Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zakup wzmacniacza do 400PLN

druidbartek 24 Lis 2006 08:25 4364 35
    Kry_H
    Poziom 20  
    Cytat:
    Muszę stanąć w obronie kolegi - marian1981.02 - ma słuszność, Kry_H - tak niestety było i jest to fakt niepodważalny.
    UNITRA jest dla mnie jest jak rodzony ojciec i matka, wolałbym rękę sobie uciąć, niż dać skrzywdzić choćby najmniejsze urządzenie made by UNITRA!

A czy ja gdzieś napisałem że UNITRĘ trzeba "krzywdzić".
    Wszystko rozchodzi się o to że ówcześnie ten sprzęt nie jest już wart uwagi dla kogoś kto chce brzmienia wysokiej jakości.

Koledzy marian1981.02 i s_z_a_m_a_n są kolekcjonerami i nie wnikam w to.
    Ale nie możecie zaprzeczyć tego wszystkiego co napisał jkab i co ja twierdzę.

Niestety szprzęty UNITRY w tej chwili trzeba traktować jak kolejne elementy kolekcji...

Pozdrawiam.
    Pablo1964
    Moderator
    Witam,
    Fajnie się Was, Koledzy, czyta ;-) Wnioskuję o przeniesienie topicu do działu Humor. :-)
    jkab
    Poziom 10  
    Pablo1964 napisał:
    Witam,
    Fajnie się Was, Koledzy, czyta ;-) Wnioskuję o przeniesienie topicu do działu Humor. :-)

Masz na myśli konkretnych kolegów czy, którąś ze stron? :D Chyba, że dyplomatycznie wolisz się nie opowiadać? :wink:

PS. Dlaczego brakuje postu, w którym Marian kazał mi "iść na drzewo" :?: :!: Trochę to nie fair. Rozumiem, że dyskutujemy, wymieniamy poglądy a nawet się kłócimy ale zmieniać historii wypowiedzi IMHO nie wolno.
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra
    Ty chyba zapomniales lub po prostu nie wiesz o tym ze Polacy tez mieli BARDZO DOBRE sprzety RTV ktore tez byly wysylane za granice.Wszystko zalezy co z czym chcemy porownac!Ja wcale nie twierdze ze Ty wykonczyles te firmy ale ludzie myslacy podobnie jak Ty bo w Polsce jest taka mętalnosc ze wszystko co zagraniczne jest lepsze a to nie jest prawda!Myslac wlasnie tak wiekszosc zaczelo kupowac wszystko co zagraniczne nie dajac szans sprzedarzy i rozwoju naszych produktow. P.S.Nie rozumie o co Ci chodzi ale nie pisalem takich slow "isc na drzewo"!
    jkab
    Poziom 10  
    :arrow: Marian
    Zgadza się. Nie znam zbyt dobrze historii Unitry ale niestety w pewnym momencie te sprzęty nie były tak dobre (np gdy dojrzałem do wymiany unitry na coś z wyższej półki). Dlatego skończyło się na sprowadzonym z Niemiec Pioneerze. Wiem, był okres rozkwitu polskiej elektroniki (seria dynamic speaker, TSH, Etiuda, Koncert, Aria, Dama Pik i wiele innych). Po czym niestety nastąpił zastój. Dobrze wiesz, ze ten zastój nastąpił praktycznie we wszystkich dziedzinach gospodarki. Jedne dotknął bardziej inne mniej. Jedne zakłady się podniosły inne nadal mozolnie walczą o byt. Jakoś najlepiej się trzyma AGD (Wrozamet, Amica, Polar). Elektronika. Cóż. Walczy. Powstają nowi wytwórcy. Niestety nie budżetowi w sensie cen (GLD, Harpia Acoustics, Akustyk, Struss, RCM, Amplifon i wiele innych). Niestety wytwórcy sprzętu taniego nie przetrwali (Unitra, Diora-no zakład w Świdnicy istnieje nadal, ale Diora RTV nie :cry:
    Widzę, że mieszasz niedaleko. Może zamiast zamęczać wszystkich tą dyskusją spotkajmy się kiedyś na piwie :) Co nieznaczy, że nie będe jej nadal prowadził, jeżeli zechcesz Ty lub inni forumowicze a moderator pozwoli. Może dowiem się czegoś więcej o historii polskiego sprzętu audio.

PS.1
    Co do używania polskiego sprzętu.
    Telewizor Curtis (moze nie do końca polska konstrukcja ale jak go kupowałem to 100% polskich juz nie było).
    Sprzet AGD-AMICA, Zelmer.
    Sprzet audio. Niestety nie polski. Ale pisałes o marzeniach. Wiesz. Zaskoczę Cię ale marzę o RCM Bonasus i jak dobrze zagrają z Bonasus to o kolumnach Harpii lub Akustyka. CDka niestety wśród polskich nie widzę dla siebie.
    I wiesz, nie wstydze się tego że mam Amicę nie Boscha czy Siemensa. Zelmera a nie Elektroluxa itp. Ma po prostu z tymi firmami bardzo dobre wieloletnie doświadczenia. Choć niestety mimo dobrych chęci wymieniając pralkę nie wiem czy kupię polską. Problem z jakościa materiałów. Najlepsza IMHO z polskich jest Polar, ale widzialem zbyt dużo rdzewiejących 2-3 letnich sztuk. Znajdż rdzewiejącego 3 letniego Elektroluxa czy Boscha. Wiesz pralka nie jestem sprzętem na wystawkę więc stoi w piwnicy. Ma prać, ale bez przesady, rdzewieć nie może !!!

PS.2
    "Iść na drzewo" - tu nie chodzi o dosłowny tekst. W jednym z pierwszych wpisów, po mojej i Kry_H krytyce kupna wzmacniacza Altus V600 pisaleś, zebyśmy już więcej nie zabierali głosu. (Pomiędzy moimi wypowiedziami z 22 Lis 2006 12:07 a 22 Lis 2006 17:02).

PS.3 - Przepraszam moderatora, ze zbyt daleko odeszliśmy od tematu. Ale jak widać nawet zakup wydawało by się czegoś tak "niezobowiązującego" jak wzmak do 400 zł może wywołać, chyba w sumie ciekawą, wymianę poglądów. Byle dyskusja była rzeczowa i prowadzona na poziomie.

Pozdrawiam
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra
    Mozemy sie spotkac na piwku,dlaczego by nie :D Jak bedziesz w Miko albo okolicach do daj znac bo ja sie na razie do Bielska nie wybieram.Pozdrawiam