Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm z Allegro, instrukcja, wyjścia na siłowniki zamka.

sp7kh 12 Lis 2006 09:37 1741 8
  • #1 12 Lis 2006 09:37
    sp7kh
    Poziom 15  

Witam i o poradę proszę.
    Zakupiłem to ustrojstwo na allegro z uwagi na bardzo fajne i solidnie zrobione kluczko-piloty.
    Niestety instrukcja tego alarmu z wbudowanym sterownikiem centralnego zamka jest po angielsku - a ja w tym języku ani w ząb!.
    Załączam skany w/w instrukcji, na czerwono zaznaczyłem to co jest (dla mnie) proste i logiczne.
    Największe problemy mam z rozszyfrowaniem wyjść na siłowniki centralnego zamka ( pierwsze 6 kabli z dużej kostki).
    Który podłączyć do białego, brązowego, niebieskiego i zielonego - bo czrny to czrny.
    Bardzo proszę o pomoc " w tym temacie" a myśle że skan instrukcji może się na forum przydać.
    Pozdrawiam i czekam na rady Mądrych Ludzi.

0 8
  • #3 12 Lis 2006 13:11
    sp7kh
    Poziom 15  

Skorzystam z tego "tłumacza" - sprzedawca zastrzegł że towar (alarm) jest bez instrukcji - jako testowy.
    Tak że świadomie to kupiłem.
    "Tłumacz" nie rozpisze mi niestety sterowania siłowników C.Z.

0
  • Pomocny post
    #4 12 Lis 2006 13:16
    okulik
    Poziom 28  

Alarm z Allegro, instrukcja, wyjścia na siłowniki zamka.

0
  • #5 12 Lis 2006 15:36
    sp7kh
    Poziom 15  

Z tłumacz skorzystałem - techniczne określenia tłumaczy w sposób bardzo dowolny, ale na pewno śmieszny.
    Pozostał problem centralnego (w/g opisu z allegro jest on wbudowany).
    Z centralki wychodzi 6 przewodów, na jednym- biały - jest bezpiecznik 10A- to chyba zasilanie.
    Pozostałe 5 stanowi nadal słodką tajemnicę.
    Z uniwersalnego mastera wychodzi 5 przewodów.
    -czarny - masa
    -biały i brązowy - sygnał z kluczyka do centralki (-)
    -zielony i niebieski - otwieranie i zamykanie (+ i -)
    Jak to podłączyć ???

0
  • #6 12 Lis 2006 16:11
    renqien
    Poziom 32  

Zielony i niebieski do alarmu, tak jak rozrysował okulik, reszta przewodów z siłownika niewykorzystana. Było ostatnio o takim podłączeniu na tym forum, trzeba było tylko troszkę poszukać.

Dodano po 3 [minuty]:

Tak swoją drogą, tak to jest właśnie z kupowaniem na allegro, sprzedawca ma wszystko w d... albo zupełnie się nie zna. Gdyby choć trochę się znał, to zrobiłby rozpiskę nawet odręcznie żeby klient się nie motał. Jak alarm się "sypnie" to też powie, że to był egzemplarz testowy i nie podlega gwarancji?

0
  • #7 12 Lis 2006 16:14
    silwercircle
    Poziom 9  

jeżeli masz piloty do tego zestawu to niemusisz podpinac wszystkich kabli z mastera wystarczy tylko zielony i niebieski , podłączenie reszty kabli z mastera daje ci tylko możliwośc zamykania i otwierania drzwi z kluczyka wykorzystaj schemat "okulika" i wszystko bedzie smigać

0
  • #8 12 Lis 2006 17:55
    sp7kh
    Poziom 15  

Korzystajć z podesłanego schematu podłączyłem ustrojstwo "na pająka na stole i działa !
    Niestety w tej konfiguracji nie będzie działała funkcja zamykania z kluczyka sterownika Master.
    Czy byłaby na to jakaś rada - poza przekaźnikami - bo "zaprzekaźnikuję" ten samochód na śmierć.

0
  • #9 12 Lis 2006 18:02
    kosmatek
    Poziom 23  

tez nad tym myslalem ale po jakims okresie z tego zrezygnowalem bo kluczyka i tak nieuzywam (kluczyk to wrazie awari lub ladowania akumulatora ;) )... drzwi i tak bedziesz pewnie otwieral z pilota - wtedy otworzy sie wszystko.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo