Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silny laser

czaznina 11 Lis 2006 17:15 4288 20
  • #1 11 Lis 2006 17:15
    czaznina
    Poziom 11  

Chciałbym zrobić bardzo silny laser. właśnie niewiem chciałem dać 2 diody na 230 i pare soczewek. niewiem czy to dobry pomysł. Jak nie to pomóżcie:D

0 20
  • #2 11 Lis 2006 18:16
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

zły dotyk jednak boli całe życie? :D

O jakie dwie diody i jakie 230 ci chodzi. Co znaczy bardzi silny?

0
  • #3 11 Lis 2006 19:06
    czaznina
    Poziom 11  

chciałem zamątowć 2 diody na 230v a przed tym zamątowąć pare soczewek
    Jednaq za drugo w odstępach 5cm[/GVideo][/url]

Rady:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
    Dziękujemy! [h]

0
  • #5 11 Lis 2006 19:15
    bolek

ha ha ha
    za takie herezje to na stosie palą. Poczytaj napierw o podstawach jeśli chodzi o lasery. Potem zadaj jakieś rozsądne pytanie

0
  • #6 11 Lis 2006 21:41
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

Bolek - ja wiem że się znasz na laserach :D ale czaznina o tym nie wie. Swoją drogą jest takie coś jak "Szukaj"!!!

Swoją drogą to jest herezja bez dwóch zdań!

czaznina napisał:
    chciałem zamątowć 2 diody na 230v a przed tym zamątowąć pare soczewek
    Jednaq za drugo w odstępach 5cm

0
  • #7 11 Lis 2006 23:27
    pdmk
    Poziom 18  

Temat sie nadaje do Na Wesolo :D

0
  • #8 12 Lis 2006 12:18
    marceli
    Poziom 12  

wy sie tu smiejecie z goscia zamaiast mu wytłumaczyc...

Z tego co mi sie wydaje to potrzebuje laser o mocy okolo 5mw. Mysle ze mu to wystarczy.

1. na 230v mozesz miec tylko zasilacz lasery polrpzewodnikowe zasilane za zawyczaj napieciami od 8 do 24v ( w zaleznosci od sterownika) wiec podłanczajc 230 spalisz wszystko...

2. Kolejna wazna sprawa diody laserowe sa bardzo wrazliwe na przepiecia .. ułamek sekundy i dioda o mocy 10mv laduje w koszu

3. jezeli sie chcesz bawic soczewkami w celu ogniskowania to jestes gosc. LAser potrzebuje tak naprawde tylko 1 soczewki by działa poprawnie. dodajac soczewek bedzie powodował to ze laser bedzie Ci sie zachowywał jak zarówka...

PS. 400zł - 100MW - japonska nowa,
    timemind(malpa)gmial.com

0
  • #9 12 Lis 2006 12:56
    bolek

a ty skąt się urwałęś. 50MV? może mW? diody o których piszesz to to co na fotkach? masz note?

0
  • #10 12 Lis 2006 13:14
    pdmk
    Poziom 18  

marceli napisał:
    wy sie tu smiejecie z goscia zamaiast mu wytłumaczyc...
    Z tego co mi sie wydaje to potrzebuje laser o mocy okolo 5mV. Mysle ze mu to wystarczy.
    Ps. Mam do sprzedania 3 diody laserowe o mocy 50Mw wraz ze sterownikami (tylko podłaczyc napiecie) ale to nie jest temat tego posta bo zaraz wywala.
    1. na 230v mozesz miec tylko zasilacz lasery polrpzewodnikowe zasilane za zawyczaj napieciami od 8 do 24v ( w zaleznosci od sterownika) wiec podłanczajc 230 spalisz wszystko...
    2. Kolejna wazna sprawa diody laserowe sa bardzo wrazliwe na przepiecia .. ułamek sekundy i dioda o mocy 10mv laduje w koszu
    3. jezeli sie chcesz bawic soczewkami w celu ogniskowania to jestes gosc. LAser potrzebuje tak naprawde tylko 1 soczewki by działa poprawnie. dodajac soczewek bedzie powodował to ze laser bedzie Ci sie zachowywał jak zarówka...
    PS. 400zł - 50MV - japonska nowa,
    timemind(małpa)gmial.com

Takich herezji to w sredniowieczu nie pociskali. Dzieciarnia sie dorwala do forow, a ledwo zna teorie optyki i swiatla.
    Twoj post lamie zreszta regulamin.

0
  • #11 12 Lis 2006 13:25
    marceli
    Poziom 12  

nie wnikam w twoj poziom wiedzy ale z tego co mi wiadomo to lasery połprzewodnikowe bo o takich pisałem zasilane.. nie wiem co takie znalazłes nieprawidłowego w mojej wypowiedzi...

- zasilanie sterownika... nie diody laserowej... z tego co sie zetknałem w swojej pracy wieksosc układow jest zasilana napieciem od 8 do 24v ... pomijaj innego typu lasery jak helowo neonowe argonowe itp. Mowa tu o laserach polprzewodnikowych. by takie napieci uzyskac potrzebny jest zasilacz stabilizowany (lub nie jesli zasilasz z baterii) ale jesli chcesz zasilic z 230V musisz miec zasilacz..

Skoro uwazasz ze dzieciarnia sie odrwałą zapraszam na rozwiniecie dyskusji w temacie. Poza krytyka napisz w czym niby nie mam racji. Dobra dyskusja powoduje rozwijanie wiadomosci i umiejetnosci. A pisanie typu dzieciarnia bez poparcia rzeczowa wiedza jest dla mnie własnie dziecinna sprawa... ale coz widac nie dorosłem mjeszcze do nawiazania dyskusji...

poza błedem mv a mw jest zasadnicza roznica ale to literówka.. która juz poprawiłem

0
  • #12 12 Lis 2006 13:26
    ctk24
    Poziom 16  

Wow, naprawde pomocne posty...

Kolo chce sam zrobić laser, no ok, ja sie nie porywam z motyką na słońce, no ale jak ktoś lubi... to niech lepiej faktycznie diody pod 230VAC podczepia. To najłatwiejsza imitacja lasera!!!

Może łatwiej będzie kupić diodę o zwiększonej jasności o dużym skupieniu światła i bateryjkę. Potem można sobie poeksperymentować z różnymi soczerkami. Jeśli wypali to dokupić jeszcze worek takich diód i podłączyć szeregowo pod 230VAC, efekt gwarantowany...

Pozdrawiam (tylko dziury w ścianie nie wypal, hehe)

0
  • #13 12 Lis 2006 13:34
    marceli
    Poziom 12  

niby masz racje .. ale ze zwykłej diody raczej nie uzyskasz dosc długiej prostej i nie zmieniajacej sie srednicowo plamki swiatła... a o to chyba chodzilo...

tak humorystycznie rzecz biorac na 230v to działa moja lamka nocna przy której soczewkami tzez mozna pokombinowac, ale to raczje nie bedzie laser... :) :)

Swoja droga zdumierwa mnie fakt jakosci wypowiedzi tutejszych ludzi. Mnie zawsze uczono by udowodnic komus ze sie myli trzeba pokazac mu inny (prowidłowy tok myslenia, informacji) poparty sensownymi argumentami, dowodami.

Sory ale pisanie dla mnie sory to dziecinada albo liznałes troche wiedzy i sie odzywasz to zachowanie nie dosc ze pozbawione wartosci merytorycznej to jeszcze nic nie wnoszace do sprawy.... ale to moja .. dziecinna opinia.

0
  • #14 12 Lis 2006 13:50
    bolek

Bo wiesz Marceli, w laserach półprzewodnikowych stosuje się kilkuszoczewkowe kolimatory po to by uzyskać lepsze parametry wiazki- zbieżność wiązki poniżej 1mrad.
    MV a mW to nie zwykłe przejęzyczenie i często świadczy o poziomie laserowego fachowca

Ponadto nie napisałeś nic o tych swoich laserach 50mW- proszę odpowiedz na moje poprzednie pytania
    Dodane...
    ---------------

Wybacz ale chyba frajera szukasz. Nie przypominam sobie abym zezwalał na używanie zdjeć moich modułów. Mało tego- nawet mnie o to nie pytałeś. Zdjecia pochodza z tej aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=141255975
    Chcesz człwowiekowi wcisnąc moduł 50mW za 400zł, kiedy ja sprzedaje je za 350 i nie maja 50 lecz 100mW. W dodatku wygladają one dokładnie jak moje??

0
  • #15 12 Lis 2006 14:09
    me_super
    Poziom 29  

marceli napisał:
    niby masz racje .. ale ze zwykłej diody raczej nie uzyskasz dosc długiej prostej i nie zmieniajacej sie srednicowo plamki swiatła... a o to chyba chodzilo...

