Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kia Sephia 1.5L - Gdzie jest czujnik wału korbowego.

Rysiek1967 11 Nov 2006 18:03 4717 12
    Rysiek1967
    Level 2  
    mam problem!!!! mam samochód kia sephia musze wyminic czujnik wału korbowego, ale nie wiem gdzie on sie znajduje!!!! :cry:
    Rysiek1967
    Level 2  
    Niestety nie znalzałem czujnika po stronie koła zamachowego. Nie ma go ani żadne kable tam nie idą. Proszę o dokładniejsze informację gdzie znajduje się ten czujnik wału Kia Sephia 1.5L
    Rysiek1967
    Level 2  
    kia sephia 1,5l nie moze zapalic dostaje jedna lub dwie iskry na swiece i koniec nie moze zapalic,cewka jest ok.Jaka moze byc przyczyna podejrzewam czujnik walu ale nie wiem pomocy!
    elektronika5
    Level 15  
    To nie jest cewka ani czujnik lecz blokada immo.
    Napisz czy ma jeden ,czy dwa wałki rozrządu.
    Czy auto ma pilota?

Pozdrawiam
    Rysiek1967
    Level 2  
    TO JEST KIA SEPHIA 1,5 Z JEDNYM WALKIEM MA ROWNIEZ PILOTA ,CZY JES MOZLIWA NAPRAWA W WARUNKACH GARAZOWYCH.DZIEKI DZIEKI ZA WSZYSTKO.
    elektronika5
    Level 15  
    Niestety nawet jakby była z dwoma wałkami to w warunkach garażowych nie jest to do naprawy.
    System OHC jest też blokowany przez fabryczne immo i proponuję udać się do serwisu celem synchronizacji.

Pozdrawiam
    Remik71
    Level 24  
    Witam. Panowie, czy komuś udało się temat rozwiązać?
    Mam ten sam przypadek. Dobrałem się do sterownika, okazuje się, że siemens - jest zalany - nierozbieralny. Wcześniej klient podmienił aparat zapłonowy i cewkę.
    Efekt jest dokładnie taki jak w tym wątku - jedna, dwie iskry i cisza.
    Natomiast zauważyłem, że na tablicy nie zapala się wcale kontrolka immo.
    To jest rocznik 97.
    barubar
    Level 26  
    Jest rozbieralny. Jest do usunięcia. W 97 nie ma kontrolki immo. Pilota masz?
    Remik71
    Level 24  
    Pilot jest szary z dwoma okrągłymi, czarnymi przyciskami (jeden większy-zamykanie naturalnie). Mam wrażenie, że jest dokładany. Działa - steruje zamkiem centralnym.
    barubar
    Level 26  
    Tak to powinno wyglądać, bez tego kluczyka z prawej strony.
    (Zdjęcie wyszukane w sieci.) Immo jest powiązane z tym pilotem, otwarcie odblokowuje sterownik chyba na 30 sekund. Jeżeli takiego pilota nie masz, to znaczy, że już ktoś grzebał przy tym systemie.
    Kia Sephia 1.5L - Gdzie jest czujnik wału korbowego.
    Remik71
    Level 24  
    Pilot jest dokładnie taki. Czyli to coś na zasadzie np: rover-a 200
    barubar
    Level 26  
    Na "rowerach" się nie znam.:D Wiesz o tym, że nawet jak masz otwarte drzwi (centralny sam się nie zamknie) to tak jak pisałem, gdzieś chyba po 30 sekundach sterownik jest zablokowany? Żeby go odpalić znowu bez sensu musisz nacisnąć "otwórz".