Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problemy z odbiorem SAT n ...

11 Lis 2006 15:22 1645 12
  • Poziom 10  
    Witam
    Jestem posiadaczem nboxa i mam problemy z odbiorem mianowicie podczas duzego zachmurzenia iopadow deszczu zero sygnalu. Nbox jest podlaczony do anteny po C+ srednicy ok 70 cm .Moze zalorzyc wieksza ? A moze zmienic konwenter? Jesli tak to na jaki jakie powinien miec parametry? Kiedy na tej antenie smigala C+ lub Slonko nie bylo takich problemow( no chyba ze lalo naprawde mocno)
    Dzieki za pomoc.:cry:
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Powinieneś odbierać na konwerterze od C+,w zależności od tego jak długo masz tę antene.Są 2 możliwości albo dokładnie ustawić antenę albo wymienić konwerter.Powodzenia.
  • Poziom 14  
    Proponuję konwerter Gi-201 Superior. Przy tej czaszy siła/jakość sygnału będzie powyżej 90% przy dokładnym ustawieniu anteny. Ważne dla jakości jest skręcenie konwertera w prawo. Ja miałem sharpa 0.5dB sprzed 5 lat. Siła i jakość jaką uzyskałem była ~65%. Po wymianie na GI Platinum X Twin (aby mieć oddzielne wyjście na Ferdka) mam siła /jakość ponad 90%. Przy single GI-201 Superior byłoby jeszcze lepiej.
  • Poziom 19  
    witam!!!
    a ja mam inny problem mam ustawiona antene chyba jak trzeba mam sile i jakosc sygnalu ponad 50% i nie dzialaja mi zadne kanaly pisze ze nie jest kanal w moim abonamencie ale przecierz tvp i tvn sa w abonamenie tym darmowym a tuner mam mniej niz miesiac okolo 3 tygodnie ale dopiero dzisiaj ja ustawialem i takie mam rezultaty bardzo prosze o pomoc o co w tym chodzi
  • Poziom 13  
    Najlpeiej jest gdy jest załozona czasza o średnicy 80. wiem to z doświadczenia ponieważ miałem własnie problemy na czaszy o mniejszej średnicy, wymiana konwertera nie powinna byc taka istotna , chyba że jest on juz troche "stary". Polecam zmiane talerza na 80.
  • Poziom 27  
    zadzwonic do BOK bo najprawdopodobniej zle aktywowano karte.
  • Poziom 19  
    witam!!
    teraz mam inny problem na odbiorniku mam jak na zdjeciu jedynie co odbieram to tv puls :[ jakosc sygnalu oraz jego sila bez zmian
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam taki napis jak Kolega pokazuje na zdjęciu pojawia się podczas aktywacji N- boxa po chwili plansza znika i pojawia się obraz.
    Pozdrawiam GKVIDEO
  • Poziom 19  
    no tak ale mam tv puls i teraz odkrylem ze dziala
    viva polska
    puls
    fasion tv
    4 fun tv
    itv
    mango 24
    tele 5
    polsat 2
    tv biznes
    polonia 1
    Jak wlaczam tvn to mam tylko zgrzyt w glosnikach
    a reszta ze nieprawidlowy sygnal czy jest opcja ze mam ustawione na astre ??
    Witam ponownie programy o których piszesz są nadawane z Hotbirda i są to programy niekodowane , proponuję wyłączyć n-boxa z pradu na chwilkę ok 20 s następnie poczekać aż się uruchomi w razie jak by obraz się nie pojawił sprawdzić parametry głównego transpondera czyli:
    Norma DVB - DVB-S2
    Częstotliwość 11449 MHz
    SR 27500
    Polaryzacja pozioma
    Roll-OFF 0.35
    Jeżeli wszystko jest tak jak pisałem wyżej zadzwoń ponownie na infolinie 0 801 055555 i poproś o ponowienie sygnału aktywacyjnego.
    To na razie tyle Napisz o postępach , bo sam jestem ciekawy co Ci się tam namieszało , pozdrawiam GKVIDEO
  • Poziom 19  
    zadzwonilem do bok i kaZAli czekac na aktywacje czekam juz 45 minut jak cos sie zmieni bo narazie mam na tvp1 i pisze ze nieprawidloy sygnal to dam znac a pani z bok powiedziala ze to przez to ze mialem wylaczony dekoder zobaczym,y co bedzie dalej

wykasowal sie numer seryjny i nic nie da rady oprucz jego wymiany to mam problem bo jestem teraz kolo oxfordu i troche to bedzie klopotliwe

Dodano po 3 [godziny] 6 [minuty]:

a jest moze opcja wgrac jakos ten numer seryjny ??
    Witam to ciekawe z tym nr seryjnym jak on się wykasował , a tak nawiasem to chyba Masz z tą N-ka same problemy zamiast cieszyć się "ciekawością":cry:
    Pozdrawiam GKVIDEO
  • Poziom 19  
    sekoder byl wylaczony z pradu troche czasu i musial sie ponownie aktywowac i nie wiedzac o drugiej aktywacji prawdopodobnie go wylaczylem w czasie jej trwania ;{