Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIONEER 306C,MAGNAT XPRESS 12 czy LANZAR MAX 12?

13 Lis 2006 21:29 4208 30
  • Poziom 15  
    Witam!
    Prosilbym o pomoc przy wyborze jednego z tych glosnikow... Posiadam teraz wzmacniacz yamaha a960. Który ma MOC:
    SIN: 2x100W 8Ohm (20Hz-20KHz)
    RMS: 2x120W 8Ohm
    2x180W 4Ohm
    Ale z tego co wiem to nie powinien pracowac na 4Ohm:( I dlatego chcialbym zlozyć po dwa któreś z tych subwoferów do każdej kolumny tak aby opór na kolumnę był równy 8Ohm. Chyba że proponujecie po 1 do każdej kolumny ale dwu cewkowy łączony szeregowo? Prosiłbym o opinie na temat pracy tych głośników. Słucham R&B,HH,TRANCU, strasznie lubię głęboki miekki bas. Ale musi być też skuteczny dlatego wstawie te głośniki w BR. A tak na marginesie teraz posiadam 2 kolumny własnej roboty 2x80W RMS 4OHM, i 2 subwofery (1xALPHARD LW120H82) i (Peiying PA300F4). Chce je sprzedać... Bo mnie wkurza to że jeden gra inaczej od drugiego:( Inna marka, skuteczność, opór... i prametry. Obudowy które zrobiłem to kompromis między niskością basu a skutecznością i impulsem. Obydwa są dobrze zestrrojone... Kolumny również musze sprzedać:( Bo po podłączeniu wszystkiego równolegle opór spada do 2OHm na L CH a na P CH 3Ohm L=(4+4) P=(8+4). To męczy wzmacniacz. Dlatego musze zbudować cos bardziej dopasowanego... Więc co polecacie? Odpadają JBL, Hertz, BM... Głośniki nie droższe niż 300zł za szt. POZDRAWIAM... Z góry bardzo dziękuję... Załączam zdjęcia sprzętu ale nie ma tam zdjęcia alpharda... Z resztą oba subwofery nie są jeszcze wykończone:( Niedługo jak wykończę to wystawię na allegro:)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    tak wiec mialem w domciu pioneera 306c i gral bardzo ladnie w hip hopie i trance bo rowniez takiej muzy slucham ale jezleli masz takiw zmacniacz to proponowalbym ci zakup tego pioneera alke w wersji dwucewkowej bo na w niej mozesz po podlaczeniu szeregowym uzyskac wspomniane w twoim wzmacniaczu 8ohm:) lanzar jest glsoniekiem do sluchania muzyki z szybkim bassem, a magnata nie slyszalem
  • Poziom 15  
    Dzięki za odpowiedź... Ale z tego co słyszałem subwoofery dwucewkowe maja słabszy SPL. Niedawno też miałem okazję usłyszeć jak gra ten PIONNER naprwdę mięciutko. Ale strasznie mnie niepokoi powieszchnia membrany jest strasznie mała... Z całkowitej średnicy zabiera obręcz i dość szeroka guma... I to marne 89dB:( Skoda bo gdyby miał tak 91 lub 92. Ale móisz że ten Lanzar odpada? Ma pewnie bardziej kickowy bas?? A Magnat z tego co słyszałem jest strasznie Twardy:( Ale SPL wysokie 93dB. Skoda że nie można połączyć tych 3 głośników... Moc RMS 500W, miękkoś pionnera SPL MAGNAT i szybkość LANZAR..
  • Poziom 28  
    Kolego tym wzmacniaczem co posiadasz to dobrze nie zasilisz tych głośników.Na forum car audio jest dużo na ich temat.
  • Poziom 15  
    W takim razie co proponujecie?? Jakieś STX odpadają! Dla mnie są gówniane... Taka jest moja opinia i nikomu jej nie wmuszam... Liczę na jakieś konkretne propozycje bo chciałbym juz chociarz projektować skrzynki...
  • Poziom 28  
    Kolego ja zrobiłbym inaczej,prościej i skuteczniej.Mianowicie uzbierałbym na dobry panel do suba(na elce jest wielu fachowców co zrobią to dobrze) tak ok 300 Wrms(np wzmacniacz janka), a tą yamahe zostawiłbym do stereo tego co posiadasz lub nowego.Posiadając wzmacniacz do suba ze wszystkimi filtrami itp można myśleć nad głośnikiem, ewentualnie odwrotnie najpierw głośnik następnie wzmacniacz do niego.Tak czy inaczej bez osobnego wzmacniacza do subwoofera to rewelacji nie będzie.
  • Poziom 15  
    Myślałem na tym ale chciałbym wykrzystać ten wzmacniacz... Ponieważ wiem da radę... Miałem go podłączonego pod JGL Infinity, no i dawał radę ponieaż moja Yamaha ma przerobione zasilanie i wstawione większe kondensatory filtrujące... Podejrzewam że jej moc jest wyższa niż podawana w instrukcji. Sądzę ze koło 2x250W RMS 4 OHM. NO ale chciałbym któryś z tych głośników... ponieważ nie stać mnie na zakup dodatkowego wzmacniacza. A tamtych kolumn muszę się pozbyć...
  • Poziom 26  
    z 2x120 na 2x250 ulalala no to ja nie wiem co ty tam zrobiles w tym wzmaku:) ja uczac sie elektroniki nie slyszalem ejscze o takicj modyfikajach:(
    a jak zamierzasz podlaczyc ten sub pod jeden kanal czy jak?
    bo ja mam podoban teraz sytuacje troszke
  • Poziom 15  
    Ja nie przerabiałem tego wzmacniacza tylko sprzedawca z allegro. Podobno gdzieś w niemczech tak mi napisał. Bo się wkurzyłem gdy rozebrałem go odrazu jak mi go przysłał i dostrzegłem że był grzebany! Przerobione zaśilanie... transformator zupełnie inny! Prawie się nie mieści do obudowy i ogólnie co mi się jeszcze rzuciło w oczy to większe kondensatory... 4x10000uF a z tego co wiem to narmalnie mają 4x7500uF oczywiście w tym modelu. Nie mierzyłem mocy wyjściowej ale taką mi podał sprzedawca... A nie z 2x120 tylko z 2x180W dla 4Ohm. Ja się na tym tunnigowaniu nie znam ale wiem że tego peiying-a ciągnie i to nieźle nim wymiata! Nie charczy a na potencjometrze od wskazywania uzyskanej mocy przy pozycji MAX -0dB strasznie mocno mryga ta czerwona dioda... Subwofery podłączam pod B a podłogowce pod A. W szeregu gubią wysokie tony...:(

