Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napięcie anodowe dla EL 34 - układ SE

11 Lis 2006 21:55 1473 3
  • Poziom 2  
    Mam problem dotyczący zasilania lampy EL 34we wzmacniaczu klasy a ( SE ) . Katalogowo ma ona 250 V , natomiast znalazłem kilka schematów , w których napięcie dochodzi do 400 V. Czy rzeczywiście moge zastosować tak wysokie napięcie zasialnia ???
  • Specjalista-oldradio
    chuck40 napisał:
    Mam problem dotyczący zasilania lampy EL 34we wzmacniaczu klasy a ( SE ) . Katalogowo ma ona 250 V , natomiast znalazłem kilka schematów , w których napięcie dochodzi do 400 V. Czy rzeczywiście moge zastosować tak wysokie napięcie zasialnia ???

Możesz. Maksymalne napięcie anodowe dla EL34 to 800V, pamiętaj tylko o izolacji - napięcie chwilowe może osiągnąć wartość podwojonego napięcia zasilania, a czasami nawet więcej!
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedź - pewnie będę miał jeszcze jakieś problemy podczas budowy wzmacniacza , to będe pytał - pozdrawiam - chuck40
  • Poziom 43  
    Witam,
    tam masz charakterystyki tej lampy:
    http://www.mclink.it/com/audiomatica/tubes/el34.htm
    Pamiętaj tylko o tym, iż chwilowa wartość napięcia anodowego przy obciążeniu transformatorem może być dwa razy taka, a tego to już może nie znieść izolacja podstawki, a i w samej lampie widziałem przeskoki napięcia po mice stabilizującej elektrody... :D

Pozdrawiam