Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CCRT2008 Opel CDC safe. Sposób wprowadzenia kodu.

poster2 12 Lis 2006 19:36 10826 19
  • #1 12 Lis 2006 19:36
    poster2
    Poziom 2  

Witajcie,
    przedstawiam wam problem z firmowym sprzetem audio Opla, tzn modelem ccrt2008. Chodzi o to, ze sprzet zakupilem bez kodów i radio oraz kaseciak chodzi (nawet po odłączeniu napiecia), natomiast zmieniarka (4cd) przy próbie uruchomienia pokazuje "CDC safe" i milczy.

Proszę o pomoc, co z tym zrobić, ponieważ nie moge nawet znaleźć sposobu na wprowadzenie kodu do zmieniarki ( z tego co wiem, tu jest osobny kod do cdc). Na forum opla ktos podpowiedzial, ze kod moze byc przypisany do samochodu jest wpisany w eeprom.

tak wyglada ten sprzet. Jeśli możecie mi pomoc albo chociaz naprowadzic na wlasciwy trop, to bede wdzieczny

pzdr

-1 19
  • #2 12 Lis 2006 20:09
    SlaweK
    Poziom 43  

Właściwy trop to serwis Opla który Ci poda kody jeśli wykażesz się dowodem własności radia. Radio prawdopodobnie było rozkodowane przez partacza.

SławeK

0
  • #3 12 Lis 2006 21:34
    JaB
    Poziom 16  

Witam
    Serwis OPEL niewiele tu chyba pomoże...radio ma skopany eeprom, ale może masz "szczęście" i tylko nie wszystkie nogi pamięci są przylutowane prowidłowo... .
    Znajdź fachowca, który miał z tym już okoliczność i nawet przy uszkodzonej zawartości eeproma, potrafi dopasować właściwy wsad.
    W Lublinie chyba nie będziesz miał problemu ze znalezieniem...
    Pozdrawiam

0
  • #4 13 Lis 2006 00:21
    adams
    Poziom 24  

Po czym poznałeś, że radio ma skopany eeprom? Radio działa, kaseta też, zmieniarka prosi o kod wszystko w jak najlepszym porządku. Brakuje Ci tylko kodu do zmieniarki i metody jego wprowadzenia co czyni się tak samo jak wprowadzenie kodu do radia urzywając jednak innego klawisz niż AS.

0
  • #5 13 Lis 2006 13:41
    djlj24
    Spec od car audio

W modelu CCRT2008 nie ma możliwości wpisania samemu kodu (nie ma takiej możliwości w tych radiach co są ze zmieniaczem we wspólnej obudowie). Co ciekawe oba serwisy Opla też w Lublinie rozłożą ręce bo mimo posiadania systemów diagnostycznych nie potrafią z nich skorzystać (już nie raz to się przy takich radiach sprawdziło). A model 2008 lubi wyrzucić CDC Safe po problemie z akumulatorem. Swoją drogą ciekawe czy to nie to radio co zwiedziło kiedyś wiele serwisów (z takiej fajnej wersji Vectra).

0
  • #6 13 Lis 2006 18:33
    JaB
    Poziom 16  

Do tego radia aby wpisać kod nie używasz klawisza AS, tylko klawatury numerycznej i gałki...po włączeniu 2-3 sek. i radio jest gotowe do wpisania kodu...a apropos zmieniarki, to post powyżej wszystko wyjaśnia.
    Kodu nie da się zawiesić z klawiatury...i przy zmianach w 28c64 - już poprawiałem tzw. "montaże fachowe" , gdzie objawy były podobne...eep rzeczywiście był ok...
    Po sprawdzeniu połączeń pamięci wyłącz go na kilka minut całkiem od zasilania i ponownie uruchom.
    Jak nie ma błędów w eep to uruchomi się normalnie...
    Pozdrawiam

0
  • #7 13 Lis 2006 19:41
    djlj24
    Spec od car audio

Chodzi o CD Safe - czyli blokadę zmieniacza nie radia. A tego z klawiatury nie bardzo idzie zrobić.

