Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CD 240 S - problem z chłodzeniem

LemoniadowyJoe 13 Lis 2006 15:35 3020 9
  • #1 13 Lis 2006 15:35
    LemoniadowyJoe
    Poziom 9  

Witam

Lodówka ma 5 lat, ostatnio jakieś pół roku była wyłączona. Niepokoi mnie temperatura. W zamrażalniku jest około -30, a w chłodziarce +17. Co może byc przyczyną takich temperatur? Poza tym na okrągło pracuje. Czytając wcześniejsze posty dochodzę do wniosku, że może to być wynikiem ubytku czynnika chłodzącego (w mojej lodówce to R 134a). A może jednak to wina czegoś innego? Proszę o pomoc szanownych forumowiczów. Może polecicie mi jakiegoś dobrego chłodziarza po prawej stronie Warszawy. I jeszcze jedno pytanie...czy te... http://www.mkservice.pl/candy/candy.htm ...ceny są sensowne? A może ktoś korzystał z ich usług?
    Pozdrawiam

0 9
  • #2 13 Lis 2006 16:30
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 13 Lis 2006 18:05
    zayzayer
    Specjalista AGD

LemoniadowyJoe napisał:
    ...ceny są sensowne?

Jak na Warszawę to jeszcze tak, ale problem polega na tym, że w cenniku nie ma pozycji: likwidacja nieszczelności układu chłodniczego. No i jeszcze jeden drobiazg - nigdzie nie piszą o gwarancji na naprawę, a w Twoim przypadku 6 miesięcy to absolutne minimum.

0
  • #4 13 Lis 2006 19:35
    dambonet
    Poziom 15  

Hm... mam klilka przypadków małych nieszczelności w chłodziarkach domowych. Nieszczelności te są niemożliwe do usunięcia z wiadomych przyczyn. Jednak wyciek gazu jest na tyle mały że dopełnienie czynnikiem wystarcza na 10 mies.:D Oczywiście wspawany już został zaworek serwisowy tak aby nie trzeba było nic spawać. Koszt uzupełnienia czynnikiem u mnie wynosi 25 zł. Czas 5 min. Klijent zadowolony i wszystko gra!

0
  • #5 13 Lis 2006 20:43
    LemoniadowyJoe
    Poziom 9  

Czyli rozumiem najpierw zlokalizowanie nieszczelności i naprawa a potem uzupełnienie czynnikiem. Podałem ten link, bo ta firma ma autoryzację Candy - czyli raczej powinni dawać gwarancję(choć pewnie sobie policzą dodatkowo).
    Do dambonet: co zaliczasz do "...wiadomych przyczyn". Czyli jak mi uzupełnią czynnik to jest duże prawdopodobieństwo że za 6 miesięcy trzeba będzie to powtórzyć? Poza tym 25 zł a 110 zł...coś mi tu nie gra:D

I jeszcze jedno pytanie...jakie są ceny rynkowe takiej naprawy i uzupełnienia? Może lepiej kupić nową?

0
  • #6 13 Lis 2006 20:49
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 13 Lis 2006 21:01
    LemoniadowyJoe
    Poziom 9  

A z czym wiąże się uszczelnienie parownika? Czy to trudna operacja...trzeba rozbebeszać lodówke? Laikiem jestem...

0
  • #8 13 Lis 2006 22:00
    jmk
    Poziom 28  

Przypomina to szukanie igły w stogu siana- czym mniejsza dziureczka tym trudniej ją zlokalizowac - nigdy nie wiesz czy to ostatnia i jedyna.
    Często parownik to durszlak i szkoda czasu aby z tym walczyć.

0
  • #9 14 Lis 2006 15:53
    LemoniadowyJoe
    Poziom 9  

Nie myślałem, ze chłodziarze mają tak dużo pracy...serwisant może do mnie przyjechać dopiero w piątek.
    Mam do Panów jeszcze kilka pytań. Czy to na pewno jest ubytek czynnika (przecież zamrażalnik mrozi)? Czy przy obecnej technice nie moża w łatwy sposób zlokalizować nieszczelności - powiedzmy napełnienie jakimś srodkiem widocznym w ultrafiolecie lub czymś innym? I najważniejsze...czy do tego czasu lodówka nie rozleci się zupełnie? (wyłączyć?)

0
  • #10 17 Lis 2006 12:09
    LemoniadowyJoe
    Poziom 9  

Lodóweczka działa. Serwisant orzekł brak drożności układu (przynajmniej tak zrozumiałem). Uzupełnił układ. Zainkasował 195 zł(robocizna+materiał+dojazd+vat). Dał gwarancję. Zobaczymy ile wytrzyma:)
    Dzięki za pomoc

0