Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unimor Siesta 3a na proc SDA 20563-A515 Nie wchodzi w serv

Buła79 11 Lis 2006 19:33 2700 11
  • #1 11 Lis 2006 19:33
    Buła79
    Poziom 9  

Witajcie
    Ponieważ jest to mój pierwszy post, wybaczcie proszę moją ignorancję.
    Do rzeczy:
    Mam TV jak w temacie, ale ni jak nie mogę wejść w tryb serv, przeczytałem wszystkie posty jakie znalazłem na temat trybu serv (zworka 20-21, P+/_ itd), i był jeden o tym że może być proc do wymiany i jeden że pamięć, lecz nie znalazłem nic na potwierdzenie tych diagnoz???
    Po wykonaniu zworki, przytrzymaniu przycisków P+, P-, włączeniu zasilania, słychać uderzenie w głośnikach, dioda na panelu przednim mrugnie raz na czerwono i................cisza.
    Gdy krótko trzymam P+, P- to telewizor się włącza, lecz nie ma info o trybie serv na ekranie, gdy klawisze przytrzymam troszkę dłużej tel pozostaje głuchy :cry:
    Dopuszczam możliwość, iż moje zwarcie jest nieskuteczne, i chciałbym zewrzeć jeszcze piny w pustym gnieździe na płycie. Patrząc od tyłu jest ono po lewej stronie proc, teraz patrząc od przodu na gniazdo - po lewej stronie mam bańkę kineskopu, po prawej końcówkę działa jego obudowa od kierunku patrzenia jest wykrojona. W takim ustawieniu które piny należy zewrzeć?
    Oprócz programowania, to wszystko z tel jest o.k.
    Co zrobić z tą maszynką, zacząć działać termicznie? Czy są może jeszcze jakieś inne sposoby?
    Z boku dziękuję

Przeniosłem z TV [obcy7]

0 11
  • #2 11 Lis 2006 19:49
    Tomasz.W
    Poziom 35  

A dlaczego zwierasz 20 i 21 ? Zwiera się 21 do masy . I do gniazda antenowego telewizora musi być podany sygnał testowy z generatora . Serwis mode pracuje jako OSD więc bez sygnału nie będzie pracował .

0
  • #3 11 Lis 2006 20:21
    Mirek Z.
    Moderator

Żeby uzyskać dostęp do programowania, powinno wystarczyć włączenie z przyciśniętymi P+ i P-, bez wchodzenia w tryb (zwierania n.21).

-1
  • #4 11 Lis 2006 20:24
    Buła79
    Poziom 9  

Ponieważ nie mam schematu tel, sprawdziłem gdzie scalak ma masę, więc zwarłem 20 i 21. Próby wejścia w tryb serv dokonuję bez sygnału antenowego, a tym bardziej kontrolnego.
    A co ze zwieraniem pinów w białym gniazdku?

0
  • #5 11 Lis 2006 20:31
    Tomasz.W
    Poziom 35  

W gnieździe o którym piszesz należy zewrzeć piny 1 i 2 . Jakiś sygnał do telewizora musi być podany , bez tego nie będą wyświetlane żadne komunikaty .

0
  • #6 11 Lis 2006 20:33
    Mirek Z.
    Moderator

Pin 20 to nie masa (ta jest na 10). Może nie uszkodziłeś procesora. Próbowałeś tak, jak pisałem? Wejście w tryb da zresztą ten sam efekt.

-1
  • #7 11 Lis 2006 20:51
    Buła79
    Poziom 9  

No cóż, informacje o możliwości zwarcia 20 i 21 znalazłem na tym forum, ale także potwierdziłem ją z niezależnego źródła. Samo wciskanie P+, P- nic nie daje. Wyczytałem, że udaje się jedynie gdy jest ustawiony tryb E???.
    Piny 1 i 2 liczy się od lewej czy od prawej patrząc od przodu gniazda (po lewej stronie bańka kineskopu, po prawej końcówka działa)?

0
  • #8 11 Lis 2006 21:11
    Tomasz.W
    Poziom 35  

Masz miernik to sprawdź . Pin pierwszy złącza idzie do pinu 21 procesora , pin drugi złącza to masa . A odnośnie zwierania pinów 20 i 21 to się zgadza , tyle że w innym Neptunie , z innym procesorem .

0
  • #9 11 Lis 2006 21:23
    Mirek Z.
    Moderator

Wejście w tryb samymi przyciskami możliwe wyłącznie w przypadku, o którym piszesz. Ja pisałem o odblokowaniu dostępu do strojenia, a podobno o to chodziło.

-1
  • #11 12 Lis 2006 13:45
    GKVIDEO
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam podczas prawidłowego wejścia w tryb serwisowy przytrzymaj dłużej klawisze P+ i P- ok.10-15s. i dopiero po tym czasie je puść .
    Oczywiście na początku postępujemy tak jak pisali Koledzy wyżej czyli 1 i 2 pin (białego gniazda) zwieramy na wyłączonym telewizorze wyłacznikiem sieciowym nastepnie przytrzymujemy P+ i P- i dopiero wciskamy wył. sieciowy , pozdrawiam GKVIDEO

1
  • #12 12 Lis 2006 18:42
    Buła79
    Poziom 9  

Wszystko zrobione:D. Rozkodowane, procesor niespalony, nowe kanały zaprogramowane, jakby ktoś miał instrukcję obsługi, byłbym dźwięczny.
    Musiałem zewrzeć nóżkę 21 do masy, którą podałem z jednego z radiatorów, ewidentnie podlutowanego do ogólnej masy, przytrzymać około 15 sek P+, P- po włączeniu zasilania włącznikiem na panelu przednim. Charakterystyczną cechą jest szum słyszalny z głośników.
    Jeżeli to co udało mi się uruchomić to tryb serv, to nie trzeba podawać sygnału z generatora do wejścia antenowego
    Dziękuję za porady

0