Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z angielskim gniazdkiem telefonicznym

infra 12 Nov 2006 18:06 5788 8
    infra
    Level 15  
    witam wszystkich.

mam w mieszkaniu 3 gniazdka telefoniczne (w przedpokoju, salonie i sypialni) ale niestety tylko w jednym z nich jest sygnal (w przedpokoju). otwieralem gniazdka i wyglada to tak jakby glowny kabel szedl do przedpokoju, i z tamtego gniazdga rozgaleziono kabel i puszczono kabel na sypialnie a z tamtad do salonu. ale cos jest chyba nie zabardzo podlaczone bo po podlaczeniu tel. do gniazdek nie ma sygnalu. rzecz sie nie dzieje w polsce tyko w angli, wiec gniazdka i wtyczki sa troche inne. ale kable sa chyba takie same. zalaczam zdjecia jak to wyglada w sypialni i prosze o pomoc jakby to przerobic zeby dzialalo. na zdjeciu nr 2 widac podlaczenie kabli w gniazdku, do prawej strony podlaczone sa kable, niebieske i pomaranczowe z obu kabli a do lewej strony biloniebieskie i bialopomaranczowe tez z obu kabli. kable zielone i zielononiebieskie sa wolne i nie podlaczone do niczego ani tez nie zwarte ze soba. nie wiem ktora wiazka kabelkow idzie na salon a ktora z przedpokoju.
    nie wysylam zdjec gniazdka w salonie bo tam chyba jest ok ale nie ma sygnalu bo tu jest cos sknocone.
    ktos mi moze pomoc?
    pol_s
    Level 25  
    A z jakich aparatów korzystasz polskich czy angielskich

Pozdrawiam
    infra
    Level 15  
    uzywam aparatu angielskiego. dzieki za te schematy ale nie wiem czy to o to chodzi bo tu pisze jak przerobic wtyczke z bt na tpsa, a minie chodzi o to jak kabel od BT jest podlaczony w gniazdgu. jeszcze jedno, nie znam sie na tym, wogole wiec czranpobiale rysunki na nic sie zdadza, najlepiej by bylo.... "niebieskie tu, a zielony tam i otowe " ;))
    pol_s
    Level 25  
    Wygląda na to , że gdzieś między przedpokojem a następnym pomieszczeniem masz przerwę (może jakieś wiercenie w ścianie było?). Ale najpierw sprawdź przewody w gnieździe w przedpokoju - czy dobrze są wciśnięte między takie blaszki w gnieździe. Jeżeli tak to pozostaje sprawdzić kabel między przepokojem a salonem, sypialnią (nie wiem co pierwsze). Sprawdzić możesz np. bateryjką i żaróweczką. Wciskać przewody najlepiej ostrzem cienkiego noża aby nie porozginać zacisków (bo narzędzi do takich prac raczej nie posiadasz)
    Powodzenia

Przy sprawdzaniu odłącz kabel od gniazda.

Pozdrawiam
    galon63
    Level 11  
    przepraszam że się wtrącę ale mam sprawę podobną do tematu
    mam bt aparati ok sprawdzę ten schemat ale mam pytanie czy taki adapter można kupić gdzieś gotowy i dlaczego jest tam wmalowany taki wielki kondensator słyszałem że 0,1µ wystarczy dzięki i wesołych świąt
    PICIA
    Level 33  
    galon63 wrote:
    przepraszam że się wtrącę ale mam sprawę podobną do tematu
    mam bt aparati ok sprawdzę ten schemat ale mam pytanie czy taki adapter można kupić gdzieś gotowy i dlaczego jest tam wmalowany taki wielki kondensator słyszałem że 0,1µ wystarczy dzięki i wesołych świąt

niespotkalem się z tym aby cos takiego mozna było kupić-moze na allegro lub ktos z uzytkowników na Forum ma na zbyciu.
    Co do kondensatora powinno byc 1uF,czy 0,1uf sobie poradzi???tego nie próbowałem.Ja załatwiam zwsze sprawę w srodku aparatu-wlutowanie aby nie kombinować z gniazdkiem oraz to aby aparat działał wszedzie
    galon63
    Level 11  
    dzięki za odpowiedź- wstawiłem 1,5µ ale nie mogę kupić zabezpieczenia przepięciowego został mi jeszcze jeden sklep może akurat tam będzie i pytanie czy to jest jakiś istotny element(w moim przypadku -telefon jest radiowy tj nie połączony bezpośrednio do lini)
    PICIA
    Level 33  
    galon63 wrote:
    dzięki za odpowiedź- wstawiłem 1,5µ ale nie mogę kupić zabezpieczenia przepięciowego został mi jeszcze jeden sklep może akurat tam będzie i pytanie czy to jest jakiś istotny element(w moim przypadku -telefon jest radiowy tj nie połączony bezpośrednio do lini)

nie musi być zabezpieczenie-chyba ze walnie prosto po aparacie