Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z ustawieniem routera Planet ADW-4401A

12 Lis 2006 16:54 2014 1
  • Poziom 2  
    Witam. mam mały problem z konfiguracją routera ADW-4401A (bądź komputera do routera).
    Mały opis tego co zrobiłem do tej pory:
    1. Po podłączeniu routera do komputera i po zapięciu do niego kabla telefonicznego, wpisałem w przeglądarce adres: http://192.168.0.1 Pojawił sie interfejs firmy Planet.Wpisałem nazwę uzytkownika i hasło.
    2. Poprzez "Quick Start" ustawiłem strefę czasową.
    3. W zakładce PPPoE/PPPoA wprowadziłem nazwę użytkownika i hasło podane na umowie z Neostrady.
    4. VPI ustawiłem = 0, VCI = 33, Connection type: PPPoELLC.
    Pojawił sie komunikat,że proces konfiguracji zakończył się sukcesem. Innych danych w ustawieniach routera nie zmieniałem..
    5. Karta sieciowa w komputerze nie zgłasza mi żadnych problemów - połączenie lokalne= włączone. Protokół internetowy TCP/IP : adres IP oraz DNS - zaznaczone opcje = uzyskaj automatycznie.
    6. Połączenie z Neostradą mam tylko i wyłącznie przez modem Neostrady. Po przepięciu przewodów do routera nie mam internetu.Nie pomaga restart komputera i routera.Gdzie jest problem ???

Po podpięciu przewodów do routera: dioda ADSL przez chwilę miga, potem święci ciągle, dioda LAN (1) swieci ciągle, WLAN - miga, ACT miga co jakiś czas.

Kolejne pytanie: jak włączyć tor radiowy w tym urządzeniu ?
    Jak zabezpieczyć sie przed włamaniem do sieci (radiowej) ?
    Proszę o pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Teddyfoto napisał:

4. VPI ustawiłem = 0, VCI = 33, Connection type: PPPoELLC.

VPI/VCI powinno być 0/35

Sprawdź w statusie co pokazuje router.

Cytat:

Kolejne pytanie: jak włączyć tor radiowy w tym urządzeniu ?

Załączyć odpowiednią opcję na stronie konfiguracyjnej.

Cytat:

Jak zabezpieczyć sie przed włamaniem do sieci (radiowej) ?

Włączyć kodowanie WEP/WPA, ustawić kontrolę adresów MAC, ewentualnie zmniejszyć moc nadawanego sygnału.