Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp Z50 zacina kartki. Wymienione czujniki.

12 Lis 2006 18:57 992 6
  • Poziom 26  
    Maszynka jak w temacie,prosta ale daje mi popalić zacina kartkę zaraz na czujniku wyjścia z pieca ,podmieniałem czujniki ,wyjścia jak też na na wejściu papieru. podmieniona rolka dolna pieca,zębatka na rolce teflon cała, zamieniona płyta główna z tyłu maszynki i moduł przesuwu szyby.
  • Poziom 12  
    czy na łączówce czujnika na płycie głównej zmienia się napięcie z 5na 0 jak czujnik jest włączony i wyłączony?
  • Poziom 26  
    miernikiem nie mierzyłem ale przy włączonej maszynie podnosiłem czujnik i sygnalizowała maszyna zacięcie.
  • Poziom 10  
    miałem podobny przypadek, mnie udało się zaobserwować, że jakby kartka zbyt wcześnie aktywowała ten czujik za piecem, bo jak wyjąłem go na zewnątrz i ręcznie aktywowałem w momencie jak kartka pkazywała się na wyjściu to nie było zacięć. u mnie problem nagle ustapił sam choć też podmianiałem czujniki i rolki i nic to nie pomagało.
  • Poziom 25  
    A no właśnie też się mi to zdażało w małych Sharpach .

Problemy były przeważnie :
    - Albo z pobieraniem papieru z kasety
    - Albo z połamaną zębaką bębna
    - Albo z transportem papieru, zaczepiał przednią krawędzią.
    (blaszane, kierunkowe kółeczko zębate od góry )
    - Albo z taką, małą, śmieszną roleczką z separatorkiem foliowym pod bębnem

Mam taką (nowszy model) Z-52 , nawet chyba żywą.
    Jak chcesz to mogę Ci ją odstąpić.
    tel.0601290960

Pozdrwiam
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Witam kolego Antku, problem najprawdopodobniej polega na zużyciu jednego ze swiczy, odpalanych przez szybę orginału. Zjawisko trudne do skojarzenia, ale sam miałem taki przypadek chyba ze dwa razy, jak jest zepsuty pierwszy to wywala kod L, a jak drugi, to jest zawsze lub prawie zawsze zacięcie, które wygląda tak, że kartka wychodząca z pieca wystaje 3 cm.
    Pozdrawiam horse
  • Poziom 26  
    horse667 miałeś racje to wina tych swiczy poprawiłem blaszki i gra .dzięki .temat zamykam