Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ma造 probliemik z wyborem sprzetu...

error03 12 Nov 2006 12:51 1293 11
    error03
    Level 15  
    Witam!

Mam maly problem a mianowicie niewiem co kupic..
    Jestem pocz徠kujacym dj i niewiem jaki sprzet bedzie dobry i jak go wogule pod陰czyc (do pc-a)..:)
    Bede grac najprawdopodobniej na sali gimnastycznej moze jakis maly plener (amfiteatr)..;)
    do wydania mam na ca造 sprzet 3500z bez paczek (g這郾ik闚) g這sniki s 8 Ohm i kazda ma po 400w rms i 800w max..

Prosze o wsze propozycje... musze za豉twic ten sprz皻 do tygodnia..
    z g鏎y dzienki i pozdro dla wszystkich czytajacych ten post!!!!
    hirogen
    Level 33  
    napisz co juz masz konkretnie producenci/ modele
    error03
    Level 15  
    mam tylko pc... i 4 kolumny soundmana kt鏎ych niemoge nigdzie znalesc na necie...
  • Helpful post
    William Bonawentura
    Level 33  
    疾by zacz望 za tydzie wystarczy ci tylko wzmacniacz i kable. A reszta sprz皻u - mikser, mikrofony, gramofony, CD zale篡 troch od tego co ty b璠ziesz robi w czasie tego grania. Tylko puszcza playlist z winampa ? B璠zie jakie karaoke, scratche itd. ? Ja na pocz徠ek poleci豚ym ci kupi:

- wzmacniacz z limiterem,
    - kable,
    - kompresor
    - dwa mikrofony bezprzewodowe
    - mikser DJ
    - racka do wo瞠nia tego wszystkigo
    hirogen
    Level 33  
    Tak pierwszy zakup koncowka mocy o mocy rownej lub troche wiekszej od mocy kolumn koniecznie wyposazona w limiter pozniej zalezy jak chcesz grac czy z kompa czy z cdkow kupujesz mikserek i cdki albo taki usb sterownik http://shop.deck.pl/Behringer-B-CONTROL-DeeJay-BCD2000-behringer-BC-p-624.html jeszcze mikrofon i sluchawki.
    Z koncowek jezeli kolumny maja po 800W i 8 om wez koncowke ads lx 1400 nie do zajechania , z tanszych masz dapy behringery (np ep2500 w sam raz na te paczki) tapco i inne teraz jest tego od groma chodz osobiscie wolabym uzywanego ads niz nowego chinczyka
    error03
    Level 15  
    a jak to mam pod豉czyc?

pc --> wzmacniacz --> g這郾iki ???
    czy jeszcze mam cos kupic?? zeby zagra這..

tak... narazie wszystko bedzie sz這 z pc-a jakiegos programu do miksowania a p騧niej sie zobaczy..;)
    :arrow: a co to jest za wzmacniacz z limiterem :?::?::?:
    _someone_
    Level 16  
    *pc --> wzmacniacz --> g這郾iki ??? *

bedzie potrzebny jakis mixer bo tak z pc do estradowego wzmacniacza to niebardzo, a mikser sie przyda np do mikrofon闚
  • Helpful post
    hirogen
    Level 33  
    Dlaczego nie bardzo owszem bez problemu tlyko ze wszelkie regulacje masz w kompie jezeli jest tandetna karta dzwiekowa to moze sie jedynie okazac ze nie wysteruje koncowki .
    Z zakupem miksera wlasnie trudno doradzic bo jezeli masz zamiar grac typowo z kompa to mija sie z celem lepiej kupic konsolke do kompa pokroju tej co podalem (jest jeszcze kilka innych) i masz zalatwiona sprawe mikserka mozesz podpiac tam mikrofon itp. Jezeli natomiast szykuje sie bardziej ambitne zajecie np naglasnianie jakis wystepow to dobrze kupi nawet maly mikserek ktory obslurzy min 6 mikrofonow 2 stereo jakis tor odsluchowy i moze jakis efekt (za nieduza kase mozesz kupic np behringery ale bardziej polecam starsza serie UB nie te nowe) Do grania z kompa czy CDkow nada sie (oczywiscie nie do prawdziwego DJowania ale okolicznosciowe imprezki jak najbardziej wszelakie potancowki weseliska polmetki itp)
    error03
    Level 15  
    ok dzienki..! temet uwa瘸m za zamkniety
  • Helpful post
    William Bonawentura
    Level 33  
    error03 wrote:
    a jak to mam pod豉czyc?

pc --> wzmacniacz --> g這郾iki ???
    czy jeszcze mam cos kupic?? zeby zagra這..

tak... narazie wszystko bedzie sz這 z pc-a jakiegos programu do miksowania a p騧niej sie zobaczy..;)
    :arrow: a co to jest za wzmacniacz z limiterem :?::?::?:

Oczywi軼ie 瞠 co jeszcze potrzebujesz .... kable :).

Od PC do wzmacniacza b璠ziesz potrzebowa kabla "Y" z jednej strony ma造 jack stereo a z drugiej dwa du瞠 jacki mono. A od wzmacniacza do kolumn kable 2,5mm2 z wtykami speakon. Wa積e 瞠by mia造 grub izolacj.
  • Helpful post
    OZAJSTP
    Level 13  
    to prawda bez kabli sie nie obejdzie
    error03
    Level 15  
    heh.... no prawda... bez kabli penie grac nie bedzie :):):):) ok dzienk闚ka