Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie znajde gniazdo zasilajace do laptopa?

11 Lis 2006 17:53 1422 6
  • Poziom 9  
    Witam. Znajomy ma w posiadaniu laptopa Targa Visionary (dosc leciwy - okolo 4-5lat), problem w tym ze ma wylamane gniazdo zasilajace na plycie glownej (zdjecia nizej).
    Jeden z jego znajomych probowal juz naprawiac to ustrojstwo ale stwierdzil, ze gniazdo jest nietypowe i ze trudno takie dostac (sam nie sprawdzalem bo jest swieto i wszystkie sklepy zamkniete).
    Stad pytanie: czy dostane takie gniazdo w zwyklym sklepie elektronicznym (moze byc tani zamiennik), czy musze szukac w internecie, jaki koszt jest takiego gniazda (widzialem do Dell-a za 70zl! ale bylo nieco inne)?
    Czy jest ktos w stanie na podstawie zalaczonych fotek okreslic symbol/typ gniazda - zebym wiedzial o co pytac w sklepie? Jezeli pozostaje tylko internet to moze ktos ma w ulubionych jakies pomocne linki.
    Laptop zasilany jest poprzez zasilacz Hama, 20V, 6A, 120VA (zdjecie wtyczki ponizej). Dziekuje za wszelka rade.
    Gdzie znajde gniazdo zasilajace do laptopa?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Jeśli jest taki problem z tym gniazdem - może warto pomyśleć nad kupieniem jakiegokolwiek innego. Nie wiedze problemu, zeby dokupić do niego wtyczkę i podmienić z tą oryginalną. Ważne tylko żeby to docelowe gniazdko miało taki sam rozstaw otworów / podobne gabaryty - żeby się zmieściło bez problemu.
  • Poziom 30  
    gniazdoo jest dosc podobne jak te ktore montuje w kasach fiskalnych powinienes go dostac bez problemu
    a jak nie to dopasuj gniazdo i wtyk zeby rozstaw byl identuczny do wlutowania na plyte i podmien wtyk i gniazdo jak radzi kolega wyzej ( koszt takiego gniazda to okolo 2-5 zł)
  • Poziom 21  
    Witam

Dokładnie taką samą wtyczkę kupiłem przedwczoraj - cena : 2,50 zł..
    o gniazdo nie pytałem bo mam sprawne :D ... myślę że również bez problemu do nabycia ... w dobrym sklepie elektronicznym...
  • Poziom 21  
    Trudno mi powiedziec ale chyba mialem takie same gniazdko kupilem je za 50-100gr :P na necie jak kupowalem pare innych rzeczy a i wtyczke tez kupilem ale przeciez zawsze mozesz kupic gniazdko takie zeby pasowalo do wtyczki :] A tak swoja droga 70zl za gniazdko ? Chyba cos Ci sie pomylilo :)

@Down
    To te gniazdko ze zlota chyba :P
  • Poziom 13  
    Udało się tobie dostać takie gniazdko??
    Jeśli tak to podziel się z nami informacją gdzie można takie coś dostać.