Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buduje mikrofon bazowy do CB

Cyrus 26 Lis 2006 15:23 4787 33
  • #31 26 Lis 2006 15:23
    Driver-
    Poziom 38  

W niektórych radiach CB przez kabel mikrofonu idzie masa głośnika , podczas odbioru przełącznik PTT zwiera głośnik do masy. Wtedy po wyciągnięciu wtyczki mikrofonowej w głośniku jest cisza, ale nie można też włączyć nadawania. Sprawdź czy w Twoim radiu nie występuje właśnie taki przypadek. Na oryginalnym mikrofonie jedna z żył kabla bedzie zwierana przez PTT do masy. Brak tego połączenia może to mieć wpływ na to co opisałeś. Poniżej, jako przykład, schemat mikrofonu ze starego Herberta w nowym jest podobnie, tylko dochodzi jeszcze zmiana kanałów.

• Sklep HeluKabel
  • #32 26 Lis 2006 17:25
    Cyrus
    Poziom 15  

Ja mam takie wyprowadzenia jak tu http://www.piwnica.net/darek/mic.htm 2 od góry (4 pin midland).

Jak wyjmę wtyk z CB to nie słychać szumu, ani nikogo.
    Nawet ten pisk jest, jak do wejścia wzmocnienia nie jest nic podłączone :|
    Zaekranować obudowę trzebaby chyba. Ale to folią aluminiową czy czymś innym

• Sklep HeluKabel
  • #33 26 Lis 2006 18:26
    Driver-
    Poziom 38  

Cyrus napisał:
    Nawet ten pisk jest, jak do wejścia wzmocnienia nie jest nic podłączone :|
    Zaekranować obudowę trzebaby chyba. Ale to folią aluminiową czy czymś innym
    Ekranowanie nic nie da, bo to nie jest sprzężenie przez wzmacniacz mikrofonu, tylko wewnetrzne w radiu. Zrób tak jak na rysunku. Z tym że "audio" to wyjście Twojego wzmacniacza i tu masz odłączanie zasilania przez przełącznik i tego nie zmieniasz, dodajesz tylko to podłaczenie RX do przełącznika po stronie sekcji, która załącza PTT.

• #34 07 Gru 2006 21:36
    Cyrus
    Poziom 15  

Driver- napisał:
    Z tym że "audio" to wyjście Twojego wzmacniacza i tu masz odłączanie zasilania przez przełącznik i tego nie zmieniasz, dodajesz tylko to podłaczenie RX do przełącznika po stronie sekcji, która załącza PTT.

Pokombinowałem i wiem co to jest. Muszę jednak zrobić odcinanie modulacji. Bo dałem potencjometr na wyjściu, żeby szło jeszcze bardziej regulować. I dlatego musze to odciąć. Ale jak teraz mam zasilanie odcinać. Nigdzie nie widzę przycisków na 3 obwody. Jakieś pomysły :?:

Szukaj w 5mln produktów