Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Primera P12 1,8 nie wkręca się na obroty

12 Lis 2006 14:04 4580 6
  • Poziom 9  
    Witam,

Wczoraj jadąc do Łodzi moją Primerą P12 1,8 miałem problemy z samochodem.Momentami auto nie chciało przyspieszać.Prędkość nie wzrastała powyżej 80,90km/h mimo wciskania pedału gazu,tak jakby następowało odcięcie paliwa.
    Sytuacja ta miała miejsce przez ok. 50km.Później objawy ustąpiły.W drodze powrotnej zająknęło się trzy razy.Lampka kontroli silnika się nie zapalała, wolne obroty normalne,obrotomierz nie skakał co świadczyłoby,że zapłon w porządku.Ma ktoś jakiś pomysł co to może być i gdzie ręce wsadzić.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Może filtr paliwa do wymiany.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ...no i świece, przewody
  • Poziom 9  
    Filtr paliwa znajduje się w zbiorniku paliwa razem z pompą.Świece nowe ,przewodów zapł. nie ma - są cztery oddzielne cewki zakładane bezpośrednio na świece.
  • Poziom 9  
    Rano wyciągnąłem pompę.Filtr paliwa był czyściutki,profilaktycznie przemyłem i przedmuchałem.Wlałem do baku denaturat aby związał ewentualną wodę w paliwie.Przejeździłem po mieście 80 km i problem nie ustąpił - dwa razy auto przestało na kilka chwil przyspieszać.Chyba muszę poczekać,aż coś całkiem padnie.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam,
    Problem rozwiązany,Przyczyna prozaiczna - słaba masa na tylnej lampie.Pociągnąłem dodatkową masę i jak ręką odjął.Serwis Nissana potwierdził,że tak się zdarza,jak również po przepaleniu żarówki światła stop.
    Nieprawdopodobne,a jednak prawdziwe.
    Pozdrawiam