Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam serwisanta - naprawa TV PHILIPS 32pw9544 - Jastrzębie

Yorgen 11 Nov 2006 14:14 1405 4
    Yorgen
    Level 10  
    Witam
    Szukam serwisanta który naprawi Tv PHILIPS 32pw9544. Mieszkam w Jastrzębiu-Zdroju. Proszę o kontakt na maila:
    jerzy.fras(malpa)wp.p
    lub GG 3532474
    Objawy:
    1. Lewy kanał foni gra ciszej i obcina część pasma - głośniki są wporządku - zamieniłem miejscami.
    2. Na TVN fonia szumi -kineskop wyświetla komunikat mono i szumi cały czas - prawdopodobnie do przestrojenia. Na innych kanałach wyświetla się cyfrowe stereo i jest OK tylko na 2 sek po przełaczeniu kanałów szumi - potem dżwięk bez zarzutu.
    3. Po włączeniu na kineskopie pojawiają się poziome cienkie czerwone paski ulożone w kształt )( a pod nimi przebija obraz zabarwiny na czerwono. CZasem mija po 2 sekundach a czasem się nasila i TV się wyłacza po kilku sek i dioda mruga jednostajnie na czerwono.
    W Praktyce robie tak że po właczeniu TV zaraz wyłaczam z pilota i włączam ponownie od razu - wtedy obraz od samego początku jest prawidłowy.
    Pozdrawiam i czekam na oferty.
    Jerzy Fraś
    Mam nadzieje że umieściłem tego posta w odpowiednim miejscu :)
    klejtacz
    Level 19  
    niestety to prawda...
    Yorgen
    Level 10  
    Możliwe ale niekoniecznie - objawy pojawiły sie po przetransportowaniu TV. Wcześniej tego nie było - może zimne luty lub cos sie poluzowało.
    Nie mniej dalej szukam fachmena który poradzi sobie z problemem.
    A ile może kosztować taki kineskop gdyby jednak?
    Pozdrawiam
    Janusz
    Level 26  
    A to w Jastrzębiu nie ma serwisów, żeby "normalnie" zgłosić sprzęt do naprawy? Kineskop w Philipsach ( także tym) to niestety najbardziej typowa usterka :cry:. Objawy to potwierdzają, ale nie dowiesz się jak jest w rzeczywistości jeśli nie oddasz tv do naprawy.