakis sprzet, w Twoim przypadku N-gage i klikniesz na ten telefon ktory Ci sie tam wyswietli w okolicy i u gory masz takie rozne opcje i powinny sie nie ktore uaktywnic, na zolto sa chyba uaktywnione... i Tam jest wyslij na telefon cos jeszcze i tam dalej powinny byc sluchawki i zobacz czy to dziala... i o reszcie poinforumuj...
  • Poziom 27  
    Powinieneś zrobić tak

Bluetooth i Nokia N-Gage

- podłącz BLUETOOTH do pc
    - kliknij na 1
    - po znależieniu telefonu pojawi się ikona 2
    - potem możeszn nawiązac następujące połączenia
    - na 101% dla twojego modelu telefonu
    *3-połączenie DIAL-UP
    *4- połączenie port COM
    *5 transfer pilików
    *6-wysyłanie wizytówek
    *7-słuchawka bezprzewodowa bt

klikasz 2 razy na poszczególne połączenie parujesz z użądzeniem i powinno działać, w twoim przypadku zależy ci na 7 a skoro nie jest podświetlona nie umożliwia takiego połączenia.

proponuje sprawdzic na innym bluetoot-ci

w piątek powinienem mieć n-gage wiec w miarę możliwości sprawdzę.
  • Poziom 14  
    Właśnie po wykrywa mój telefon, wykrywa usługi ale nie wykrywa usługi tej ostatniej związanej z przekazem dźwięku... ;( a dodatkowo wykrywa mój telefon jako faks... no ale to mi do niczego nie potrzebne...
  • Poziom 20  
    dedopl napisał:
    *6-wysyłanie wizytówek
    *7-słuchawka bezprzewodowa

co do tego wysylania wizytowek to po kliknieciu prawym przyciskiem myszy masz wiecej opcji np wyslij plik...

ale co mowisz ze u kolegi byla ta opcja a u Ciebie nie ma?? no to wez sobie od niego ten sam program co on ma i probuj... Nie wiem co Ty zle zrobiles z tym bluesoeil'em ze nie ma tej uslugi... moze jak masz jakies sterowniki i masz program oryginalny to swojego bluetooth to moze tam jest (nie jest aktywna), lub nie ma takiej opcji zeby przekazywac rozmowy se skype na telefon... sprawdź

a tak w ogole to wyswietla Ci sie jakas opcja z wyzej wymienionych?
  • Poziom 14  
    Jasne podświetla mi się kilka opcji z tego menu, znaczy Fax, wizytówki, dial-up więc ten program działa poprawnie. A jeśli chodzi o mój moduł to po zainstalowaniu sterowników wykrywa to samo co w bluesolid i nie wiem czym to może być spowodowane... możliwe że mój moduł jest jakiś stary czy coś??
  • Poziom 24  
    A ja już chyba wiem co się dzieje. Po pierwsze zaglądamy na stronę producenta (jeżeli jeszcze tan nie byłeś to należy Ci się opiernicz :-) ) i znajdujemy tam coś takiego http://www.billionton.com.tw/website/product/doc/USBBT02.htm . Z opisu jasno wynika, że adapter obsługuje tylko profil HEADSET a nie obsługuje profilu AUDIO GATEWAY. I tu jest istota sprawy. U kolegi adapter znalazł Ci profil w telefonie AUDIO GATEWAY który umożliwia wykorzystanie komputera jako zestawu słuchawkowego. Natomiast profil HEADSET który obsługuje twój adapter umożliwia tylko połączenie z typową słuchawką Bluetooth (a nie z telefonem komórkowym).

Mam nadzieję, że teraz wszystko jest już jasne.

PS Przypomniało mi się, że można zrobić update adaptera. Pamiętam, że zrobiłem to ze swoimi MSI 6968 i dzięki temu mogły obsługiwać profil HID którego wcześniej nie miały. Mam wsady i soft do ich wgrywania - ale najpierw poszukaj w Internecie czy tego swojego adaptera w ten sposób nie zabijesz. Jak już będziesz miał pewność, że nic mu się nie stanie lub będziesz chciał zaryzykować :-) to napisz a umieszczę niezbędny soft (chociaż jak się postarasz to też pewnie go sam gdzieś znajdziesz).
  • Poziom 14  
    Wiesz zastanawiałem się nad tym wcześniej... no ale po kiego c... w takim razie ci producenci dają soft który to obsługuje... to mnie irytuje... hmmm mówisz ze mogę sobie zmienić w tym softa??:D hmmm wrzuć tu coś :D najwyżej... może się nic nie stanie przy flashowaniu:D
  • Poziom 24  
    Soft jest tak zrobiony aby mógł obsługiwać wszystkie dostępne adaptery/profile- zazwyczaj producenci robią tak, że dany soft jest pod dany adapter (da się oczywiście to ominąć).

Tu masz link do poczytania odnośnie flashowania BT http://www.gsmhosting.com/vbb/archive/index.php/t-177397.html zapewne szybko się zniechęcisz do dokładnego jego doczytania :-)

W pliku soft+DFU.zip jak sama nazwa wskazuje jest soft (4x niby ten sam pliki ale w różnych wersjach) do wgrywania i są 5x wsady które znalazłem tu i ówdzie (sporo czasu zajęło mi ich skompletowanie).

Powodzenia.
    Załączniki: