Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piszczą (chyba) cewki w zasilaczu.

13 Lis 2006 12:22 2112 6
  • Poziom 10  
    Hej.
    Kupiłem zasilacz i od nowości piszczą w nim chyba cewki. Kiedy komp. jest włączony to tego nie słychać bo warczą wiatraczki ale kiedy komp jest wyłączony ale zasilacz jest podłączony do sieci to słychać bardzo wyraźnie i dość głośno coś w rodzaju skwierczenia, zwarcia - nie wiem jak to nazwać. Dodatkowo jeszcze, zasilacz miał być cichy i był przez pierwsze 2 miesiące potem 120mm wiatraczek zaczął klekotać i ogólnie zasilacz wydaje irytujące dźwięki.
    W związku z powyższym mam pytania:
    - czy takie skwierczenie ( o ile są to cewki) w zasilaczu podlega wymianie go na nowy?
    - jak spalić ten zasilacz tak, żeby nie dało się go naprawić ale żeby panowie w serwisie nie kapnęli się że było coś przy nim kombinowane.

zasilacz jest na gwarancji of kors.
  • Poziom 39  
    I po co te dziwne kombinacje? Skoro wyrób nie odpowiadadeklarowanym własnościom to reklamuj. Powstaje pytanie czy chcesz mieć odpowiedni produkt, czy też próbujesz dokopać sprzedawcy?
  • Poziom 10  
    nie chcę dokopać sprzedawcy. Chcę mieć urządzenie za które zapłaciłem i ma ono działać tak jak działać powinno.
  • Poziom 35  
    Piszczące cewki można uspokoić przez zalanie ich zwojów klejem a łożysko wiatraka można nasmarować kilkoma kroplami oleju, ale... masz gwarancję - spróbuj wyegzekwować wymianę na produkt bez wad. Z drugiej strony zaś - jeśli to "tani" zasilacz, to obawiam się, że wspomniane sytuacje mogą być na porządku dziennym...
  • Poziom 15  
    Miałem identyczną sytuację. W moim przypadku było to kilka zimnych lutów, a w 2 przypadkach nawet brak lutu. Naprawa trwała 5 minutek. Jeżeli masz zasilacz na gwarancji to go po prostu wymień.
  • Poziom 10  
    zasilacz jest huntKey'a i kosztował 200zł. Więc wydaje mi się że nie jest to zła konstrukcja ani tym bardziej tania jeżeli jest to 350W.
  • Poziom 35  
    Ten zasilacz nie jest z niskiej półki i takie wady nie powinny mieć miejsca - reklamuj go z czystym sumieniem. Jeśli będą problemy z reklamacją/usunięciem usterki, to czasami pomaga napomknięcie o UOKiK.