Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik do mp3 ze wzacniaczem by Duch

Duch__ 18 Lis 2006 16:43 17485 76
    Mix
    Poziom 11  
    :) 5-

Moderowany:

ostrzeżenie, pisanie wiadomości nic nie wnoszących do tematu

• TermopastyTermopasty
    Kluczownik
    Poziom 12  
    Spróbuje skombinować drugie mini radio to zapodam fotki płytki ...:|
  • TermopastyTermopasty
    c++
    Poziom 22  
    Witam,
    świetny pomysł, tylko troche głośnik za słaby, to tylko 4W ale jesli mialo zalezec na malych gabarytach to konstrukcja super. 5/6
    PZDR
    P.S. oby takich więcej:D
    Macieks14
    Poziom 17  
    cześc bardzo fajny pomysł a gdybym chciał coś takiego zamatować do komurki to działało by?????
    żarówka rtęciowa
    Poziom 36  
    Macieks14 napisał:
    Cześc bardzo fajny pomysł a gdybym chciał coś takiego zamontować do komurki to działało by?????

Raczej nie.

W komórkach wykorzystuje się wzmacniacze cyfrowe, a tu potrzebny jest zwykły wzmacniacz m. cz. Można natomiast wykorzystać do tego celu przenośne radio na baterie podpinając źródło sygnału pod potencjometr.
    Ogro
    Poziom 16  
    Duch jak ci to gra?? ja to złożyłem, i na małych głośnikach gra to miernie...(8 wat, 4 ohm) a jak założyłem 100 watt 4 ohm grało lepiej :D. Gdy przełączyłem na mostek, i dałem kolumne 8 ohm 250 watt też grało super !!!!!! i jeszcze jedno : tylko na zasilaczu, bo na bateri "buczy" w głośnikach.
    foxik000000
    Poziom 29  
    Ogro napisał:
    Duch jak ci to gra?? ja to złożyłem, i na małych głośnikach gra to miernie...(8 wat, 4 ohm) a jak założyłem 100 watt 4 ohm grało lepiej :D. Gdy przełączyłem na mostek, i dałem kolumne 8 ohm 250 watt też grało super !!!!!! i jeszcze jedno : tylko na zasilaczu, bo na bateri "buczy" w głośnikach.

Wiesz co to jest kondensator :P Trzeba go dac na wyjściu zasilania, żeby odfitrowac tętnienia (zakłócenia) ;)
    Duch__
    Poziom 31  
    Ogro napisał:

Nie słyszałem o głośnikach 100W wielkości mniejszej od paczki od papierosów chyba że przesłuchiwałeś to na gwizdkach.... :|
    ALTON
    Poziom 38  
    Kluczownik widzę jeszcze nikt Ci nie odpowiedział. CSC2822m to nic innego jak zaszyfrowany TDA2822m. Aplikację znajdziesz na www.google.pl
    Ogro
    Poziom 16  
    100 watt - vhodziło mo o głośniki samochodowe. Zrobiłem teraz na zasilaczu 9v 500mA i gra super. Podpiolem dwie 10 watowe kolumienki. :D
    kurylek
    Poziom 10  
    bardzo fajne chcialbym takie cos zbudowac tylko ze mam 14 lat i interesuje sie eltroniką(robie proste płytki drukowane), poprostu nie wiem jakich elementów użyc chciałbym o wykaz takich żeczy
    Duch__
    Poziom 31  
    kurylek napisał:
    bardzo fajne chcialbym takie cos zbudowac tylko ze mam 14 lat i interesuje sie eltroniką(robie proste płytki drukowane), po prostu nie wiem jakich elementów użyc chciałbym o wykaz takich żeczy

Na pierwszej stronie dałem schemat i tam masz wykaz elementów...
    Beattracks
    Poziom 21  
    ja zrobiłem wzmaka według tego schematu i też mam 14 lat!tylko że to niedziała!jak włącze to słychać tylko pierdzenie głośnika!co się stało?płytke mam z tektóry a ścieżki z folii aluminiowej!jak orginalne!w tea urwały mi sie dwie ostatnie nożkijak je przymocowaći kond mam wstawiny ceramiczy jakiś taki zielony nawet niewiem ile ma!i ten elektrolit co ma 470 to ominąłem!pomocy!
    lord_blaha
    Poziom 33  
    Beattracks napisał:
    ja zrobiłem wzmaka według tego schematu

brawo
    Cytat:
    tylko że to niedziała!

hmm...może dlatego, że:
    Cytat:
    płytke mam z tektóry a ścieżki z folii aluminiowej

i
    Cytat:
    w tea urwały mi sie dwie ostatnie nożki

oraz
    Cytat:
    kond mam wstawiny ceramiczy jakiś taki zielony nawet niewiem ile ma!i ten elektrolit co ma 470 to ominąłem

Kup nowy scalaczek, zrób to nawet na pająka a nie na folii aluminiowej...A jak składasz to złóż wszystko TAK JAK NA SCHEMACIE, nic nie omijaj, pomierz wartości elementów i masz spore szanse na to że zadziała ;D
    pzdr
    stereosystem
    Poziom 12  
    Beattracks - kiedyś zrobiłem wzmacniacz jabla j-215 też miałem pomysł na zrobienie aktywnego głośnika do mp3 tylko zasilanego przez zasilacz. Po złożeniu normalnie działał tylko dźwięk buczał wmontowałem pod kanał jakiś byle jaki kondensator papierowy i pomogło
    Beattracks
    Poziom 21  
    no tylko że ja niemam blisko sklepu z elektroniką!ą i ten 470 już mam!tylko ten scalaczek!a nieda się jakoś kabla przymocować w miejsce tych dwóch nóżek!na schemacie to 7 i 6 za co one odpowiadająa i poco mi lewy kanał?a c9 to niemoże być np taki kond 2A153j to ten zielony!lub440BK i nadbk kreska a nadole 'j'i jest niebieski w kształcie pokrywki od pudełka na buty!