2
  • #8 14 Lis 2006 00:03
    waldi58
    Poziom 23  

To radio podobnie jak CCR2006 nie powinno pokazywać CDC SAFE bo ta zmieniarka jest integralną częścią składową całego zestawu tzn radio + magnetofon + zmieniacz cdc ( lub dodatkowo telefon dla CCRT 2008). Jeśli taki problem występuje to jest to błąd programowy . Oczywiście nie można wczytać kodu zmieniarki bo nie ma takiej opcji w oprogramowaniu tego radia. Jest to spowodowane błędnym oprogramowaniem procesora ale ponieważ błąd ten występował sporadycznie w tych radiach fabryka to olała . Należy odpowiednio zmodyfikować oprogramowanie i problem znika ( ale nie jest wyeliminowany).

0
  • #9 15 Lis 2006 11:01
    djlj24
    Spec od car audio

Wszystko świetnie w CCR2006 ten numer przechodził ale w CCRT2008 znane sztuki z 2006 nie bardzo chcą wychodzić. Albo jest CD Safe albo też nie bardzo chce widzieć CD. Myślę, że to jednynie odpowienia akcja diagnosty pomoże w tym przypadku ale w serwisach Opla w Lublinie nie dają rady z tym. A na zabawa w serwisie w tym modelu jest bardzo utrudniona - zwłaszcza jeżeli ma się wyświetlacz tylko w autku.

1
  • #10 18 Gru 2008 01:18
    szyszkownik
    Poziom 9  

Witam

Odświeżę temat. Co znaczy przeprogramować radio.

Kupiłem omegę z takim radyjkiem. Kod do radia mam i działa. Ale po włożeniu kasetki zmieniarki pokazuje CDC Safe.

Jest ktoś z Poznania kto by mi to zrobił? Oczywiście za jakąś rozsądną opłatą.

Pozdrawiam

0
  • #11 18 Gru 2008 01:27
    SlaweK
    Poziom 43  

Jeśli masz kod do radia to powinieneś w tych samych papierach mieć kod do zmieniarki.

SławeK

0
  • #12 18 Gru 2008 01:45
    szyszkownik
    Poziom 9  

No tak kod do radia mam (spisany na książce serwisowej długopisem przez właścicielkę) wiem jak go wprowadzać działa radio i kaseta.
    Kod do zmieniarki nie mogę znaleźć w papierach z właścicielką się raczej nie dogadam bo nie gadam w jej języku :).

A w jaki sposób w ogóle zmusić radio do wprowadzenia tego kodu?
    Bo nigdzie o niego nie pyta tylko po wsunięciu kasetki CDC Safe pokazuje :(

0
  • #13 18 Gru 2008 01:56
    SlaweK
    Poziom 43  

A był na tej samej kartce co kod do radia. Pozostaje serwis Opla choć pewnie i dało by się go zrobić.

SławeK

0
  • #14 18 Gru 2008 01:59
    szyszkownik
    Poziom 9  

No kodu drugiego nie mam może jakoś uda mi się porozumieć i uzyskać.
    Ale jak go się wprowadza bo jaki już pisałem nigdzie radio o ten kod mnie nie pyta.

A w jaki sposób mogę uzyskać ten kod :(

W serwisie mi podadzą ?

Wystarczy umowa dowód albo rejestracyjny samochodu ?

No i ile mogą sobie krzyknąć za to.

0
  • #15 18 Gru 2008 09:48
    Tomek Włodarczyk
    Spec od car audio

szyszkownik napisał:
    No kodu drugiego nie mam może jakoś uda mi się porozumieć i uzyskać.
    Ale jak go się wprowadza bo jaki już pisałem nigdzie radio o ten kod mnie nie pyta.

