Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 29DL21E schemat telewizora

landro 22 Lip 2003 21:51 2163 5
  • #1 22 Lip 2003 21:51
    landro
    Poziom 10  

Po dwóch latach nienagannej pracy padł Line Output Transformer.
    Naprawa odbyła się w autoryzowanym punkcie naprawy, uszkodzony transformator wymieniono na oryginalny, zgodnie z instrukcja wymieniono również oprnik 330K i cewkę 23mH. (zestaw naprawczy 35175730 {ICC17).
    W krótkim czasie po naprawie doszło do przesunięcia koloru czerwonego, zjawisko występuje na całym ekranie, wieksze po bokach, mniejsze w centrum, zmienił się też zakres regulacji jasności, na minimalnym ustawieniu jasności ekran nie jest czarny.
    Zjawisko jest na tyle uciążliwe co i denerwujące, że praktycznie telewizor służy jedynie do oglądani czy raczej wysłuchania wiadomości, w mniejszym stopniu występuje przy oglądaniu programów via Sat, nasila się przy sygnale z Tv kablowej.
    Kilkakrotnie wzywany technik serwisant twierdził, że to jest wszystko normalne, a ja pamiętam obraz z przed awarii.
    Oczywiście minął już 3 miesięczny okres gwarancji naprawy.
    Mam PYTANIE do wszystkich Kolegów czy jest na to jakaś rada? poza tą oczywistą, że należy kupić nowy telewizor
    Landro :oops:

0 5
  • #2 23 Lip 2003 16:18
    bako
    Poziom 14  

jaki tam siedzi kineskop? bo jak Trinitron to jest regulacja takiego zjawiska na PK

0
  • #3 23 Lip 2003 17:29
    landro
    Poziom 10  

Black Diva Thomsona z maską inwarową, o ile mi wiadomo to w żadnym Thomsonie nie stosowano kineskopów Trinitron.
    Landro :?

0
  • #4 23 Lip 2003 18:44
    Richi
    Poziom 39  

Sprawdzałeś czy ten efekt jest też na obrazie czarnobiałym (bez kolorów) czy też go nie ma. Jeżeli jest to jest rozjechana zbierzność, natomiast jeżeli nie to coć z dekoderem kolorów (linia czerwonego).
    Co do jasności to może być to tylko kwesia ustawień.

Ps.
    bako,
    jeżeli bijesz punkty, co widać po twoim liczniku download, to jak już coś piszesz to pisz sensownie, bo bicie piany i to jeszcze bezmyślnie może cie kosztować upomnienie.

0
  • #5 23 Lip 2003 20:14
    landro
    Poziom 10  

Również na czarno-białym, technik twierdzi, że to zbieżność, mówi, że jest jeden magnes korekcyjny na szyjce kineskopu, ale również nie chce tego skorygować, twierdząc że ten typ kineskopu jest bardzo podatny na rozszczelnienie, a sam magnes jest fabrycznie dosyć solidnie umocowany.
    Czekam na dalsze porady.
    Zastanawia mnie w tym wszystkim to, że utrata zbieżności nastąpiła po wymianie trafa, telewizor był bez przerwy w tym samym miejscu, wymiany dokonano u mnie w domu, tak, że ewentualne przemieszczenie magnesu nie wchodzi w grę, zresztą na szyjce kineskopu nie widać żadnych znaków przemieszczenia magnesu korekcyjnego.
    Landro :evil:

0
  • #6 24 Lip 2003 13:31
    msi
    Poziom 17  

Jest to uszkodzenie(ale raczej nie kineskopu).Bardzo ważne jest ustawienie S-2 i parametru PEAK WHITE w trybie serwisowym.Niewykluczone uszkodzenie TL02 i TL059(objaw podobny) :) sprawdź parametry R,G,B-drive

0