Dodano po 2 [godziny] 2 [minuty]:

już zrobiłem i dziala tylko ze cicho ale to wina tych dwoch nóżek albo konda ktory nie jest elektrolitem dzięki

Dodano po 40 [minuty]:

noi po tea!bez komentarza!a gdie jest takie tea??w czym?a i mam jeszcze tda2228A!czy da sie z tego na tej samej płytce i elementach zrobić wzmaka?a i jak ktoś może to niech mi do tego schemat narysuje!błagam!i mam plyte główną i jakieś piloty a i jeden tranzystor !czy da sie coś z cześci ze wzmaka tea pilotow płyty głównej i tranzystorka zrobić wzmaka??
    Ogro
    Poziom 16  
    niezadawaj takich głupich pytań !!! wszystko mozna znaleźć, wystarczy chcieć !!! jak zrobisz wzmacniacz z płyty albo pilota to pochwal sie na elektrodzie... <lol2>
    Beattracks
    Poziom 21  
    jak zrobie to sie pochwale!a i kolego ogro przeszukałem wszystkie niepotrzebne sprzęty w domu i nie ma tego tea!wiem że jest w jakiś radyjkach ale gdzie jeszcze?a i ty może wiesz jak przymocować w tea kable zamiast urwanych nóżek???
    dzetix
    Poziom 18  
    witam,jesli masz zestaw 2.1 tracer disco to tam we wzmaku do suba jest tea2025,pozdrawiam
    Ogro
    Poziom 16  
    mozna by było lekko pilnikiem podpiłować układ, zeby troche te nóżki wysunąć, ale czy to sie uda to niewiem

Dodano po 1 [minuty]:

aha i mówiąc ze wszystko mozna znaleźć niechodziło mi o układ, tylko np. o shematy do innych rzeczy np. tego tda2228a :D
    Beattracks
    Poziom 21  
    acha!ja zanim to przeczytałem to już to zrobiłem! i trzy nóżki przymocowane a i wiesz może czy w tym TEA jest więcej niż jedna masa? a i działa tylko coś przerywa!A I ZA CO ODPOWIADA KONDENSATOR C9 I C4?Z GÓRY DZIĘKUJE!a znalazłem na to TDA ale ma tylko i to w mostku dwa waty!a i głośno to gra bo mi bez nóżki 7 na tym schemacie i beza c9 i 4 cicho to gra!

Dodano po 1 [minuty]:

dzetix właśnie z tego zestawu mam to TEA!
    Beattracks
    Poziom 21  
    czyli ta 7 to co jest?ja mam identyczne schematy co w twoim załączniku!a te kondy sa potrzebne na 100%do dzialania?
    mskojon
    Poziom 31  
    Czy te kondensatory 100n to sa monolityczne? Jesli tak to jakie maja na sobie oznaczenie i jak wygladaja?
    Ogro
    Poziom 16  
    tak, to są monolityczne kondensatorki i są one potrzebne. jakby niebyły potrzebne, to by ich niebyło :D oznaczenie mają 103 lub 104 niepamiętam juz, ale w sklepie dadzą ci taki jak trzeba. Beattracks o co ci chodziło o to 7 ???
    Beattracks
    Poziom 21  
    siódma nóżka w scalaku?na tym schemacie ducha z elki!ale to już niewaŻne!a mi grało bez tych kondów!a do wzmaka na TDA2822a nie mam rezystorów!
    mskojon
    Poziom 31  
    Zmontowałem ten układzik, działa, i mam 3 pytania:
    1.Gdzie należy zamontować potencjometr?
    2.Jak i gdzie zamontować filtr (kondensator) żeby usunąć szumy/trzaski z zasilania?
    3. Duch__ gdzie kupiłeś tą płytkę?
    Ogro
    Poziom 16  
    między źródłem muzyki a wzmacniaczem potencjometr. kondensator zamontuj na lini zasilania(równolegle do układu) a płytke no to mozna mieć z kitu. ale łatwo ją mozna zrobić. ja pierwsze wydrukowałem na kartce w orginalnych wymiarach, nakleiłem na laminat, powierciłem otwory a potem namalowałem scieżki i do wytrawiacza.
    Beattracks
    Poziom 21  
    Mam 14 lat jestem początkującym elektronikiem!nie mam praktycznie nic oprócz miernika za 12 zł!co potrzebuje na początek i ile by to ok kosztowało?a i jak zrobić wzmak na TDA2822 bez tych rezystorów?

Na początek proszę poprawić błędy we WSZYSTKICH swoich postach PRZED napisaniem kolejnego postu na Forum!
    [jankolo]