Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dmuchawa w piecu mialowym ciezko startuje

v1000 11 Lis 2006 23:16 5403 4
  • #1 11 Lis 2006 23:16
    v1000
    Poziom 9  

Witam

Posiadam piec mialowy z dmuchawa i sterownikiem TORNADO, problem jest w tym ze przy starcie dmuchawa "nie umie zabrac" , i nie kiedy wywala error2 na sterowniku, dzwonilem do servisu powiedzieli ze mam wymienic kondensator rozruchowy w dmuchawie, i tak zrobilem , dmuchawa pochodzila powiedzmy bez problemu 2 dni i znowu to samo . Kondensator ma dane: 2uF/400V, nie znam sie na tych Faradach itp.
    Czy mozna podlaczyc do tej dmuchawy wiekszy kondensator np. 10uF zeby miala wieksego kopa przy rozruchu.
    Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

0 4
  • #2 12 Lis 2006 07:54
    eeban
    Specjalista AGD

wiekszy kondensatoe nic nie da >>> może masz zatarte panewki silnika i stąd ten ciężki rozruch lub sam silnik jest uszkodzony

0
  • #3 12 Lis 2006 08:54
    jmk
    Poziom 28  

Zdemontuj silnik- nie wiem ile lat pracował-przekonserwuj panewki olejem- TYLKO NIE JADALNYM-ale maszynowym- przetestu ją boku -czyli poza piecem.
    Sprawdź co ja załącza- może w przekaźniku masz wypalone styki-to przekonserwuj je lub wymień przekaźnik na nowy-bo jest zużyty.
    Sprzwdź też klapę odcinajaca wentylator-może się przycina-widziałem te WYMYŚLNE konstrukcje z zakrzywionego , gwintowanego pręta, obracajace się w otworach wywierconych w korpusie- bez żadnych panewek.
    Twój opis pasuje jak ulał do tej klapy wymyślonej przez tzw "producenta" pieca- patrz opis powyżej.
    Powodzenia.

0
  • #4 12 Lis 2006 09:01
    janek1815
    Poziom 38  

mam ten sterownik rowniez od 6lat i nie wydaje mi sie aby to byla jego wina . predzej silnik w dmuchawie wlasnie jak napisano powyzej lub na lopatkach dmuchawy nakleilo sie duzo kurzu itp wystarczy to tylko dobrze wyskrobac a potem umyc. silnik rowniez przesmaruj jak koledzy pisza

0
  • #5 13 Lis 2006 09:08
    asterix17td
    Poziom 17  

Witam
    Niestety dmuchawa zasysa czasem kurz + jak to w kotowni najpierw trzeba sprawdzi ja od strony mechanicznej.

1