Dodano po 5 [minuty]:

Oczywiście dioda strasznie mryga przy pozycji 200W. A wiecej nie idzie istawić więc nie mogę dokładnie powiedzieć jaką moc osiąga:(
    ALe tak mi powiedział sprzedawca. A subwofery mają być dwa.
  • Poziom 26  
    czyli pod jeden kanal i pod drugi kanal bedzie subwooferek podlaczony tak?

jak chcesz miec jescze lepsyz efekt i wydac troskze wiecej kasy to zainwestu w glosniki hertz a na 100% nie pozalujesz swojej decyzji 2x es300 i bedzie bardzo milo i glosno (wysoki spl)

a jezlei chodiz o zasilanie jezeli mowisz ze wystaczy to wierzez ci na slowo a no i przydalby sie jakis filtr co nie? najlepiej aktywny a nawte dwa filtry bo dwa suby
  • Poziom 15  
    Z tego co wiem hertz ma mierzone SPL przy 2.83V wiec ono zawsze jest wyższe. A co do subwooferów mają być zabudowane w kolumny trójdrożne. Zwrotnice będzie musiał mi ktoś zrobić bo ja sie na tym nie znam. Cięcie dla subwoofera 80Hz, średniotonowy 80-6000Hz,wysokotonowy 6000-20000Hz, zwrotnica II rzędu. Czy ten hertz jest uniwersalny? Słucham też trance a tam też jest szybki bit... Ale chciałbym aby był on miękki dlatego zastanwaiam sie na tym Pioneer-em.
  • Poziom 26  
    jak chcesz sluchac trance ale szybkiego takiego to lanzar a jak taki spokojniejsyz to pioneer a hertz taki uniwersalny jest i jets najlepszy glsonikow z tych trzech
  • Poziom 12  
    JA bym CI zaproponował earthquake tremorX R12 niby ma niski SPL 89db ale z premedydatją moge go polecić gdyż mam taki w domu a w polskich sklepach można go kupić naprawde tanio bo za 200zł fakt faktem trudno znaleść bas nadaje sie zarówno jak i do hip hopu jak i do techno grał z kolumnami o łącznym spl 96db i wcale nie był tak bardzo zagłuszany
  • Poziom 15  
    Każdy poleca co innego... :) W końcu nie wiem co wybrać? A może jednak ten Lanzarek? Dość dobry... SPL wysokie jak piszecie przeciągnie kiedy trzeba... Ale czy napewno mój wzmacniacz to pociągnie...250W w RMS to chyba starczy na niego? Tak mi podał sprzedawca... Warto spróbować.... i tak z innych głośników więcej nie wyciągnę... Poprostu dobrze go wygrzeję i może wtedy będzie lepiej hulał... Ale chcę kupić lanzara dwucewkowego ale MODEL MAXP124D. Co o nim sądzicie? NO chyba że on jest gorszy od MAX12D?
  • Poziom 26  
    nom widzisz zawsze jest trudny wobor jak ma sie wydac troskze kasy:) chce sie kupic najlepsze w swojej cenie do wlasnych potrezb a mi sie wydaje ze wlasnie albo pioneer albo lanzar ale ja bym wybral pionka gdyz juz go mialem i sie nie zawiodlem:) i jescze bardzo ladnie wyglada (choc wyglad nie odgrywa znacznej roli) a i latwoiej znajdzesz na pionka klienta jak bedizesz chial zmieniac sprzet na mocniejszy
  • Poziom 29  
    Nalezy jednak pamietac ze do Lanzara nie ma wszystkich parametrow wiec bedzie problem z obudowa,natomiast do Pioneera sa wszystkie parametry ;) Ja bym bral Pioneera :D
  • Poziom 26  
    djville tak wiec jak widzisz jest grono ktorzymoiwa lanzar a czesc pioner wiec teraz wybor nalezy wylacznie do Ciebie trduno jzu cos dodac do tego tematu, czekam tylko na rozwiazanie wlansie sprawy przez Ciebie bo jestem ciekawy co wybierzesz

pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam po przerwie otóż wymyśliłem a właściwie zasugerowałem się wypowiedzią jednego z forumowiczów... Sprzedam wszystko to co mam i zakupię wzmacniacz do subwofera:
    400W RMS przy 4R
    Cięcie 50-250Hz
    http://www.allegro.pl/item143288299_potezny_400w_wzmacniacz_do_subwoofera_pa15_1.html
    itp.
    A głośniczek marzenie mianowicie JBL Power 1222
    http://www.allegro.pl/item144049685_jbl_power_1222_nowe_gratis_wysylka_bonusy_sklep.html
    Sądze że to wystarczy a później jak dozbieram kasy kupie jakieś stereo i złożę podłogowce:)
    Co o tym sądzicie? Ale jeszcze jedno ale:) chciałbym zbudować mu obudowę labiryntową? Mógłby mi ktoś pomóć... jakby co to podeślę wszystkie parametry głośnika! Chciałbym wyciągnąć z niego wszystko dlatego taki pomysł:)
  • Poziom 26  
    no nie wiem cyz ten jbl jest warty tej ceny ja bym wybral inny glosnik wysoki spl to moze ma ale hmmm nie wiem cyz jest taki dobry

teraz nie chce mis ie suzkac za bardoz ale moze vega, audiobahn, albo ten hertz 38cm,
  • Poziom 15  
    Dlaczego uważasz że nie jest dobry? Słyszałeś go? Ja nie...:( A szkoda... Jedyne co słyszałem JBL-a to infinity i to u siebie:) Wymiatał nieźle... ale bas był strasznie twardy ale może dlatego ze obudowa BR i strasznie mała. Bo samochodowa. No ale mam nadzieję ze ten zagra głębiej? Nie wiem dlaczego wszyscy tak polecaja Hertz jest marnie wykonany wogóle seria ES i ta złącza od przewodów jak z alpharda! A SPL napewno mieżone przy 2.83V. Mówisz 38cm ale jaki jaka seria?
  • Poziom 26  
    nom nie slyszalem ale chyba gdzies czytalem cosik ale nie pamietam

kurcze to odrazu inan kategoria szukania glsonika inna cena:)
    chyba ze juz zakupiles?
  • Poziom 43  
    Straszne masz te kolumny, dwa glośniki wysokotonowe daleko od siebie oddalone wszysktie na przedniej ściance, wysokotonowe praktycznie chyba sa piezoelektrykami. bałbym się tego sluchać. Brak żadnych podstaw konstrukcyjnych. na moje oko za wielka obudowa. Wysokotonowe się rozpraszaja rozbijają dźwieki dezorientują przestrzen.

Ciezko bedzie zrobić gorszy subwoofer od tych wynalazków więc czemu się martwisz? Mimo, iz ladnie one wygladają obudowy sa znakomite to wypadałoby tam wstawic porządne wysokotonowe. I średniotonowy + zwrotnica z prawdziwego zdarzenia.
  • Poziom 15  
    Halo halo! Nie chodziło tu o ocene moich kolumn... tylko o doradzenie jaki głośnik wybrać aby był lepszy od tego co mam... A co do kolumn to nie muszą się nikomu podobać mi się podobają! A głośniki wysokotonowe to pizoelektryki. Otóż w założeniu miały tylko robić hałas... I nie potrzebuje komentarzy typu o jakie piękne lub brzydkie kolumny! Gdybym chciał to założyłbym post w DIY. Brak podstaw konstrukcyjnych? Można jaśniej? A kolumny chcę budować od nowa i napewno będą lepsze... niestety padnie na STX. Można z nich z robić ładne kolumny za niską cene...
    DO kivlov:
    Jeszcze nie kupiłem... Mam trochę czasu... Nie będę się spieszył...

Dodano po 2 [minuty]:

Ale subwofer STX odpada...
  • Poziom 26  
    nom tak wiec za ta cene nie wiem za bardoz polecic bo wybor jets naparwde ogromny:
    http://allegro.pl/item144407917_pioneer_ts_w3004spl_3000watt_nowy_gwarancja.html nie wiem jak to gra za bardzo ale slyszalem ze parametry sa zawyzone
    http://allegro.pl/item144818715_alpine_swx_1242d_bcm_.html- ale zapenwe cena znacznie podskczy jesczcze

http://allegro.pl/item146152552_hertz_hx_380_nowy.html - a to ciekawa propozycja

http://allegro.pl/item146263421_nowy_hertz_hx_250d_2_cewkowy_gwarancja_.html
  • Poziom 15  
    Kupiłem MAGNATA XTC 1500... dałem 449 zł... + Wzmacniacz firmy Matronix 400W RMS przy THD 0,05% dla 4R więc nieźle (427zł)... ale jeszcze nie doszedł... Myśle ze solidnie pociągnie tego magnata:) A poza tym ma 94dB...
    Ale teraz kolumny:) Też muszę nowe zrobić... Ale sądze że też zrobię pożądne... Na TONSILACH... Mianowicie do jednej kolumny 2xGDN 20/80 2, jakiś GDM , i jakiś GDWK, Widziałem na allegro GDN z gwarancją orginalne za 128zł... Będą miały budę 70L... strojenie 40Hz...
    Co o tym sądzicie? Czy polecicie coś innego?

Dodano po 8 [minuty]:

A ten magnat XTC to z tej starszej serii...
  • Poziom 26  
    nom było troszkę debatowania jaki głośnik wybrać co nie?? heheh ale myślę, że nie warto kupować sprzętu pochopnie. Lepiej przemyśleć niż później narzekać.
    A co do kolumn hmm to może jakiś gwizdek vitsona? a czy strojenie takie niskie skoro masz subwoofer myślę że na ok 50hz starczy
  • Poziom 15  
    Czyli te tonsile to dobry wybór? Nie będzie zbyt dudnić? Chciałbym również czasami słuchać bez suba... I chciałbym zeby z podłogówek przyjemny miekki dzwiek sie też wydobywał... No może dla SPL zestroje na 45Hz. Dla kompromisu:)
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    nom bardzo dobry kompromis:) hehe a co do TOSNILA to bardzo dobre przetworniki skąd masz zamiar zakupić?
  • Poziom 43  
    GDN 20/80/2 bez problemu zagra jak subwoofer strojony na 40Hz dwie komory po 80 (40litrów/głosnik ) lub coś koło tego. GDM 16 + wysokotonowy głosnik GDWK 9/120 z ferrofluidem + wzmacniacz 150W/kanal - potężny sprzęt.

na srednie dałbym dwa głosniki GDN 16/50 miałyby podobna skutecznosc co dwa basowce tonsila. Rozmieszczeine głosnikow byłoby zagadkowe - powiedzmy dół ciety na 250Hz z boku a z przodu tradycyjnie dwie 16-tki w osobnych komorach w ukladzie na przykład D'appolito.