Do diody laserowej potrzebny jest układ optyczny z astygmatyzmem, bowiem budowa wnęki rezonansowej daje taki efekt. Zazwyczaj stosuje się odpowiednie układy z soczewek asferycznych lub typu grin.
    Rozmawiając o laserach należy pamiętać, że jest to wiązka Gaussowska a nie czysto geometryczna jak uczą w szkołach. W związku z tym, nie da się uzyskać wiązki idealnie 'prostej' z żadnego lasera, nawet w podstawowym modzie poprzecznym TEM00 Gaussa-Hermita. Tutaj warto wspomnieć, że istnieją takie cuda jak wiązki laserowe o przekroju obwarzanka, z dziurką w środku, są to rozwiązania modów Laguerre-Gaussa. :-)

Jak wszyscy dołączają fajne obrazki to ja też. :-)

0
  • #16 12 Lis 2006 14:11
    marceli
    Poziom 12  

Dal mnie zwykłe przejezyczenie ale mysl jak chcesz...

kilkuszoczewkowe kolimatory - owszem stosuje sie ale wytłumacz mi bo za bardzo nie rozumiem gdzie w domowym zastosowaniu potrzebna jest zbieżność wiązki poniżej 1mrad... w domowych zastosowaniach w 99% wypadkow wystarcza 1 kolimator. A gdy chcesz wyswietlac bardziej złozone figury czy rysunki o niespotykaniej ostrosci, to owszem ale z tego co zrozumiałem tego goscia to potrzebuje zwykły laser prawdopodobnie bardziej jako wskaznik lub zabawka a w taki wypadku zbieznosc jest mu do niczego potrzebna.. ale to nie temat mojego posta..

nie sprzedaje Twoich bo to nie sa te. Sprzedawaj sobie co chcesz i za ile chcesz a co sie tyczy zas informacji na temat sprzedarzy to je wycofałem z poprzedniego posta wole nie łamac regulaminu... Niby Twoje .... zreszta nawet nie miałem pojecia ze sprzedajesz na allegoro...

Zdjecia podesłał mi kupel juz jakis czas temu i słowa nie mowił ze to czyjas (Twoja) własność. Chodz moglbym to samo powiedziec, ale poniewaz nie sa mi znane ich zrodla nie bede sie spierał....

zdjecia załaczyłem by pokazac efekt jaki mozna uzyskac. tylko do pogladu.

0
  • #17 12 Lis 2006 14:22
    bolek

więc nie pisz bzdór że jak dasz drógą soczewkę to ci sie z diody LASEROWEJ zrobi żarówka!!
    Kolejny powód stosowania odpowiedniej optyki podał ci me_super
    Wiesz o czym pisze?.

Jeśli nie sprzedajesz moich to pokaż co sprzedajesz. Już nie chodzi tu o przedstawienie oferty. I nie zasłaniaj sie regulaminem, bo w to nikt nie uwierzy.
    W tej chwili widze że twoje diody podwoiły moc- już nie maja 50 lecz 100mW

Cytat:
    zdjecia załaczyłem by pokazac efekt jaki mozna uzyskac. tylko do pogladu.

jedno ze zdjęć przedstawia efekt lezącego modułu na stole?

Cytat:
    Niby Twoje .... zreszta nawet nie miałem pojecia ze sprzedajesz na allegoro...

Dokładnie- niby moje zobacz jaki e-mail jest na płytce zasilacz.

0
  • #18 12 Lis 2006 14:25
    marceli
    Poziom 12  

naucz sie czytac ..

tyle mam do powiedzenia w temacie .. koncze dyskusje

0
  • #19 12 Lis 2006 14:35
    bolek

i arivederczi babka częstochowa!
    Bravo, zaczne sobie odznaczać plagiatorów ;D

wracajac do tematu. Czekamy na rozwinięcie wypowiedzi Czazniny.

me_super. Coś bardzo pomarańczowa ta fotka...?

0
  • #20 12 Lis 2006 14:57
    me_super
    Poziom 29  

bolek napisał:

me_super. Coś bardzo pomarańczowa ta fotka...?

Tak ma być :-) Tam jest trochę widma, bo to efekt nieliniowy w kawałku szkła mikroskopowego. Wiązka z oscylatora femtosekundowego na szafirze (praca impulsowa, ~80 MHz) wzmocniona jest we wzmacniaczu parametrycznym (już tylko 1 kHz) i zogniskowana w kawałku szkła. W materiałach dzieją się różne cuda przy dużych natężeniach, to jest chyba jakieś rozproszenie Ramana. Widmo lasera jest quasi-ciągłe i raczej w podczerwieni więc przekłamania matrycy w aparacie też dają znać.

0
  • #21 12 Lis 2006 15:44
    And!
    Admin grupy Projektowanie

czaznina soczewki nie stworzą z diody silnego lasera.
    Nawet gdy podłączysz ją do 230V (chyba że impulsowy, a dokładniej jedno impulsowy :) )

Temat raportowany, zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów