Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDG 385 - problem z podłączeniem zamka

gorelord 12 Lis 2006 13:48 1650 2
  • #1 12 Lis 2006 13:48
    gorelord
    Poziom 1  

Witam!
    Mam problem z podłączeniem zamka do programatora w Polarze PDG 385, ponieważ serwisant, który kiedyś był zabrał zamek wraz z kablami. I teraz mam zamek, ale nie mam podłączonych kabli od programatora. Nie jestem w stanie zobaczyć opisów styków programatora (jeżeli jakieś są) więc nie mam zielonego pojęcia jak to podpiąć. Nie wiem też co powinienem rozebrać i w których miejscach są zaczepy, żeby dostać sie do programatora. Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju sugestie i podpowiedzi.
    Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum!!!

0 2
  • #2 12 Lis 2006 14:21
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika

Witam
    Chodzi Ci o podłączenie przewodów do blokady czy też z blokady do programatora.Schemat połączeń jest w bazie schematów.Aby dostać się do programatora musisz zdjąć pokrętło,pod spodem masz dwie śrubki.Po ich odkręceniu możesz wyjąć programator(zdejmij opaski z wiązki przewodów będzie łatwiej).Pozdrawiam.

0
  • #3 12 Lis 2006 14:26
    Adam-T
    Poziom 38  

Schemat masz tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...=pdg+385&sid=4a570e6945b5ab9b28116406f6103e15
    a jesli chodzi o rozebranie to urzyj "szukaj"

Blokada drzwi: L - kabel zielony do 4 wyłącznika zasilania
    N - kabel czarny do styku 4 ( D 4 ) programatora (tam gdzie lampka sygnalizacyjna kabel czarny)
    C - kabel biały do styku 8 ( N 8 ) programatora (tam gdzie lampka sygnalizacyjna kabel biały)

Pozdr
    Adam

1