Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Ducato 2.8JTD 2002r.spadek mocy.

13 Lis 2006 19:56 10569 14
  • Poziom 9  
    Mam problem z mocą,mimo,iż silnik ma ok.130KM a moje auto nie radzi sobie z przyczepą o co tu chodzi?Na komputerze serwisowym nie wykazuje żadnych błędów,a mocy brak.Jadąc solo przy wzniesieniach auto zachowuje się jak żółw niby jedzie ale to nie jest to.POMOCY,mechanicy rozkładają ręce ja jestem na skraju bankructwa a auto nie chodzi tak jak powinno.Przebieg to 135 tys.km czyli nie tak dużo poza tym to nic nie dolega pali na dotyk nie dymi a przy tym nie jedzie.Jeszcze raz proszę o pomoc może jest jakaś drobnostka odpowiedzialna za przyśpieszanie,jeśli ktoś miał podobne problemy proszę o poradę co z tym zrobić.:cry:
  • Poziom 13  
    ile wynosi ciśnienie w kolektorze dolotowym? objawy wskazują na brak doładowania .
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Może to być czujnik wysokiego ciśnienia w pompie. Objawia się to ciężkim odpalaniem lub słaba mocą.
  • Poziom 2  
    Witam, serdecznie.
    jestem ciekaw czy znaleziona została przyczyna braku mocy. U mnie jest to samo 2,8jtd z 2003r. a auto pracuje jak by miało z 80 KM. Cisnienia po sprawdzane turbina ok niby wszystko ok zadnych błedów na komp.
    Choć zastanawia mnie jedno dlaczego w mijscu umieszczenia filtra powietrza jest tak wysoka " rura"- przeciez powierzchnia filtra nie jest wtedy wykorzystana. W ducato 2,8 idtd jest tylko 2cm wysokości.
    Pozdrawiam
    Sławek
  • Poziom 9  
    Witam ja z moim Ducato ciąglę się ,"walczę"jestem już wściekły na ten samochód brakuje mocy a na komputerze jest wszystko ok.jeżdżę od elektryka do elektryka a oni rozkładają ręce nawet mi wmawiają że jest ok.Na pusto to ten samochód jakoś się zbiera nie biorąc pod uwagę że jakiś tranzit na prostej mi dokopał nie miałem szans a on miał tylko 100 koni.Jeśli ktoś by mi pomógł z moim problemem to jestem b.wdzięczny.
  • Poziom 12  
    Proponuje sprawdzić przepływomierz w wielu przypadkach one jest przyczyną usterek o których tu piszecie.
  • Poziom 9  
    Nie jestem fachowcem ale to co moi mechanicy mówili to że ten samochód nie posiada przepływomierza.

Dodano po 9 [minuty]:

Jest jeszcze jedna ważna rzecz,moje auto ma taki dziwny klang,brzydko pracuje w porównaniu do innych fiatów z tym samym silnikiem,nie ma ducha,nie czuć mocy ,może to coś z katalizatorem(jeśli takowy jest w tym modelu)
  • Poziom 12  
    Nie dalej jak wczoraj wymieniałem przepływomierz w takim aucie nie powiem
    dokładnie jaki rocznik ale na pewno 2.8 jtd.
    W tym samochodzie znajduje się on w rurze powietrznej obok filtra powietrza.Jak chcesz to jutro sprawdze i podam ci nawet numer boscha.
  • Poziom 9  
    ok.bardzo proszę o wysłanie mi tego numeru może faktycznie to jest to.Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    w aucie tym znajduje sie przeplywomierz. zly odczyt jego parametrow nie jest sygnalizowany jako blad. tak wiec jak jeden z kolegow wyzej napisal prawdopodobnie on padl. sam mialem kilka takich samochodow tzn. klienci nazekali na brak mocy, po wymianie przeplywomierza bylo ok.
  • Poziom 12  
    Sory że dopiero dzisiaj ale wczoraj nie miałem czasu oto numer:
    BOSCH F 00C 2G20 030
    z tego co się orientuje to ważna jest końcówka 030
    Napisz czy pomogło,jak nie to będziemy myśleć dalej.
  • Poziom 24  
    przepplywomierz zostal montowany od roku 2002- w gore, natomiast w ducato produkowane do 2002 nie byly montowane,

Mareczko_2005:> masza ducato produkowane do 2002 czy od 2002
  • Poziom 1  
    Ducato 2004r. 2.8 jtd niby 130km a na autostradzie na pusto max na liczniku 150km/h a na tachu 135km/h i ani grama wiecej.
    u mnie jest taki przepływomierz:

Fiat Ducato 2.8JTD 2002r.spadek mocy.
  • Poziom 1  
    mam ducato 2.8 jtd 2003 rok i tam nie widać przepływomierza a silnik mulny jest .od 1 do 4 go biegu jako tako ale na piątym to tragedia . v max to 150 , silnik pali ok. i bez kopcenia . w co tu ugryżć żeby było dobre