Z tej wypowiedzi raczej wynika, że drugiego kodu nie ma i nie będzie:

Cytat:
    To radio podobnie jak CCR2006 nie powinno pokazywać CDC SAFE bo ta zmieniarka jest integralną częścią składową całego zestawu tzn radio + magnetofon + zmieniacz cdc ( lub dodatkowo telefon dla CCRT 2008). Jeśli taki problem występuje to jest to błąd programowy . Oczywiście nie można wczytać kodu zmieniarki bo nie ma takiej opcji w oprogramowaniu tego radia. Jest to spowodowane błędnym oprogramowaniem procesora ale ponieważ błąd ten występował sporadycznie w tych radiach fabryka to olała . Należy odpowiednio zmodyfikować oprogramowanie i problem znika ( ale nie jest wyeliminowany).

Czyli wniosek z tego, że czeka Cię wizyta w Serwisie Opel lub Radio Code, który problem poprawi. Nie pytaj o ceny bo te są umowne i różne w różnych miejscach.

0
  • #16 29 Gru 2008 19:21
    szyszkownik
    Poziom 9  

Ok rozumiem Dziękuję za info

A czy ktoś może polecić takowy serwis w Poznaniu lub okolicach.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Znalazłem instrukcję od radia i jest napisane odnośnie cdc safe.
    Tylko że u mnie nie pokazuje się to w żaden sposób.

0
  • #17 28 Sty 2009 19:23
    curdeballans
    Poziom 25  

Podobny problem radio philips CCRT2008 z objawem na wyświetlaczu "CDC SAFE". Czy ktoś to pokonał bo chyba serwisy też wymiękają?
    CDC razem z radiem ,kod do radia działa. Procedura wejścia w tryb wpisywania kodu do CDC nie działa w żaden sposób.(ale nawet nie powinno tu być żadnej procedury bo chyba w tym modelu CDC powinno działać od razu jeżeli radio działa.)

0
  • #18 31 Mar 2009 12:08
    mkaminski100
    Poziom 18  

Mam problem z tym radiem. Pisalem juz wczesniej posta o kod, ale sprawdzilem wszystkie mozliwosci wiec prosze moderatora o nieusuwanie tej wiadomosci, bo nie chodzi o odkodowanie a o naprawe.
    Kupilem auto z legalnym radiem CCRT2008, ktore w pelni dzialalo. KUpilem z serwisie kod do radia, ale ten okazal sie niepoprawny, co wyszlo po wyciagnieciu radia. Udalem sie wiec do serwisu gdzie na podstawie numeru seryjnego z boku radia wygenerowano...ten sam, niepoprawy kod. Udalem sie wiec do firmy ktora odczytuje eeprom w tych jednostkach i jak sie wlasnie dowiedzialem mojego nie moga odczytac. Robili CCRT2008 ale z mojego nie dali rady odczytac kodu. Stwierdzili, ze prawdopodobnie jakis chip jest uszkodzony tak, ze radio dziala, ale ani nie przyjmnie ani nie da odczytac kodu. Oni moga odeslac to w UK to serwisu gdzie podmienia chip, ale musze sparowac radio z autem. To drugie moge zrobic w serwisie ale sama usluga wymiany chipa w UK kosztuje prawie tyle co nowe radio.
    Nadmienie tylko, ze zaden interface diagniostyczny nie mogl sie polaczyc z tym radiem jak jeszcze bylo w pelni sprawne.
    Mam wiec pytanie. Czy ktos sie z tym spotkal a jezeli tak to jaka moze byc tego przyczyna? Czy chip moze sie zablokowac w ten sposob i czy mozna go w jakis sposob sprobowac zresetowac? Kto w Polsce moze naprawic mi to radio i z jaka cena trzeba sie liczyc?
    Dziekuje za wszelka pomoc.

0
  • #19 01 Kwi 2009 10:38
    JaB
    Poziom 16  

witam
    odpowiedź do dwóch a nawet trzech ostatnich postów:
    ...to jest do naprawienia...
    pozdr

0
  • #20 01 Kwi 2009 10:43
    mkaminski100
    Poziom 18  

Dzieki.
    Dwa pytanka:
    -Gdzie na wyspach (UK), bo jak widze stad piszesz? Ja mieszkam w Basingstoke. Jesli jestes w Polsce to bede tam od piatku przez 2 tygodnie.
    -Jaka bylaby cena jezeli tylko odzyskanie kodu lub przeprogramowanie?

0